0 oy
126 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (10 puan) tarafından
Selamim aleykum arkadaşlar  30 ayli kizim var ama kelime  sayisi az gibi geliyor mesela ben kar ded diyirim diyor 

Yada ekmek de diyorim ekmek diyor tam anlasilmada 

Ama ben soylemesem soylemiyor 

Anne baba emmi abla ebe dede gel ozlem merve emine akif ayi vay oley hello ammmaa diye tepki oooohoo diye tepki tüh  he egg al hadi offf yazı  mama aklima gelen kelimelr bunlar ama ben soylersem şunu şöyle  dersem  söylemeye  calisiyor bu normal mi illa herseyi konusmasi mi lazim sizin  bebekleriniz nasil

5 Cevaplar

0 oy
(10 puan) tarafından
Post sahibiyim mesela bezini birakli 1 sene olucak o erken oldu disi 1 bucuk  yasinda cikti o gec oldu acaba bazi seyler erken bazilari gec mi ilerleyicek cok yoruldum canim cok yaniyor inanin
tarafından
Cnm selam artık konuşuyormu cocugun
-Reklam-
0 oy
(10,151 puan) tarafından
Ablamin kizi oyleydi canim. 36ayini doldurdu bulbul gibi birden basladi. Suan 38aylik. 3 yasini 2 ay gecti cok gzuel konusuyor herseyi ama
(10 puan) tarafından
Yaaa oda mi bu sekilde herseyi soyleyemiyordu canim zehir gibi bi sikinti olsa bu kadar zeki olmaz diye düşünüyorum
(10,151 puan) tarafından
Oda oyle canim asiri zeki bi cocuk. Benim oglum bulbul mubarek cok erken konustu ama onun kadar becerikli degil :)
(10 puan) tarafından
Insallah canim benim kizimda konusur dua et lutfen
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım gayet normal bebeklerin gelişimi farklıdır bazısının dişi erkek cikar bazısı erken yurur bazısı geç yürür geç dışı çıkar onunda başka bir şeyi öndedir yani takılma bence bir kaç aya daha da düzelir 
(7,376 puan) tarafından
Rica ederim canım benim kızım 30 aylık benim kızımın da kelimeleri aynı biz beyine gidiyoruz beyin kanaması geçirdiği için doğum sırasında konuşmasına bakıldı gayet normal dendi yani için rahat etsin canım
(10 puan) tarafından
Gecmis olsun canim rabbim evlatlarimizla imtihan etmesin bizi ve ümmeti Muhammedi
(7,376 puan) tarafından
Saolsin canım kist var sol tarafında doğum sırasında nefessiz kaldı o zamandan kalma ondan beyine doğduğundan beri gidiyoruz
(10 puan) tarafından
Kurban oldugum allahim safi ismi ile şifa versin  canim
(7,376 puan) tarafından
Saolsin canım
0 oy
(612 puan) tarafından
Kızım 34 aylık nerdeyse bizim kadar konuşuyor. Evet her çocuk farklı, gelişimi farklı ama bazı kriterler var ki onları da yerine getirmiş olması gerekiyor. Seni korkutmak hiç istemem ama 18. Ayda yaklaşık 50 kelime söylemesi bekleniyor. 31 aylık epey var yani en azından iki kelimelik cümle kurması gerekirdi. Evet belki geç konuşur ama neden bunun sıkıntısını yaşasın ki. Bı doktora danış derim 
0 oy
(12 puan) tarafından
Hiç normal deil 1.5 2 yasindaki cocuklar bülbül gibi otüyor benimde kizim 2.5 yasindayken tek kelimeler solerdi iki cumle bir arada soliyemezdi çevrem yüzunden daha ufak gec konusan bebek çok gayet normal acele etme zamanı var her bebek bir deil diye diye üstünde durmadim 3 yasinda cocuk doktoruna cikardim ordan cocuk gelisimine yonlerdirdiler cocuk yasitlarina gore cok geride bir an once dil terapisti şart dediler bunun icin saglik kurumundan rapor cikarmam gerekliydi ozel egitim icin ozamanda 8 aylik 3. Cocuguma hamileydim kbb goturdum isitme testine goturdum bi sıkintı yok konuşma geriliği var cockta o randevu bu randevu derken dogumum basladi simdi 7 aylik oldu bebisim ve 4 nisana cocuk saglik çözerge kurumuna randevu buldum kizim suan 4 yasinda hala ayni cok gec kaldim kimsenin lafina bakma kardesim cocuk doktoruna cikar gerisi gelir zaten 
(10 puan) tarafından
Cocuk doktoruna  goturdum tepki veriyor konusur dedi kulak  burjn boğaza sira aldim oraya bakitcam

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 230 göst.
0 oy
37 cevap 781 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 211 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 216 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde cananyener2780 (5 puan) tarafından soruldu