0 oy
361 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar hayırlı Ramazanlar. Kaynanamlarla altlı üstlü oturuyoruz yemekler bir. Ne yemek yapmaya kalksam ya karışıyor ya beğenmiyor muhakkak bı kulp buluyor maalesef. Bende daha elimi sürmüyorum o yapıyor biz yiyoruz ama içim rahat değil. Evleri ayırın demeyin maalesef eşimden yana sorun oluyor sürekli. Siz olsanız herşeye rağmen yemek yapar mısınız ?

15 Cevaplar

+1 oy
(1,938 puan) tarafından
Ne saçmalık ya. Evin ayrıysa yemeginide evinde yap kocanda nerde yerse yesin. İnsan bazen canı istemiyor dışardan istiyor yada kahvaltilikla gecistiriyor. Ozel gün oluyor eşi baş başa yemek yemek istiyor. Hiçbir seyden anlamıyor bu kaynanalar tam delirmelik
tarafından
Valla kaynanama suç bulmuyorum artık ben çünkü bunun sorumlusu eşim. Biz ayrılıyoruz dese kimse bişey demez, diyemez. Ama eşimde o düşünce yok ki. İnan ki kaç defa kavga da ettim sakince de konuştum bak başbaşa kalmak istiyorum da dedim adamda tık yok zamanı var diyip duruyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yemek de yapmam , her gün beraber yemek de yemem. Bu arada biz de aynı apartmanda oturuyoruz. 
tarafından
Gitmeyince inene kadar çağırıyorlar canım
tarafından
Yok biz de cagirmazlar. Israr etmezler. Ben sevmem ısrarda zaten ters teper bende.
tarafından
Sen şanslısın desene :)
0 oy
(192 puan) tarafından
Ah ah nedir bu gelinlerin kaynana sorunsalı benimkide yanıma taşınan sana yemek yaptırmam bende yersiniz yatana kadar kalırsınız diyor dip not kayınvalidem in yemeklerini gerçekten sevmiyorum eve gelip kendime tost VS yapıyorum el lezzeti yok ama taşınsaö ne olur bu post ile daha gördüm. Yapma boşver keyfine bak eğer yemeklerini el lezzetini beğeniyorsan bırak yapsın
tarafından
Evet aynen öyle ama artık bende bunalmaya başladım yapmayınca sorun oluyor yapınca sorun oluyor inan ki çıkmazda kaldım yani
(192 puan) tarafından
Eşinle çözmeye çalıştın mı
tarafından
Yani çözmeye çalışıyorum ama pek cözülmüyo maalesef görünen ortada :/
(192 puan) tarafından
Kendinden ödün sayın verme yoksa ipi tekrar tutamazsın
tarafından
Yok canım vermem
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun sor nasıl yapalım bak anne de göster eğer yine aynı tavırda olursa kendi yapsin
tarafından
Ay dedim dedim dur ben yaparım diyo. Yada söylüyorum anlamıyorsun diyo. Eşim dedi ki sen anneme bakma nasıl biliyorsan öyle yap laf yaparsa da sen kendi bildiğin gibi yap bende kendi bildiğim gibi yapayım de diye. Aynı dediği gibi yaptım yine kulp bişey buluyo
(3,767 puan) tarafından
Ozmn kendi yapsin bırak insanlar valla tuhaf
tarafından
Aynen öyle yarın öbür gün lafı olacak diye endişe ediyorum
(3,767 puan) tarafından
Yapmaz insan inkarcidir yapsan yapmadı olur yapmak istiyon engelliyor Allah havale et
tarafından
Öyle mecbur
0 oy
(48,683 puan) tarafından
birak oyle alistir sen salatayı yap o yemeği yapsın bulasiga.yardim edersin
tarafından
Öyle mi diyorsun canım
(48,683 puan) tarafından
ee yani milletin icindede dersin sagolsun annem bana yaptırmıyor hep o yapiyo diye arkandan yapmiyo diye anlatırsa onun yaptirmadigini bilsinler
tarafından
Sen yaptin da ben mi yaptırmadım diyor :)
(48,683 puan) tarafından
aman iste ondada agzin laf yapacak biz o an veremiyoruz cevabi gece uyurken sunu deseydim bunu deseydim diye kuranlardanim ben☺️ aa anne ne zaman mutfaga girsem karisiyosun ya dicen de denmiyo iste
tarafından
Teke tek diyorumben :) Ama yine de insanların yanında rencide olmasın diye demem haklısın :))
0 oy
(5,406 puan) tarafından
O yemek yapsın sen pilav salata veya tatlı falan yap, kahvaltı sana ait olsun. Bir yemekte yapsin yani niye bu kadar rahatsız oluyorsun ki 
tarafından
Ya yapsın tabi ama pilavda tatlida da aynı. Yok suyu az yok limonu çok bilmem ne. Geçen gün soğuk baklava yaptım yok onun şerbeti çok olmaz dedi. 2 gün sonra şöbiyet yaptım ooo o kadar yağ mi sürülür dedi yani sürekli aynı. O yemek yaptığı zaman da sanki bakışları değişiyor bana karsi
(5,406 puan) tarafından
Üff valla işin zor, herseyi sor o zaman. Anne  ne kadar şerbet dökeyim ne kadar yağ süreyim
tarafından
Aynen canım aynen valla
0 oy
(181 puan) tarafından
Ben herkesin yemeğini beğenmiyorum ki güzel olsa bile kaynanamda her gün yemek yemek istemem 
tarafından
Ya aynen öyle bide öyle zaman oluyor ki insan hiç bişey yapmak da yemek de istemiyor o bile lüks sayılıyo böyle birlik olunca
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Biz de altlı üstlü oturmaya yeni başladık çok iyidir kendisi kaynanam sağ olsun o pişirince giderim bana yemek yaptırmaz asla ben yapacağım zaman da bana kıymaz Ama senin yerinde olsam beğenmiyorsa elimi sürmem
tarafından
Onu da denedim canım neler neler denedim bir bilsen :( Umarım iyiliğiniz böyle devam eder :))
0 oy
(618 puan) tarafından
Yaparım canı isteyen otursun tikinsin 
tarafından
Bide öyle deniyim canım
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Madem oyle yerinde olsam bisey yapmam sadece sofrayi kurmaya bulasiklari yikamaya yardim ederim onun haricinde ye ic keyfine bakne takiyorsun kafana
tarafından
Bende öyle yapıyorum zaten de yarın öbür gün bunların illa geri dönüşü olacak diye endişe ediyorum
0 oy
(1,435 puan) tarafından
Şöyle yap anne benim canım bunu istiyor sen de kendinize göre bir şeyler yapmak istiyorsan yap de aynı sofraya koyarsınız herkes beğendiğini yer 
tarafından
Hiç bu açıdan düşünmemiştim güzel fikirmiş ben bunu deniyim :)
0 oy
(263 puan) tarafından
Eski yaşantımi anlattın şu anda eşimde kesinlikle istemiyordu yemeği ayırmayı çok dua ettim çok sıkıntı çektim en sonunda sıkıntılı da olsa da ayırdık yemeğimizi çok şükür 
tarafından
Darısı bana diyim bu konuda beni eşim asla anlamiyo maalesef yemekleri ayirinca sanki komple kopacakmisiz gibi davranıyor
(263 puan) tarafından
Aynı benim eşimde öyleydi vallahi çok dua et canım bende senin için dua edecek inşallah
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Bu kaynanalar kaynar kazana atılmalı
tarafından
:)  :) :)
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Eşin çok istiyorsa o gitsin.  Ben tokum gelmicem de gitme. Şuan ramazan olduğu için zor olabilir belki ama sonrasında bi yolunu bulabilirsin. Önce bir kaç gün tok gidip yemek yeme. Ben atıştırdim pek aç değilim dersin. Sonrasinda da ben yedim zaten boşu boşuna inmeyeyim işlerimi yapayım de. Yavaş yavaş çek elini ayağını. 
tarafından
Onu da deniyim canım bakalım ne olacak
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Yani senin yaptıklarına laf yapıyorsa bende aynı şeyleri yemekten sıkılıyorum ya da beğenmiyorum diyeceksin herkes kendi evinde yemek yapacak kendi istediğini yiyecek bence bu tarz konularda sessiz kalma sen evlisin evin ayrı. Gerekirse ailen ile konuş çok saçma bişey bu. 
tarafından
Annem hasta canım ona pek yansıtmak istemiyorum çok üzülüyor en ufak bişey olsa :( Evet aynen öyle evliyim evimiz ayrı bide eşim bunu görse hiç böyle sorunlar yaşanmayacak

İlgili bir soru bulunamadı

380,017 soru

11,375,584 cevap

34,860 kullanıcı

...