0 oy
520 göst.
Diğer kategorisinde (1,618 puan) tarafından

Çok fazla akıntım oluyor kokusuz renksiz

Bez kullanıyorum ama misafirlige falan gidince namaz kilacagim zaman çıkarmaya utanıyorum çamaşıra bulasirsa namaz kabul olur mu kızlar 

14 Cevaplar

0 oy
(4,981 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bu konuda çok ihtilaf var sana vereceğim tavsiye akıntının her zaman şeffaf ve kokusuz gelmemesi durumu olabilir. O yüzden o kısıma peçete koymanı tavsiye ederim abdest ve namaz daha sağlam oluyor. Ben 10 senedir kullanıyorum 
tarafından
Bende öyle yapıyorum
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bunu bende merak ediyorum gubluk ped mi kullansam diyorum huylanip surekli kulot degistiriyorum yoksa
(1,618 puan) tarafından
Evet günde 747474729219 kez çamaşır değiştiriyorum
(1,248 puan) tarafından
Bende öyle
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Hayır bozulmaz bende zamanında öyle sanıyordum ama fıkıhla ilgili birkaç kitap okudum ve sahih hadislerde akıntının necis olmadığı, abdesti bozmadığı yazıyor sümük gibi düşün 
tarafından
İlmihal dersi aldım net hatırlıyorum benımde var aynı sorun ve bozuluyor dıye geçiyordu
Şu an evde olmadığım için açıp bakamıyorum deprem bölgesınde olduğumuz için başka şehire gittik ama yanlış mı biliyorum şaşırdım
Lmihrace genelde bilgilerimiz uyuşuyor senle ama şu an şaşkınım
(5,108 puan) tarafından
Ben doğru bilgi verdiğimi düşünüyorum.  Çünkü bu konuyu çok araştırdım. Sizin için araştırdığım
hadisleri  kaynakla birlikte paylaşabilirim. Necis olması imkansız çünkü bu vajinal akıntı bir nevi ter gibi. Çünkü o bölgenin ıslak olması gerekiyor zaten sürekli temiz tutmak mümkün değil. Günlük pedler hiç sağlıklı değil, en iyisi gün aşırı çamaşır değiştirmek
tarafından
Senelerdir sırf akıntı yüzünden abdest tazeledim:⁠-⁠) pişman değilim ama öyle ise çok rahatladım artık günde bir abdest ile kalacağım dermişim:⁠-⁠D hakkını helal et cnm vall öyle biliyordum
(5,108 puan) tarafından
Estağfirullah canım bende senin gibi biliyordum ama çok zorlanmaya başladım vesvese oldu benim için araştırnca öğrendim doğrusunu :)
Bu din her şeyiyle kolaylıktan ibarettir diye boşa denilmemiş demek ki :))
(7,193 puan) tarafından
Canım yıllarca bize de kurslarda bozar dendi o şekilde amel ettik bizde ama sonradan doktorlar ile geniş çaplı araştırmaya girip sonuç olarak koltukaltı teri yahut burunda ki akıntı ne ise normal kokusuz renksiz gelen vajinal akıntı da ayni hüküm bu dendi . Asuman hoca olsun Cübbeli olsun Fatih Kalender olsun bu görüşte bilmiyorum tanır mısınız . Ama soğuk alınca enfeksiyon kapinca gelen akıntı necasettir bunu da tekrar belirtmek istiyorum
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Temizlenip kilinabilir. Hatta bu erkkten kalan meni bile olsa ayni sekildeymis.
0 oy
tarafından
Olur canım benimde çok akıntım oluyordu artık hem çamaşır hem ped bunalmıstım yazın sıcağında ama normal biseymis. Tabi akıntının rengi ve kokusu da önemli. Normal şeffaf kokusuzsa eğer o sağlıklı vücudun üretmesi gereken birşey olduğu için ve engellenemediği için temiz sayılıyor lakin enfeksiyon varsa veya kokulu, renkliyse o zaman olmuyor tabi
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Hayır kabul olmaz canım peçete koy misafirliğe gideceğin zaman cikarip atması kolay olur 
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Benim kayınvalidem pamuk koyuyordu canım
(6,512 puan) tarafından
Aynen ben de bı parca pamukla tampon yapıyorum lavaboya gidene kadar abdestim bozulmuyor
(276 puan) tarafından
Tampon kullanmanin jinekolojik olarak zararlarini hic okudunuz mu??

Pecete pamuk bez tikamayin efenim
Zorlastirmayin kurban olayim şu dini yahu
Necis degiiiilll
Zorlasan da değil işte...

Burundan gelen akıntı gibidir.. doğaldır tabiidir...
Hayır niye necis olsun organın geregi yapısı bu ...
(6,512 puan) tarafından
Tamam canım ama benim büyüklerimden öğrendiğim imanından çok fazla emin olduğum kişiler tarafından söylendi bana abdesti bozuyor diye
(1,870 puan) tarafından
Ben de hiçbir şey koymam canım büyükler yapıyor çok haklısın aslında
0 oy
(351 puan) tarafından
olmuyor canim 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
İmam hatip okudum, kokulu renkli ve avuç içinden fazla ise akıntı namaz olmaz, nolursa olsun ben de çok oluyor az yada çok fark etmez ben geldiğini hissettiğim an abdest tazeliyorum iç çamaşırını değiştiriyorum namaz kılın yada kılmayın ister bozulsun ister bozulmasın orayı akıntı halinde temizlemek gerekmez mi sizcede? Bu akıntı enfeksiyon da ola bilir o alıntı orta kaldıkça bakteri üretir kendini tazeler..... Bir yere giderken oraya peçete tutun iç çamaşırına bulaşmaz d
0 oy
(48,671 puan) tarafından
gunluk ped kullan
0 oy
(244 puan) tarafından
Avuç içinden fazla olmaması lazım canım yoksa diğer türlü bozmaz
0 oy
(571 puan) tarafından
Namaz olur çünkü o akıntı rahimden damarlardan gelmediği için yani adet şeklinde olmadıgi için namaz oluyirmus
0 oy
(1,278 puan) tarafından

Bende merak ediyorum bu konuyu ya akıntıdan dolayı çok rahatsızlık duyuyorum özellikle adet bittiktan on gün sonra baya geliyor çok rahatsız edici aldığın abdestten emin olamıyorsun :unsure:

0 oy
(17,763 puan) tarafından
Canım bez yada günlük ped kullan bozmaz abdesti iç çamaşırının temiz kalması iyi olur

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 296 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 201 göst.
0 oy
7 cevap 246 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu