0 oy
463 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

ben daha yeni 3. Cüze geçtim, çok gerideyim coook :(

39 Cevaplar

+5 oy
(5,594 puan) tarafından
Böyle güzel bir posta sadece 7 yorum yapılmış ne kadar yazık gerçekten saçma sapan özel konulu postlara yorumlar yağdırıralr buraya bak ya 
(2,537 puan) tarafından
Belki övünmek için yazmak istememişlerdir ben şu kadar okudum diye yazamadım şahsen ☺️
(5,594 puan) tarafından
Övünmek değil ama böyle postların üste çıkması çok daha iyi ya Allah niyetimizi biliyor o yeterli değil mi başkalarınıda teşvik ederiz belki vesile oluruz
(1,466 puan) tarafından
+++++
-Reklam-
0 oy
(208 puan) tarafından
1 ay kadar erken başladım ama bu ara okumamı arttırdım 11 e 5 sayfam kaldı
tarafından
1 ay erken başlayınca kuran biter zaten kız ;)
(208 puan) tarafından
Okusaydım biterdi ama okuyamadım :)) küçük bebeğim var günde 4 5 sayfa anca okuyorum kucağıma gelip sayfalarla oynamak istiyor okıtmuyor :))
tarafından
Uyuduğu zamanlar oku cnm. Yada benim gibi yap. İnternetten hocadan dinle
(12,854 puan) tarafından
Papatyaca nasıl yapıyorsun dinlemeyi
tarafından
Youtobeden açıyorum. Güzel okuyan bir hoca var. Onu dinliyorum. Sabah namazinda 10 sayfa dinliyorum öğlen 10 sayfa dinliyorum. Akşamdan sonra 10 sayfa dinliyorum
 Günde 30 sayfa yani 1.5 cuz dinliyorum. Tabi dinlerken takip ediyorum. Bende Kur'an-ı Kerim'i hızlı okurum ama orucken okuyunca boğazım çok acıyor. Yan apartmanda hoca mukabele yapıyor aslında ama küçük kızım var gidemiyorum.
Dinlediğim sayfa çok güzel. Üzerine tıkladığında kaçıncı sayfada isen bakabiliyorsun
0 oy
(77 puan) tarafından
Rabb'im kabul buyursun inşallah.. ramazan i şerif in birinci günü başladım..9 u okuyacam inşallah ama çok sıkıyorum yaa hemen en ufak bi boşlukta elime alıyorum..buraya geldim..Rabb'im bütün ibadetlerimizi kabul ve makbul buyursun inşaallah 
0 oy
(5,261 puan) tarafından
12. Cüzdeyim ama adete girdim cnm. Bir hafta kala başlamıştım sonra salgın hastalığına yakalandım okuyamadım iyileşince 2. Er cüz okudum ve adete girdim://
0 oy
(6,165 puan) tarafından
6.cüzdeyim ben sen geç başlamışsın galiba 
tarafından
Evet malesef, birde sürekli okuyamıyorum tembellik mi desem hamilelikle orucu bir goturunce uykuya vuruyorum mu desem :)
(6,165 puan) tarafından
Hamileysen normal cnm şöyle bir iki gün fazladan okusan yetisirsin benimde fazladan okumam lazım aslında
tarafından
Aynen öyle bende öyle düşünüyorum şöyle her boşluğumda okumaya koşsam yetişir ama işte uygulayabilsem, uyumasam :))
(6,165 puan) tarafından
İnşallah cnm ❤️
0 oy
(914 puan) tarafından
Ayy ne kadar güzel kur ân postu Allâhim sen sayilarini arttir hâyızlıyım ozlemişim kur ânı görmeyi açamıyorum:) ama mukabeleye gidiyorum orda yarin nasib ise 6.cüz dinleyeceğiz.
0 oy
(2,297 puan) tarafından
5.cüz deyim yetiştirmem gerek kadir gecesinde hasta olacam diye 
0 oy
(2,603 puan) tarafından
9.cuze geçmem için 1tabaka var sabah namazinda nasip olursa okuyacağım.. Allah kabul etsin hatimlerimizi yerlerine ulaştırsin...
0 oy
(1,271 puan) tarafından
5. Cuze girdim allah kabul etsin insallh
0 oy
(829 puan) tarafından
Allah kabul etsin inşallah. Ben halsizlikten  daha başlayamadim 
0 oy
(1,051 puan) tarafından
Çokta geride değilsn sık sık okursan yetiştirirsn 

Maşallah diyeym canm

Ben 11. Cüzideym
0 oy
(7,186 puan) tarafından
Yarın yedinci cüzü okuyacağım sesimde gitti bilmiyorum belki mukabeleyi iptal ederim sabaha göre değişir artık .  Erken başlamak marifet değil canım önemli olan her gün okuyup sevabıni almak. Bir de hamile imissin regl kaybın olmayacak o yüzden bitirirsin sıkıntı yapma . Bana da dua eder misin hayırlısı ile bu ay hamile kalayım diye :) onu da sıkıştıriverdim yoruma (⁠≧⁠▽⁠≦⁠)
0 oy
tarafından
7. Cuzun yarisindaydim. Sahurda şimdi kalan yarısını okur 8e geçerim ins.

Hergün 1.5 cüz okumaya çalisiyorum.

Ben bu sene kendim okumuyorum . İnternetten bir hocayı açıyorum onu takip ediyorum. Zorlaniyorsan sende öyle yapabilirsin.

Sahurda 10 sayfa öğlen 10 sayfa yatsida 10 sayfa takip ediyorum. 1.5 cuz oluyor.

Ramazan'ın sonunda adet olacağım o yüzden bitirmeye çalışıyorum. 

Eğer böyle 1.5 cuzle devam edersem 20 günde 30 cüz bitmiş olur
(677 puan) tarafından
Hayırlı sahurlar canım
10 yaprak 1 cüz oluyor canım eğer yaprak halinde sayıyorsan yani bu şekilde okuyorsan önden gidiyorsun biter Allah'ın izniyle
tarafından
10 yaprak değil. 10 sayfa okuyorum. Yukardada yazdığım gibi ;)
(677 puan) tarafından
Sayfayı görmemişim ki şimdi tekrar okudum sayfa yazmışın :) 12yi geçmişti normal ozaman yanlış görmem :) Allah kabul etsin canım
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Ben yarim kalan cuzlerimi tamamliyorm 
0 oy
(677 puan) tarafından

Ramazandan önce başladım 1hafta falan 13 cüzdeyim kadir gecesine kadar biter inşallah Rabbim kabul eylesin tüm duaları kuranları <3

0 oy
(4,274 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
9.cuzdayim ramazandan Bi gün önce başlamıştım günde 2 cüz okuyorum dün okuyamadım ama yetiştirmem lazım adetim başlamadan yoksa hatim yapamam kadir gecesine kadar rabbim okuma kolaylığı versin inşallah hepimize 
0 oy
(15,644 puan) tarafından
15. Cuzdeyim üç dört gün önce başladım ortaya doğru adet Olcam o yüzden seri ilerledim. Allah kabul etsin 
0 oy
(62 puan) tarafından
13.cüz İbrahim suresine gectım nasıl bıtırıcem dıye kara kara düşünüyorum 
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ben hep okuyorum hatim indikçe 26 dayım bitince tekrardan başlıyorum.
0 oy
(2,136 puan) tarafından

Bende 5 e geçtim bekarken Ramazan da üç hatim yapardım :'( şimdi ev eş çocuk bitane yi inşallah bitirim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 91 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Muhammed 39! (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Muhammed 39! (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Muhammed 39! (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 188 göst.