0 oy
430 göst.
Diğer kategorisinde (10,479 puan) tarafından
Kizlar bebeğim 8 aylık veeee emeklemiyor dönmesini biliyor ama dönmüyor sürünmüyor ya ben bunu nasıl alıştıracam ne yapmam lazım hiç çaba göstermiyor kendileri siz ne yaptınız nasıl alıştı 

11 Cevaplar

0 oy
(413 puan) tarafından
Aslinda kendisi yapar biseye gerek yok ama yüzüstü yatir önüne bi oyuncak vs ilgisini cekecek bisey koy , ellerinle ayaklarını destekle itmesini sagla , o sekilde egzersiz yaptir yavas yavas alisir insallah. :)
(10,479 puan) tarafından
Yapiyorum ağlıyor durmuyor kesinlikle o şekilde
(413 puan) tarafından
Yüzüstü durmayi sevmiyor bazi bebekler , ben dogdugundan beri cok yuz ustu yatirdim oyle uyumayı cok sever , o yuzden hic sorun olmadi , ablamin bebegi hep normal sekilde uyur hic yuz ustu yatirmadi o da senin dediğin gibi yüzüstü yatirinca agliyor hic hosuna gitmiyor.
(10,479 puan) tarafından
Aynen öyle neyse sağlıklı olsunlar da teşekkür ederim yorumunuz için
-Reklam-
0 oy
(2,447 puan) tarafından

10.5 aylikken kendi başladı . Bende yüz üstü koyardım dönüp yatardi. Zorlama hiç canım bebekler ne yapacaklarını biliyorlar :)

(10,479 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya bu dönmüyor da yüz üstü yatınca sırt üstü gelemiyor  teşekkür ederim bu ara da
0 oy
tarafından
her fırsatta yuzustu koy .faydası olacaktır muhakkak
(10,479 puan) tarafından
Ya koyuyorum ama koydurtmuyor ağlıyor almayınca sinirleniyor
tarafından
oyy yesınler onu,belki emeklemeden yurur belli olmaz
(10,479 puan) tarafından
Ya bilmiyorum yürürse oda olur ☺yaaa çok teşekkür ederim allah razı olsun sağlık versin kuzulara
0 oy
(112 puan) tarafından
Benim oğlum da 8 aylık emeklemiyor kalkıyor ama cesaret edemiyor , sadece asker gibi sürünüyor. Senin ki biraz tembel galiba ama zamanla emekler kimisi erken kimisi geç bekle cnm zaman lazım 
(10,479 puan) tarafından
Evet tembel çok teşekkür ederim
0 oy
(13,662 puan) tarafından

Cnm benmkide aynıydı ağlasa da yüzüstü bıraktık annemin baskısıyla :D

Çok şükür az az ağladı bi süre sonra, en son artık ağlamadı emeklemek için çabaladı ve şmdi emekliyo ama acelede etme yani. 

Mlletnki 6 aylık emekler bizimklerle kıyaslama ben gibi ağlarsın sinirlern bozuluğ :D

(10,479 puan) tarafından
Ya çok takıyorum artık ya Çok teşekkür ederim allah razı olsun içim rahatladı az da olsa rabbim sağlık sıhhat versin yavrulara
0 oy
tarafından
Ne zaman cesareti gelirse kuzum benn oglim da 8 aylık emekledi :) şimdi yürümeye calisyo baya ayaklandı 

Sen destek ver diz üstü koy yere elini karninin altına koy beraber ilerleyin 
(10,479 puan) tarafından
Yaaa teşekkür ederim allah razı olsun deneyeyim ınşaallah yapar ☺bebeğinize sağlık sıhhat versin rabbim size bağışlasın
0 oy
tarafından
Öncelikle sakin ol kendine stres yapma bu durumu :) 

Bunlar içgüdüsel her bebeğin çocupun gelişim dönemleri ayrıdır. Benim oğlum 9 aylık ama hala sürünüyor emekleme yok, 4 aylıkken adım atardı sonra zıplamayı öğrendi daha adım atmıyor 1 adım 5 zıplama :) adım adıp gitme beraberce yani 6 7 adımı asla geçmiyor :) kanepeden tutup yürüyenler var bu aylarda ama takılmıyorum, sende çok takılma tatlım anın tadını çıkart. Ve sana zor bir haber görümcemin çocukları hiç emekleme olmadan pat yürüdüler emeklemediği içinde erken yürüdüler :) böyle seçeneklerde var emeklemek zorunluluğu yok yani annesi. Dönmeyide eminim istediği bir şey olunca yapıyordur, hiç yapmıyorsa evet sıkıntı olabilir ama kendi istediğinde dönüyorsa bu yine onun seçimi :) 
(10,479 puan) tarafından
Kendi aklına eserse dönüyor yoksa dönmüyor yurutece koyunca zıplıyor gidiyor ama emekleme çabası yok yaaa ne güzel yorumlariniz var çok teşekkür ederim ☺bide sizin isminizi merak ediyorum sorun olmazsa tabiki ☺rabbim bebeğinize de sağlık sıhhat versin rabbim size bağışlasın
tarafından
Rica ederimmm yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana, sevindim güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Buradaki adım gülizar diyelim :D aşağıya sadece adımı yazıp sileyim tekrar yorumumu sana özel :)
tarafından
Tamam o zaman annesi ortada sıkıntı yokmuş, minnakı rahat bırakır mısın? Baskıcı ebeveyn olmayalım lütfen hehhe :) aniden oluyor bunlar bi bakmışsın sabaha emeklemiş yada direkt yürümüş, anı yaşayın beraberce sağlıcakla tatlım. Bu arada Allahım razı olsun hepimizi evlatlarımıza onlarıda bizlere bağışlasın Mevlam, hamdolsun varlıklarınaa ❤️❤️❤️
(10,479 puan) tarafından
Teşekkür ederim ya allahım razı olsun sizden
tarafından
Ne demek.. Hepimizden inşaallahhhh..
0 oy
(673 puan) tarafından
Ben hiç kucakta tutmadım doğduğundan beri zaten, havalar sıcaktı hep yüz üstü koydum oyle uyumayı çok seviyor ve hep battaniye koyup yere koydum, haraketleri kısıtlanmasın diye 3 aylık dönmeye başladı ve 5 aylık emekledi şuan 7 buçuk aylık yaklaşık 3 haftadır koltukları sıralıyor ve ayna süpürge öasa sandalye ne olursa olsun tutunup dikiliyor annesinin balı
(10,479 puan) tarafından
Maşaallah rabbim nazarlardan korusun yok bu babası sağ olsun kucaktan indirmedi buda yüz üstü asla yatmıyor
(673 puan) tarafından
Kucaga alıştırmak iyi degil çocuğun haraketleri kısıtlanmamalı yere yada geniş bi alana koyduğun zaman kensi kendine haraketlerini kesfediyor bebekler zaten ben o yüzden yürütecte almadım çünkü zaten sıralamaya basladığı için gerek kalmadı
(10,479 puan) tarafından
Babasi sag olsun alistirdi
0 oy
(2,609 puan) tarafından
Cnm doktora goturdunmu 

Ayaga kaldirdigin zaman ayaklarini yere basiyomu adim attira bilyomusun eyer atmiyosa bi doktora gotur cunki bole seylere dikkat etmek gerek komsumunda oglu oleydi doktora goturur goturmez doktor bi bacaginda kemik kisaligi var dedi o yuzdrn birlesmiyo dedi ilac la tedavi etti duzeldi simdi cocugu durduramiyolar resmen eve girmiyo sende dikkat et adim atiyosa sorun degil ama atmazsa aglarsa vs doktora gotur
(10,479 puan) tarafından
Ya canım adım atıyor da söyle yuruteci götürüyor falan ama ayağını basıyor zıplıyor nadir adım atıyor elimdeyken
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Önüne bisey koy canm ilgisini çekecek ben öyle yapardım 
(10,479 puan) tarafından
Bende yapıyorum ama durmuyor teşekkür ederim bu arada
0 oy
tarafından
Sana bir şey söyleyeyim mi biz üç kardeşiz bizde hiç emeklemeden direk yürümüşüz hemde ben 7 aylıkken yürümeye başlamışım annem öyle der emeklemeden kendim yürümüşüm 
(10,479 puan) tarafından
Yaaa keşke ☺Rabbim En Kısa zamanda sanada nasip etsin hayırlısı ile hiç ummadığın anda
Mutlululuğu sana da  nasip etsin mevlam  herşey gönlünce olsun dualarımdansınız
tarafından
Allah razı olsun canım hepimizin gönlümüzden geçeni rabbim versin bize
(10,479 puan) tarafından
Amin inşaallah

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 433 göst.
10 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ☆☆☆hry☆☆☆ (3,149 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 267 göst.
+2 oy