0 oy
162 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (12 puan) tarafından
İlk doğduğundan beri kakasını oturur pozisyona getirmediğimiz sürece yapamıyordu ve bunu artık alışkanlık haline getirdi 4. Ayından itibaren tamamen beze kaka yapmayı kesti tuvalete tutmadan asla yapmıyor altını açıp bezin üstüne getirince hemen kaka yapacağını anlıyor ve kendini sıkıyor bu duruma nasıl engel olabiliriz kakasını günlerce yapmıyor tutuyor beze yapmıyor ilk defa böyle bişey görüyorum annem tuvalete alıştır diyor ama 6 aylık nasıl olacak zaten alışmış allahtan çişini yapıyor beze ama kakasını asla yapmıyor çok tuhaf gerçekten lazımlık mı alsam ne yapsam kızlar yardım sağlıklımı Şuan tuvalete oturması felan bilmiyorum ya of 

8 Cevaplar

+1 oy
(55 puan) tarafından

Yok artik :blink: ciddi olamazsin 6 aylik bebek ne zaman oturmayi ogrendi de tuvalete oturuyor.. :ermm:

(12 puan) tarafından
5ay 12 günlükken desteksiz oturmaya başladı benimki 42,5 haftalık doğdu ondandır belki
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Ay yengem kuzenim için 4 aylık kendi yapiyor diyordu yıllarca dalga geçtik :D Allah affetsin bizi. 

(1,170 puan) tarafından
Kv de bana 1.5 yalında öğrendiler dedi inanmadım 2 yaşında büyük oğlu bakkala gidermiş bence öyle zannediyor artık duymuyorum hiçbirşeyi ni
0 oy
(1,944 puan) tarafından
6 aylik bebek nasil alişsin tuvalete bezine yapmamasının sebebi altini acinca kaslar daha gevsek olur o yuzden rahat yapiyor.geldigini anladigin zaman altini aç bezine o sekilde yapsin taki tuvalet aliskanligi kazanan kadar ama büyük ihtimal erken alisacak bebeğin
(12 puan) tarafından
Evet inşallah erken alışırsa bu jadarcerken olmasa iyiydi
0 oy
(842 puan) tarafından
Valla erken dönem tuvalet eğitiminin çok olumlu ve sağlıklı olduğu yönde şeyler duydum çocuğun doğasında bez vs yokmuş ne kadar erken bırakırsa o kadaf iyiymiş ben 2.5 yaşında bıraktı daha erken bıraktırabilir miydim bilmiyorum ama bez birazcık da kolaylık denemezdim o yüzden ama deneyip başaranlara da hayranlıkla bakıyorum 
(12 puan) tarafından
Bende omurgasıniçin sağlıklı olmaz belki diye düşündüm  bebekten bebeğe değişiyor bence öğrenmesi için hiç bişe yapmadık ablamın oğlu 5 yaşında gala beze yapıyo olmayınca olmuyor
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Benimki de öyle ne zaman açsam o zaman yapardı ama öyle oturur pozisyona getirmek yerine uzandığı sırada dizlerini karnına çekerdim öyle yapardı o şekilde beze yapmaya başladı hata yapmışsın oturtarak 
(12 puan) tarafından
Bezi kesinlikle istemiyo ya çok zor böyle yatmayı sevmiyor tüm gün oturmak istiyo ilk doğduğundan beri böyle
0 oy
(6,438 puan) tarafından
Kız altını açıp ne diye beze yaptırmaya çalışıyorsun al minik lazımlık oturt destekli yapsın seninki 1 yaşına gelmeden çişede alışır maşallah 
0 oy
(7,937 puan) tarafından
Tuvalet iletisimi var artık oturmaya basladiysa lazimlik al bence ve anladığın zaman geldiğini lazimliga götür zaten o kakasinin geldigini sana belirticektir
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Netten bak prema diye biri var tuvalet iletişimini anlatıyor ne güzel işte beze döndermeye çalışma hiç erkenden bırakır bebeğin bak benimki 3 yaşında hala bezli 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 57 göst.
29 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Daross (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
0 oy
1 cevap 109 göst.
0 oy
0 cevap 39 göst.
11 Mayıs 2024 Aile kategorisinde glstnglo (6 puan) tarafından soruldu

397,237 soru

11,881,017 cevap

35,997 kullanıcı

...