0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Çocuğum 2 ay sonra 3 yaşında olcak ve artık tuvalet eğitimi vermek istiyorum 1. Gün lazımlığa hiç oturmadı ama bol bol konuştum oğlumla ve biraz alıştı oturdu ama hep altına kaçırdı 2. Gün lazımlığa sorunsuz oturdu ve 3 kez çiş yaptı ama yine altına kaçırmaya devam etti ama çiş yaptıkca çok mutlu olduğu söyledim ona hediye filan verdim ve bugün 3.gün hiç lazımlığa oturmaz oldu ve 5 kez altına kaçırdı dün gayet iyiydik lazımlığa çiş yapmaya başladı ama bugün hiç yapmadı sarılıp öpüyorum anlatıyorum ama yine aynı ne yapmam lazım

6 Cevaplar

0 oy
(457 puan) tarafından
2 yaş 3 yaş denedim olmadı 3 bucuk yaş da 3 günde öğrendi şükür 

İlk gün sürekli altına yaptı 

2.gün 1 kere altına saat başı lazımlığa götürdüm yaptı 

3.gün sadece büyüğünü kaçırdı 

Şimdi 2 hafta oldu sadece arada büyüğünü bıraz yapar kendi oturuyor lazımlığa kendi yapıyor artık
(1,337 puan) tarafından
Bnde mi 3 buçuk yaşında başlasam ki
(457 puan) tarafından
Başlamışken pes etme derim
(1,337 puan) tarafından
Birkaç gün daha deneyeyim o zaman
-Reklam-
0 oy
(9,635 puan) tarafından
Neden deliriyorsun canım altına kaçıra kaçıra öğrenecek bırak istediği kadar kaçırsın tuvalete gitmesi gerektiğini öğrenecek. Benim kızımla yaşıt ben gecen sene öğrettim hevesliydi halıları kaldırdım ve saldım ilk gün ful kaçırdı çiş kaka sen düşün bunlara hazırlıklı ol senin duyguların ona geçiyor farkettirmesen de hisseder Allah kolaylık versin 
(1,337 puan) tarafından
Amin canım saol
0 oy
tarafından
Aynı durumdayım iki ay sonra üç yaş olacak lazimlik aldım oturmadı şimdide ben götürünce oturuyo varsa cisini yapıyor büyüğünü de çok az yapar daha çok beze yapmak istiyor. Tuvaleti görünce tiksinen korkan bir çocuk değil şükür ama altına yapıyor rahatsız olmuyor anlatıyorum islatsa bile ıslak duruyor pantolonla. Bide günde on defa götürsem yinede altına sürekli işiyor yani. Ben hava iyice ısınınca komple bezi çıkarıp gerekirse halıları toplicam şuanda baya soğuk ve pantolon yetişmiyor çünkü çok üstüne gitmek istemiyorum sonra ters tepiyo
(1,337 puan) tarafından
Senin dediğin gibi hava ısınsa bende bezi donu çıkarıp atcam ama hava soğuk don yetmez oldu
tarafından
Aynen en azından yazın rahat olur inşallah öğrenirler canım illaki öğrenecekler
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Benim kızım lazımlık istemedi. Direk alaturka tuvalete oturdu.... 1 hafta hediye verdim.. Sonra hediyeyi kestim pekiştirmesin diye... Diğer hafta klozete oturdu oraya da yaptı... İkisine de alıştırdım ki dışarıda, hastane de falan zorluk olmasın diye... Kaçırma konusuna gelince öğreneli 2 ay oldu hala arada kaçırıyor. Bırakma sakın devam 
(1,337 puan) tarafından
Tamam canım saol
0 oy
(438 puan) tarafından
Benim kızda 21 aylık 1 hafta öncesinde başladık bizde şuan herşey yerinde çok şükür gecede hiç yapmıyor sana bir iki püf nokta diyim onları yap bence. Büyük kızım 25 aylıkken alıştı çok şükür o gün bugündür hiç kaçırmadı 3.5 yaşında. 

1- Kesinlikle gündüz bez takmayıp gece bez takma sakın bu İlk yanlış belki yapmıyosundurda açıklamanda göremedim o yüzden yazıyım dedim. İlk hata bu oluyor altına çiş geçirmez alez koy, 

(Çocuk yatarken bilinç altına nasıl olsa bez var düşüncesi giriyor ve yapar o şekilde isterse b.k götürsün yatağını ama takma yani. 

2- Alarm kur 2 saatte bir tuvelete kaldır. Direkt lazimliga koy hadi çişini yapta uyumaya gidecez falan diyin. 

3- Evin içi iyiyse yani soğuk değilse 2-3 gün altında hiç bir şey olmadan durabilir tabi yatarken falan giydir üşümesin. Altında don vs. Olursa bezde vardır düşüncesi girer aklına. Altı boş olsunki bez olmadığını görsün oda. 

4- Lazimliga koyunca el çakmaca vs. Gibi oyunlar yapın.( Şuan kızım çise alıştı kaka alıştırma durumundayız iki gündür gayet iyi o oturuyor mesela oyunlar oynuyoruz kalkana kadar sonra siliyorum o şekilde. 

5- ilk başta yazdığım gibi ilk günden itibaren asla bez takmadim iki gece çiş yapmış birer kez oda o sırada uyuya kalmışım o yüzden alarm kur dedim. Şuan direkt kaldırıyorum yapıp geri uyuyor. Kaldırmazsam sabah uyuanana kadar yapmıyor hadi çise diyince gidip oturuyor bitti diyor bide kuşum :))

Dikkat edin bu tür şeylere yapabilirsiniz illaki 

Bide SABIR... 
(1,337 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim dikkat edeceğim dediklerinize
(438 puan) tarafından
Gece bez takmamaya özen gösterin.. İnşallah yaparsın buraya post açarsın :))
(1,337 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Doğurmaktan korkmadım şu eğitimden korktuğum kadar. 
(1,337 puan) tarafından
Bende : D

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 495 göst.
21 Nisan 2024 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 256 göst.
9 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kralice (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 832 göst.
26 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 627 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,725 soru

11,399,108 cevap

34,923 kullanıcı

...