0 oy
161 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (448 puan) tarafından
Iki gün sonra iftara eşimin arkadaşları ve eşleri gelecekler. Ufaktan hazırlık yapmaya başladım menüm şu şekilde sizce eklemem gereken bir sey var mı ya da bu yemeğin yanına şu da cok iyi gider dediginiz bisey varsa tavsiyelere açığım. 

Mercimek ya da yoğurt çorbası 

Köfteli bezelye

Pilav

Salata

Yaprak sarması 

Pırasalı ya da patatesli gül böreği (bunu eger bezelye yemeyen varsa diye ortaya koymayı düşünüyorum)

Tatlı 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gayet iyi bence
-Reklam-
0 oy
(7,275 puan) tarafından
Gayet iyi canım yaparsan hosafta olur 
(448 puan) tarafından
Aynen canım hoşafta yapacagım cesit olur masada
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Yanına fazladan hoşaf meze tarzı şeylerle görüntüyü çoklaştırabılırsın seçenek olr fazla durur menün Allah kabul etsın
(448 puan) tarafından
Amin canım. Aynen hoşafla meze de yapayım sofrada cesit olur
0 oy
(8,979 puan) tarafından
Bi de böyle yine ortaya havuç tarator gibi bi şey olsa müthiş olur. 
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Boregi bence patatesli yap☺ ben gibi cins biri gelirse ac kalmasin ben cok yemek secerim pirasa yemem belki pirasa yemeyen vardir ama patatesi sevmeyen nadirdir menu bence guzel ortaya yogurtlu meze yapabilirsin karnibahar brokoli havuc bide kapya bibern varsa bunlari az hasla sonra cok az yagda karistir yogurt sosu dok offf odtaya koyy veya havuc taratorda yapablrsn ortaya koymaya 
(448 puan) tarafından
Çok mantıklı en iyisi patatesli olsun :) meze fikri mantıklı teşekkür ederim tarif icin
0 oy
(17,876 puan) tarafından
Yani bi sulu yemek olması lazımdı
(4,171 puan) tarafından
Canım köfteli bezelye sulu oluyor zaten
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Gayet güzel çorba ya mercimek ya ezogelin olsun bu menüye daha çok yakışır ortaya da mezeler ekle sofra daha zengin durur canım 
(448 puan) tarafından
Tamam canım mezeyle hoşafta yapacağım dedigin gibi sofrada cesit bol olur güzel durur
0 oy
(169 puan) tarafından
Genel olarak güzel ama bezelye yemeyen börek mi yicek ana yemek olarak. Börek zaten ortada olan bir yiyecek. Köfte yapacaksan bezelyeli değil de başka türlü yap bence
(448 puan) tarafından
Misafirlerden kimisi patlıcan yemiyor kimisi domates. Biri et yemiyor sadece köfte tüketiyormuş. Kac gündür düşünüyorum hepsinin ortak yiyebilecegi bir sey olsun diye. Is yerinde bezelyeli yemek çıkınca hepsi yiyormus genelde ondan bunu yapacağım ama kadınlardan yemeyen var mı bilemiyorum

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 418 göst.
15 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 335 göst.
25 Mart 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 238 göst.
23 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birprensannesiiii (1,156 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 389 göst.

381,128 soru

11,410,166 cevap

34,948 kullanıcı

...