0 oy
111 göst.
Aile kategorisinde (1,408 puan) tarafından
Kızım 7 aylık, günlük, hipp organik combıotic kullanıyorum mama olarak. Bazı öğünler arı mama ve cici bebe yiyor. Arada çorbalardan veriyorum. Yoğurt, pekmez, labne, meyve püresi falan. Ama kızıma az mı veriyorum çok mu bilmiyorum. Mesela henüz hiç kahvaltı yapmadı. Yumurta için erken mi bilemedim. Hâlâ kahvaltı mantığında mama yiyor. Yumurta yiyebilirse nasıl vermeliyim. Bazı tarifler görüyorum böyle bulamaç şeklinde öyle mi yapmalıyım. Sadece alt 2 dişimiz var şuanda. Biraz fikir verirseniz çok sevinirim 

6 Cevaplar

0 oy
(8,276 puan) tarafından
Yumurta sarısının yarısına birazcık zeytinyağı katıp verebilirsin şimdilik tadım aşamasında canım bebeğin 9 aydan sonra sizin yemeklerinizden tadabilir.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yumurtayı haşlayıp sarisindan verebilirsin ama çok pişirme cıvık kalsin 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Gayet güzel yapıyorsun aslında öyle kahvaltı yapmaz o ayda mama ile dewam miktar arttıra arttıra gideceksin 
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Normal canim 1 yasindan sonra falan kahvalti duzeni olusur yumurtanin sarisini verebilirsin labne zeytin ve salatalik gibi hepsinden azar azar tatlarini ogrenir hem ama benim tecrubem oyle bulamac gibi karmasik seyler hazirlama her seyi kendi tadi ile bilsin zeytini zeytin yumurtayi yumurta peyniri peynir hepsini birbirine karistirinca hicbirisini ayirt edemez o sekilde alisabilir
0 oy
(5,108 puan) tarafından

Yumurta yedirilirsiniz ben başta labneyle sarısını karıştırıp veriyordum 7 aylık olunca tümünü vermeye başladım kızartma yapıyorum genelde çünkü haşlama sevmiyor

Kahvaltıda yoğurt da verebilirsiniz

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 35 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 194 göst.
0 oy
5 cevap 59 göst.

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı