+4 oy
1,145 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Herkes haklı tamam ben kıskancım edebiyat yapıyorum beni anlayan anladı daha fazla kalbim kırılmasın postu kapatıyorum

21 Cevaplar

0 oy
(2,132 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Soru sorulmasını anlıyorum herhangi bir konuda zaten buranın amacı bu ama alınmış bir şeyi paylaşmanın anlamını çözemedim. Almışsın yani soracağın bir şey yok. Kötü deseler atacak mısın? Güzel deseler ne olacak, bilemiyorum bilemiyorum 
tarafından
Sen hiç yeni aldigin birşeyi sevdiklerine arkadaşlarına gostermezmisin?
tarafından
Hah yukarda da aynı durumu anlattım bir arkadasa
(2,132 puan) tarafından
Göstermem açıkçası. Öyle bir ihtiyaç duymuyorum. Almadan önce danışacağım bir şey varsa gösteririm, sorarım o da çok nadir.
-Reklam-
+5 oy
(4,106 puan) tarafından
Kiz eski pistlarina baktimda daha 22 gun once kaş laminasyon sormussun falan  elbise tayt mayta. Hayat bi sekilde devam ediyor yani  uzgunuz ama ordakiker bile devam ettiriyor hayatlarini bir sekilde .bi ark sey demisti İnsanin anasi ölüo da mezara koyup gelip annemin yaptigi buzluktaki koftelerden cikarip yedik bigazimizdan nasil gecti rabbim nasi sabir verio dio. Yani hayat devam

Edio insan fitrati bu
tarafından
Kuzum evet sordum ama bayram bambaşka bir şey ve açılan postlarin çoğu sırf gösteriş
(12,904 puan) tarafından
15 martta da kadife elbise sormuşsun oda bir garip
+2 oy
tarafından

Alan var alamayan var derken. İnan internete giren cocugunada kıyafet alabilir. En kotu internet paketi 100 lira olmuş. 

Bende kızıma 150 liraya aldım kıyafetini.
Herkes bütçesine göre ayarlar. 
Deprem konusuna gelince çok haklısın ama bizde sizin kadar üzüldük inan. Halada üzuluyoruz ama hayat devam ediyor malesef. İnan birgün gelecek sende unutacaksin♥️
(183 puan) tarafından
Dogrudur, ama yine de çok üzerine gitmemek lazım. Yazılanlar çok abartılı olmuş. Çok sert yorumlar yapanlar var. Ne var yani 3 günlük dünya insanın başına ne geleceği hiç belli değil kimseyi ayırmaya kayirmaya aşağılamaya üzmeye hiccc gerek yok bence. Hayat felsefemdir.
(5,575 puan) tarafından
Gözde ne güzel yazmışsın sonuna kadar katılıyorum burda ahlaksızlık varsa Buda post sahibinde burda çoğu anne ilk bayram sevincini yaşayacak çocuğu ile ilk bayramlıklarını alacak ve sevincini burdakiler ile paylaşmak istiyor ama post sahibi o kadar kötü kalpli ki bunu gösteriş gibi görüp depremdeki insanların duygusuna sığınarak mağdur edebiyatı yapıyor

Bir tek vicdan sahibi omu burda kimse onun gibi düşünemiyor mu eminim ki bizim çeyreğimiz kadar üzülmemiş tir
(2,470 puan) tarafından
Hepiniz cok sagolun cok guzel yazmissiniz bana yazacak bisey kalmamis
Gercekten hatali.olsam gocunmam.ozur dilerdim goster8s olacak seye bak trajikomik gercekten
(10,245 puan) tarafından
Gözde gel öpcem
tarafından
Optumm nagii♥️
+2 oy
tarafından
Yanı depremden etkılenen ınsanların uzulecek bırseylerı kalmadı burdan cocugumuzun bayramlıklarını gosterıyoruz dıye mı uzulecekler? Ben dugun dernege kutlamaya gıtmıyorum yaza kadar da gıtmeyecegım, bayramda anamın babamın elını operken 2 yasında kızıma da bayramlık gıydırdıgım ıcın ozur dılemeyecegım, şahsen ben depremde ölseydım yada yakınlarımı kaybetseydım bu bencıllıkte yaklasmaz tam tersi ulkemın normale donmesını ısterdım
(48,531 puan) tarafından
yadirgamiyorum seni gosteris yapana denk gelmedim anneler evladi uzerinden daha mutlu oluyor ben bayramlik postlarina denk geliyorum
tarafından
O kadar uzuldum kı cunku bende elbısesını babası secto hevesle yazmıstım, ben kendım sert konusurum dogru ama evladım uzerınden ah almaya korkarım, Rabbım senın yardımcın olsun ama ben degıl baskasına da desen ayıp cok ayıp
tarafından
Sey cok yanlis degil mi ya 100 liralik bayramlik alamayan adamdan cocuk yapmayin cumlesi . Durumu yoktur alamayabilir . Bunun 2 universite okumakla da alakasi var mi bilemedim diplomasi olmayan insanlarin hangi konumda oldugunu gorduk bu ulkede . Elestiri degil benimki yanlis anlamayin oyle soylemek istedim sadece. Deprem mevzusuna gelince hayat devam ediyo onlar icin yapilmasi gereken yapilir kendimizi yerden yere vurmayiz ya allah onlatin yardimcisi olsun bundan sonra hepimizi gazabindan mahrum eylesin insallah iyi geceler :)
tarafından
Bence o kadar dogru ki, kendı dusuncemı soyluyorum, ben cocuk yapmazdım boyle adamdan, unv okumanın nedenını de soyleyeyım suan o okusaydı ayakları uzerınde dursaydı bunun hesabını yapmazdı, eşinin karsısına gecıp bak boyle yapıyosan ben bugun gırer calısır senın elıne bakmam derdı, dedıgım gıbı bu benım dusuncemdır
tarafından
Ne diyim hayirlisi . Allah herkese en azindan cocuklarina yetebilecek kadar maddi manevi guc versin .
+2 oy
tarafından
Niye siz normal hayatına devam etmiyor musunuz bence ediyorsunuz kaş lamilasyonu yaptıracak kadar hemde boşuna duyar kasmayın bence :))
tarafından
Yaptırmadım.gosteris yapanlar için bu post isyanı
tarafından
Kimse gösteriş yapmıyor ki fikir soruyorum kimse pahalı şeyler paylaşmıyor
(5,720 puan) tarafından
Kimse aldığı şeyin fiyatını üstüne basa basa söylemiyor ki mesela biri Bi elbise atıyor kızıma aldım nasıl diye diğer üyeler de yorumluyor bu cok normal. Ama 'bakın kızlar ben buna 500 lira verdim şu şu markadan aldım' diyerekten atsa evet gösteriş olur abartı olur hak veririm sana. Ama ben hiç öyle bir posta denk gelmedim. Ki eminim burda 50 60 liralık bir elbiseyi paylaşan da vardır daha pahalı birşeyi paylaşan da fiyat belirtmeksizin. Ki bunun depremle nasıl bir alakası var anlamadım. Bence sen özenmiş imrenmiş olabilirsin maddi durumundan dolayı. Hatta biraz kıskanmış da olabilirsin
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Neler oldu neler geçti kimler kimler unutuldu insan oğlu böyle işte ama unutmayip sürekli o psikolojide kalmakta insani yipratir bi sekilde hayat devam etmeli
tarafından
Öyle tabi ama çok saçma sapan postlar açılıyor
+1 oy
(2,002 puan) tarafından
Bende deprem bölgesinde olan biri olarak bence hicte alakasi yok zten iyice bozulan psikolojimize teslimmi olalim yani en azidan bu tur paylasmlari gorunce kafam dağılıyor 
tarafından
Geçmiş olsun canım ben alamıyorum mesela çocuklarıma o kadar saçma post açılıyor ki çok canım sıkılıyor
(2,002 puan) tarafından
Ama yazik deilmi o cocuklara onlar en cok etkilendi zten bayram sevincini yasatki unutsn az bise ben oyle yapiyorum
tarafından
Keyfi değil ki kuzum alamamam
(2,002 puan) tarafından
Sen bilirsn cnm
+1 oy
(252 puan) tarafından
Aynen katılıyorum
+1 oy
(1,723 puan) tarafından

Kız kendine korse tayt alacağına çocuklarına bayramlık alsana :blink: kendine kıyafet almak için site sormuşsun onuda alma çocuklara al.. sevinsin çocuklar bayram geldi die..

tarafından
Çocuklara aldım kendime bir iğne dahi almadım çocuklarım da Bayramı anlayacak yaşta değiller zaten hani büyük belki bir ihtimal 3 yaşında ben gösteriş yapanlara sinir ol başmıştım bu postu
+1 oy
tarafından
Niye paylaşmım ben bizzat paylaştım sana bişi deyimmi 

Önyargılı olma güzel bişi değil 

.benim bayramda gidecek kimsem yok çocuklarıminda 

Vee biliyomusun depremzedeyiz üstüne sel vurdu selzedeyiz evimiz depremde mahvoldu zor güç taşındık ondan bundan para alıp 

Şimdi düzenimizi.kurduk 

Deprem dolayısı ile okullar tam anlamıyla açılmadığı için eşim iş de yapamıyor yani ogrenci servisi yapıyordu okullara öğrenci gelmiyor 

Ne yani benim çocuklarıma aldığım bayramlık mi sana battı 

Üzerime aliniyorum evet bende paylaştım 

Ve paylaşan herkes de benim gibi ama sen bilmiş bilmiş konuş 
tarafından
Konu paylaşmak değil ayrıca geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın bazıları gösteriş yapıyor mutlaka denk gelirseniz
tarafından
Yani ben öyle düşünmüyorum
+1 oy
(5,575 puan) tarafından

Hayat devam ediyor bir şekilde kimisinin çocuğu ile ilk bayram heyecanı o bayram heyecanını yaşasa ne faydası olur deprem zedelere yada ölenlere yaşamasa ne faydası olur. 

Ayrıca sizde giyim kuşam hakkında post açmışsınız bu perhiz bu ne lahana turşusu 

image

image

(2,470 puan) tarafından
Hafsa 34 cok tesekkur ederim yuregine saglik
(5,575 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim kuzum ❤️
(5,575 puan) tarafından
Duygucum bu post sahibi arkadaş bayram ile ilgili post açanlara laf atmış deprem den sonra nasıl yapıyır sunuz alan var alamayan var VS vs her kes üstüne gidince de @Beratcinar ın postunu arkasına sığındı lafım ona dedi gösteriş için çocuğunun bayramlığını atmış yok babası almış ta ben beğwnmmeişim bulmuş bunu yor diyor sırf gösteriş için yapıyorlar diyor
tarafından
Özür dilerim herkesden
tarafından
@Hafsa._.34 Anladım canım teşekkür ederim açıklama için
+1 oy
tarafından
Allah için bebelerin kıyafetinin ne gösterişi olacak yaa iyice saçmaladınız hee 
+1 oy
(2,470 puan) tarafından
O postun sahibi benim.gram aklima gelmedi gosteris zanda bulunup hakkima girdiniz 

Oglumun babasinin aldigi kiyafet neden bu kadar zorunuza gitti 

Belk8.benim.yasadigim ogljmun babasini yasadigi zorlugun binde birini yasasan kicin basin dagilir hala hayata tutunmaya mutlu olmaya calisiyorum 

Deprem diye de kendinizce duyar kasmissiniz hepimizin yasi uzuntusuydu ben sizin gibi kotu kalpli olup birilerinw nisper olsun diye paylasmadim (kimseyi tanimam etmem iki caput parcasinin neyine nispet edecem.cocuk olmayin ) 

Umarim cocuklar8nizla guzel bayram gecirursinuz ama hakkim helal degil
(2,355 puan) tarafından
Anladığıma göre eşi para vermiyor pek sanırım senin eşin almış diye bu duygulara girdi
(2,470 puan) tarafından
Sitem.etmesi gereken kisi esi burada bence hem benim de cok isteyip alamadiklarim yapamadiklafim var napiyim bendemi.kalbimi karartiyim ayip cidden
0 oy
(48,531 puan) tarafından

mutlulukta paylasilinca kotulukler unutuluyor evet insanin bir yani eksik ama hayatta devam ediyo 

dusuncen guzel de depremzedeler nispet olarak algilamaz aksine sevinirler 
tarafından
Bazı postlar açılıyor saçma sapan bence
(48,531 puan) tarafından
denk gelmedim canim
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım hayat devam ediyo mecburuz. Hepimiz kayıplar verdik ama mecburuz. Çocuklarımız var. Keşke kimseyi kaybetmeseydik. 1 tırnak dahi kirilmasaydi. Ama hayat akıyo. Başka çaremiz yok. O zaman topluca intihar edelim. Elimizden bsey gelmez. Herkesin sorunları var altında ezildigi. Ne yapsın insanlar buraya uzulduklerini de atiyo sevindiklerini de. Sen de kendince çok haklısın. Ama yaşamak devam etmek zorundayız.
tarafından
Kuzum öyle ama bazı postlar gösteriş sadece onlara aslında bu sözlerim
(1,103 puan) tarafından
Ona bişey diyemem
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Tamam da ben alamıyorum edemiyorum yazmışsınız yorumlarda sİz alamıyorsunuz yada kafanızı psikolojinizi hala toparlayamadınız diye insanları yargılayamazsınız postları açıp okumazsanız rahatsız da olmazsınız bence hayat devam ediyor sonuçta mesela dün gece deprem oldu burada bütün gece uyuyamadım binbir senaryo kurdum ama bugün kızıma alışveriş yaptım sizin gibi birçok depremzede var yorumda yapmışlar bi.siz tepkilisiniz yapmayın bunu kendinize bence çocuğunuzada bayramı yaşatın
tarafından
Teşekkür ederim geçmiş olsun size de
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Hayat devam ediyor canım hepimiz üzüldük hepimizin içi yandı ama elimizden gelenide yaptık 

Ben oğlumun doğum gününü kutlamadım. Deprem var herkesin acısı var diye oğlumun göz yaşlarını durduramadım. Şimdiye göre hiç bişey yorumlama olur mu.çocuklarımızın da gelenek göreneklerimizi öğrenmeye hakkı var nasıl depremden dolayı doğum günü yapmadıysam bayramdada bayram hissini oğluma çocuklara yaşatırız... Görüşünü hiç desteklemiyorum. 
tarafından
Bazıları gerçekten gösteriş yapmış post belge denk gelmemiştir
(2,565 puan) tarafından
Herkes kendinden sorumlu ama kimseyede bayram telaşına düşme diyemeyiz çünkü herkesin beklediği görmek istediği ve bayramı beklediği kisiler var
0 oy
(5,284 puan) tarafından
Benimde hevesim yok insanlar hem yaşam mücadelesi veriyor hemde sevdiklerini kaybetmenin acısıyla basbasa kaldılar. Çoğu ruh sağlığını kaybetti Allah sabır versin en çok da evlatlarını kaybeden aileler ah nasıl zordur Allah korusun 
tarafından
Ya ne bileyim Bir de bazıları buradakilerin demiş ki de depremzedeyim ama ben de yaptım ben de ettim bazıları da buraya kafada atmak için giriyor eve bir bakıyor bayramlık bayramlık aldı biri bayramlık almış eşi beğenmiyor ne saçma sapan postlar açılıyor tek bana tek geliyor herhalde
0 oy
(876 puan) tarafından
Çocuklardan esirgemeyelim bayramları onlara hatırlatalım her zaman insan evladına bir şey alınca ister istemez hevesleniyo
tarafından
Benim sözümü gösteriş yapanlara sadece
0 oy
(140 puan) tarafından
Aldıklarını paylaşan var alamayan var demişşsimde kaş laminasyonu sormuşsun onuda yaptıran var yaptramayan var tayt alan var alamayan var ne olcak şimdi ;) dnksksksks
tarafından
Ne tayt aldım ne kaş ne elbise gösteriş yapanlaraydı benim bu sitemim.
(140 puan) tarafından
Bnce çokta takılma buraya site yani istediğimi sorup paylaşıyolar sende  bakmayıver

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 287 göst.
14 Nisan 2024 Aile kategorisinde Bbttnnmm (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 426 göst.
28 Aralık 2019 Aile kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 726 göst.
3 Temmuz 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.

378,434 soru

11,327,636 cevap

34,781 kullanıcı

...