0 oy
250 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (181 puan) tarafından
Hafif bir sütlü tatlı yapmak istiyorum. Çayın yanına hangileri olabilir . Sütlaç olur mu 

17 Cevaplar

0 oy
(15,304 puan) tarafından
Çayın yanına sütlaç pek güzel gitmiyor ya bence. Sultan lokumu ya da saray sarması deniyor. Bı ona bak istersen . O çok hafif ve güzel bı tatlı. Çaya da yakışır .
(181 puan) tarafından
Sevmiyorum onları
-Reklam-
0 oy
(10,441 puan) tarafından
Canım bu kaşık tatlısı güzel sanki kedi Dili ile yapılan. Alta kedi Dili diz tepsiye üzerine muhallebisi üzerine de krema ile çıkolatayı benmari usulü erit lezzetli duruyor tek kişilik de yapabilirsin kuplarda
(181 puan) tarafından
Hiç yapmadım kedi dilli
(10,441 puan) tarafından
Basit ve güzel oluyor bacım emin ol :)
0 oy
(1,366 puan) tarafından
Muhallebili kadayıf 
0 oy
(10 puan) tarafından
Yalancı profiterol internetten tarifine bakabilirsin çok güzel ve hafif oluyo borcamda tarif veriyo ben tek tek kuplara yapıyorum daha iyi oluyo porsiyonluk 
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Tembel gelin tatlısı diye bir şey var çok kolay çok da şık bir bak istersen 
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Kakaolu bardak tatlısı gördüm arasına kremsanti sıkıp iki kat yapıyor çevresini hindistan cevizine bulayip üzerine eritilmis çikolata sık miss hep kolay hem hafif 
0 oy
(181 puan) tarafından
Kıbrıs tatlısı hem cok guzel yakışıyor hemde yapimi kolay bende yapym bugün misafirlerime
(181 puan) tarafından
Onu başka misafire yapicam
0 oy
(253 puan) tarafından
sütlaç ağır olur hafif gitmez. arkadaşın dediği gibi saray sarması gibi tatlılar hafif oluyor. 
(181 puan) tarafından
Sütlaç hiç ağır bir tatlı değil ki şerbetli hamurlu tatlılarin yanında
0 oy
tarafından

Güllaç tabikisi :D:angel:<3

(181 puan) tarafından
Allah daim etsin :)
tarafından
Amin kuzum, zaten annelerden yana hayır görmedim, bari kayinvalidemden yana iyi olayim. Benim iki annem vardı öz annem ile yillarca görüşmedik, tanimaz, bilmezdim, üvey olan çok çirkefti hayatı zehir eder tarzda, aklıma geldikçe kötü oluyorum, öfkem kabarır gibi oluyorum, ama elhamdülillah kayin validem uvey annemin tersi işime dahi karışmaz bu bile hoşuma gider :)
(181 puan) tarafından
Valla çok sevindim senin adına anneden yana hayır görmeyip  kayinvalidenle aranın iyi olması çok güzel birşey herkese nasip olmuyor :)
tarafından
Ama çok çektim kuzum, allah önce sınar sınar, sabredince  gerçekten mükafatıni verir elhamdülillah ne kadar sukur etsek o kadar azdır
(181 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum ... sabretmek zor ama Rabbim ecrini veriyor
0 oy
tarafından
Fırın sütlaç ,kadayıflı muhallebi,magnolia olabilir
(181 puan) tarafından
Sütlaç çömleğim yok magnolia bayrağım da yok:D
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Kıbrıs tatlısı herzmn misafir e yaparm
(181 puan) tarafından
Onu başka misafire düşündüm ben de çok severim o tatlıyı ağır bir tatlı da değil hem
0 oy
(5,735 puan) tarafından
Sütlaç, muhallebili kadayıf, Kıbrıs tatlısı 
0 oy
(990 puan) tarafından
Um helvası yap çok güzel olur
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Muhallebi li kadayıf bence
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Yalancı profiterol güzel oluyo hem kolay da 
0 oy
(4,266 puan) tarafından
Ben sutlac yapcam, bi de serbetli tatli.

Kadayifli muhallebi, saray sarmasi, irmikli biskuvili tatli yapabilirsin.
0 oy
tarafından
Soğuk baklava yaptım geçen gün çok güzel oldu çayın yanina öneririm asla baklava gibi ağır olmuyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 135 göst.
4 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Pakize333 (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
26 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Neşe26 (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 295 göst.
17 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 473 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...