0 oy
55 göst.
Aile kategorisinde (271 puan) tarafından
Kizlar dolgum dustu yarin randevu aldim oruca bi zarari olmaz galiba dimi ?

4 Cevaplar

0 oy
(192 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Canım şu metine bakarsın

Eğer midenize su veya kan gibi bir sıvı gitmemişse orucunuz bozulmaz, ancak bir sıvı gitmişse bozulur ve bir gün kaza orucu gerekir. Dolgu yaptırırken uyuşturucu iğne yapılmışsa bu oruca zarar vermez.

İğnenin orucu bozup bozmayacağı, kullanılış amacına göre değerlendirilebilir. Ağrıyı dindirmek, tedavi etmek, vücudun direncini artırmak, gıda vermek gibi amaçlarla enjeksiyon yapılmaktadır. Gıda ve keyif verici olmayan enjeksiyonlar, yemek ve içmek anlamına gelmediklerinden orucu bozmazlar. Ancak gıda ve/veya keyif verici enjeksiyonlar orucu bozar. Hastaya serum veya kan verilmesi de, aynı hükme tabidir.

Buna göre karar vermek daha uygun olur bence 

-Reklam-
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Ben olsam tutmazdim.oruc yarina. eğer orucuna zarar gelecekse ya randevunu erteleyeceksin . 
(271 puan) tarafından
Bakalim ya zarar gelcegini dusunmuyorum  insallah bozulmaz
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Dolgu yaparlarken iğne de yapılıyor yanlış hatırlamıyorsam. İğne orucu bozar. 
(271 puan) tarafından
Canim igne vurulmasina gerek yok sadece dolgu yapilcakta igne yapilsada bozulmuyormus
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Geçici dolgu yapsalar ramazandan sonra gitsen 

Benim birkeresinde dolgum düşmüştü beyaz kaplama yaptılar sadece iğne felan yapmadan 
(271 puan) tarafından
Benimde boyle demir gibi bir sey vardi o dustu aynisini yapcaklar sadece yerine igne felan vurmadan sadece dolgu yapilcak insallah birsey olmaz yaa

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 149 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde RaHiME_91 (2,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 65 göst.
16 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gazel 25 (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
16 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayze (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
29 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ümranşen (1,632 puan) tarafından soruldu

381,240 soru

11,413,441 cevap

34,959 kullanıcı

...