0 oy
503 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından
Kızlar çok net çıkmıştı 2 test yapmıştım akşam acile gittim 7 hsftalık hamileymişim sevinsem mi üzülsem mi bilemedim 13 aylık bir bebeğim var hiç bir şekilde yemek yemiyor sadece emiyor bir de benim için çok küçük ona haksızlık yapmış gibi hissediyorum napacağım bilmiyorum 2 bebekle nasıl baş ederim diye korkuyorum :(benim gibi aynı durumu yaşayan anneler var mı tecrübeleriniz neler merak ettim :(

14 Cevaplar

0 oy
(10,972 puan) tarafından
Herşey nasibiyle gelir ki ,rabbim dağına göre de kar verir.sen o bebeğe bakmqyacak olsan rabbim onu vermezdi içini ferah tut.her gebelik bir olmaz.biri zor iken birinde çok iyi olabilirsin
(573 puan) tarafından
Evet ilk bebeğimde çok kötüydüm bunda hiç bişey yok ama bebeğime haksızlık etmişim gibi Bi his var içimde :(
(10,972 puan) tarafından
O büyükte olsa oluyor.ben gebe kaldığım sene kızım bire başlayacaktı.cok vicdan yaptim.gerci pandemi patladı gidemedi o sene .zorunlu değil diye yazdirmadik.hep vicdan yapmıştım bebek olacak çocuğa nasıl ilgilenecgim diye.o kucuck bebek durdu de ders bile anlattım cocuga
-Reklam-
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Hayırlı olsun canim dert etme hakkına girmessin annelerin adaleti ne güzel işliyor 
0 oy
(243 puan) tarafından
Bn canım 13 aylıktı oğlum hamile kaldım önce onu memeden kestim zorluğu varmı evet çok var ama ikisi büyüyor işte bı şekilde bn kızımı uyuturum oğlum onu uyandırıyor bu sefer uykusunu alamiyinca o tersleniyor zor yani ama bı şekilde gidiyor iste
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Nasibi varmis bebenin canm Allah yardim eder insAllah canıni sikma o kdr
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Emzirebilirsin doktorunla görüş canım 
0 oy
(11,076 puan) tarafından

Sevin sevin niye üzülücen :) hayırlı olsun sağlıkla kavuş bebeğine :)

Haksızlık diyenlere ben katılmıyorum yaa. Allah zorlukla beraber kolaylık da verir.

Büyüğünü etkilemezse hamileliğin emzirmeye devam et hiç bişi olmaz. Ama ne yap ne et emzirme sıklığını azalt, yemek yemeye alışsın. 

0 oy
(163 puan) tarafından
Benim iki yeğenim arasında 14 ay var, illaki ufakken zorluğu oluyo ama birlikte büyüdüler iyiki de öyle oldu. Bende 2.yi 1-2 sene içinde istiyorum nasipse. Allah dağına göre kar verir sıkıntı yapma canım ikizi olanlar ne yapıyo ikiz gibi düşün niye haksızlık olsun. Zaten doğana kadar 2 yaşına yaklaşmış olacak, sağlıkla gelsin inşallah
0 oy
(295 puan) tarafından
Benim kizimda 14 aylikken hamile oldugumu ogrendim suan 8 aylik hamileyim cnm zaman nasil gecti onu bile bilmiyorum kizima haksizlik ettiyimi dusundum ama suan kizim cok mutlu elinde ne varsa karnima uzatiyo kardesim yesin diye dogumdan sonra ne olur bilmiyorum ama rabbim kolaylik versin cnm 
0 oy
(7,693 puan) tarafından

3 aylik bebemle 5 haftalik hamile kalmistim keske yasasaydida ikiz gibi buyur giderlerdi cok dedim sen gibi bakamam bas edemm die Allahin gucune gider derler hayirlisini isde dua et buyur gider<3

0 oy
(323 puan) tarafından
Instagramda birlikteanneyiz diye sayfa aynı sizin yaşadıklarımızı yaşadı yaşıyo kadın mutlaka bi göz atın sayfasına. Ben o sayfayı takip etmeden önce kızım küçükken hamile kalsaydım aldırmayı bile düşünürdüm ama onu gördükten sonra sevinirim bile. Zor ama güzel olacak emin olun bebeğinize oyun arkadaşı olacak ikinci çocuk olduğu için daha rahat ve tecrübeli olmuş olacaksınız. Rabbim hayırlı evlat olmayı nasip etsin.
0 oy
(187 puan) tarafından
Benimde addet dönemim 5 gün geçti bebeğim 13 aylık oğlum iki buçuk yaşında çok korkuyorum test yaptım çıkmadı ama haylada addet olmadım ne yapicam bilmiyorum bakamam adım kadar eminim
0 oy
(410 puan) tarafından
Benimde 4 yaşında oğlum var ve 33 günlük bir  oğlum daha var iki çocukla işlere koşmak zor tabi ama benim büyük oğlum Allah'tan laf dinliyo eşimde Allah razı olsun yardım ediyo cocuk olsun zorda kaldığım bı konu olsun senin daha çok küçükmüş bilemedim ama güzel düşün yapcak bişey yok bakmak zorundayız bazen bnde bunaliyorum sonra diyorum ki şükürler olsun bu şekilde 
0 oy
(636 puan) tarafından
Tam 13 aylıkken bende hamile kaldım şu an biri 2.5 yaşında biri 5 aylık bazen çıldıracak gibi oluyorum ama yine de şükürler olsun diyorum Allah acılarını gostermesin yapman gereken tek şey sakin dogacak olanı kucağa alıştırma kimsenin de alistirmasina izin verme çok zorlanırsın
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Ben kendi isteğimle kızım 20 aylıkken gebe kaldım kızıma haksızlık ettim çok erken oldu diye üzüldüm çok iyi anlıyorum seni :) 9 ay boyunca kızıma almadığım kitap oyuncak vs kalmadı ağrım sızım da olsa parka götürdüm vicdanımı rahatlatmak için :) şimdi çok şükür oğlum 17 ayına gidiyor beraber oynuyorlar beraber yaramazlık yapıyorlar :D canları sağolsun tek çocukla kalmak istemiyorsaniz aradan çıkmış oldu ;)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 281 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 201 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Ela00 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cenentpapahani (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 166 göst.