0 oy
79 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Merhaba. 1.5 yıllık evliyim. Daha önceden bebek düşünmediğimiz için tedbirliydik ama ilaç kullanmadım. Şimdi ise bebek düşünüyoruz daha bu ay korunmayı bıraktık. Reglim den 2 gün geçti erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Sorum şu sağlık kontrolümü oldum bir sorun çıkmadı fakat korunmayı bırakır bırakmaz hamile kalınıyor mu endişe etmeme gerek var mı daha yeni bu ay korunmayı bıraktık. Yoksa daha erken mi böyle düşünmem için.

7 Cevaplar

+1 oy
(128 puan) tarafından
Canım doktorlar korunmayı birakip denemeye başladıktan sonra ilk 1 yıl boyunca normal diyo. 12 adet dönemi gelebilirmis yani. Sen kafana takar her ay beklersen beynin hep hamileliğe odaklanırsa olmaz zaten korunmadan ilişkide olun ama illa hamilelik olacak diye de kendini şartlama rahatladigin zaman olur mutlaka. Bizde ilaçsız korunduk bırakınca 2. Ay hamile kalmıştım 
(261 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın canım. Aslında bende kasmayayım diyorum ama çevremde ki herkes hamilesin deyince kötü oldum yaa
-Reklam-
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Daha çok erken. 1 seneye kadar olmayabilir. 
0 oy
(486 puan) tarafından
1 sene çocuk olmaması normal karşılanıyor 
0 oy
(302 puan) tarafından
Daha erken canım böyle düşünmen için. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin. Biz 1.5 yıl hiç korunmadik ve hiç sağlık sorunum yoktu. 16. ay hamile kaldım. İnşallah senin hemen olur ama ilk aydan da hemen olacak diye birşey yok. 
(261 puan) tarafından
Hayırlıaı olsun tabi canım ama denemeye başlayınca neticesini almak istediyor insan
0 oy
(8,937 puan) tarafından
O bünyeye ve kişiden kişiye göre değişir eşimin kuzeni 2 yıl boyunca korundu korunmayı bıraktıktan 1 yıl sonra hamile kaldı bende 2 yıl korundum korunmayi bıraktığım ay hamile kaldım korunmayı bıraktıktan 1 1.5 yıl içinde olmaması çok normal
0 oy
(1,965 puan) tarafından
Benimki korunmayı bıraktıktan bir sene sonra oldu. Herhangi bir sıkıntın yokmuş zamana birak cok fazla kafana takma. İlişki yaşarken o düşünceyle yasamayin strese girmeyin. Beyin ne kadar rahat olursa o kadar çabuk gebelik oluyor. 
0 oy
(181 puan) tarafından
Korunmayı bırakır bırakmaz hamile kalıyorsun diye birşey yok yani strese girme neden hemen kalmadım diye düşünüp 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 110 göst.
4 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Aynurrrrr52 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 47 göst.

381,125 soru

11,410,141 cevap

34,947 kullanıcı

...