0 oy
116 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,464 puan) tarafından
Kızlar bugün rutin doktor kontrolümüz vardı 6800 kg boyu yanlış görmüş olabilirim 68 cmdi. Doktor bıngıldağında kapanma var dedi internette baktım pek de güzel şeyler demiyolar eğer daha da ilerlerse nörolojiyle ilerliycez dedi ama her ay gittiğimiz kontrole 2 ayda 1 gelin dedi ben evde nerden anliycam bingildaginin kapanıp kapanmadigini benim yapabileceğim birşey var mı kapanmamasi için başına gelen var mi 6ay 2 günlük 

5 Cevaplar

0 oy
(2,511 puan) tarafından
Nasıl yani zaten kapanması gerekmiyor mu zamanla 
(1,464 puan) tarafından
Evt ama 1 yaşında falan kapanmaya başlıyomuş korktum bende doktor öyle diyince :(
(2,511 puan) tarafından
Hayır normal bu durum benim kızım da 5 aylık kapanmaya başlamış d vitamini bir gün ver bir gün verme dedi
-Reklam-
0 oy
(1,271 puan) tarafından
3 aydan sonra kapanmasi normal diye biliyorum
(1,464 puan) tarafından
Ayyyy hiç bilmiyorum ki doktor öyle diyince içime kurt düştü ama kötü birşey olsaydı her ay gittiğimiz kontrole 2 ayda 1 gelin demezdi sanırım ya
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben bilmiyorum da kaynanamda erken kapanmamalı derdi iyi değilmiş doktor tabi ne derse o onların bilgisi önemli
0 oy
(3,326 puan) tarafından

image

bu şekilde yazıyor internette

Onun dışında her ay sağlık ocağına götürüp kafa çevresinin büyümesini takip edebilirsiniz eğer ki kafa büyümesinde durma büyüme olmazsa çocuk nöroloji doktoruna gidebilirsiniz

Benim oğlumun 1 aylıkken kapandı şuan 6 ay 10 günlük 3 ayından beri çocuk nöroloji doktoruna talipli doktor kafa büyümesi devam ediyor şuanlık sıkıntı yok dedi

(1,464 puan) tarafından
Takip etcez dedi ama her ay giderken normal rutin kontrollere 2 yada bı gel dedi anlamadm da eğer çok kötü birşey olsaydı şu zaman kesin görüşelim derdi dimi
(3,326 puan) tarafından
Tâbi ki için rahat değilse farklı çocuk doktoruna götür canım aklında soru işareti kalmaz en azından
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Genelde erken kapanmada d vitaminini bıraktırıp baş ölçümüne dikkat ediyorlar
(1,464 puan) tarafından
Ay hicbirsey de yapmadı takip etcez dedi ama her ay giderken normal rutin kontrollere 2 yada bı gel dedi anlamadm da eğer çok kötü birşey olsaydı şu zaman kesin görüşelim derdi dimi
(3,326 puan) tarafından
D vitamini bırakmaya gerek Yok demişti Benim doktorum ilk doğduğu Zaman götürdüğüm doktor bırak dedi 1 aylıkken kapandı bizim bıngıldak 4 ayda farklı bir durumdan ötürü farklı bir çocuk doktoruna gittim kanda d vitamin değerleri yerlerde geziyor ne yaptın sen diye kızdı hatta doktor bana bende durumu anlattım aslında bırakılması gerekmiyor sadece her ay baş çevresi büyümesi takibi yeterli demişti
(5,108 puan) tarafından
Demek ki önemli bir şey yok canım sen endişe etme kimi bebekler bıngıldağı kapalı şekilde doğuyor sadece baş ölçümüne dikkat ederler
(5,108 puan) tarafından
Ama D vitamini ben hiç kullanmadım Esma ve değerlerimiz çok şükür yerinde
(3,326 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ya

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 155 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 155 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Hilalaksu (139 puan) tarafından soruldu
0 oy