0 oy
1,529 göst.
Diğer kategorisinde (402 puan) tarafından
Kizlar sizlerde biyere market eczane olsun mağazaya fkan gittiginizde sizden büyük biri abla dermi kadınlar çok yapıyor .ya benden yaş olarak büyük beli ana bana abla dyolar çok sinir oluyorum.cokmu büyü görünüyorum acaba dyom bazen.tesetturluyum oyuzdenmi bilmiyorum.gecen eczanede 40 yaşındaki kadın abla dyo bana örnek yaşını sordum 40 dedi.bende 30 yaşındayım.sizdedr oluyormu sizden büyükler abla dyormu özelikle kadınlar erkekler zaten abla der saygıdan bayan olduğumuz için 

36 Cevaplar

+1 oy
(2,427 puan) tarafından
Ay sorma ya kolej ceketi falan giyiyorum altına pantolon yine de abla diyorlar bence yaşla alakası yok hitap edecek bişey bulamıyorlar
(402 puan) tarafından
İnsallh öyledir kuzum ya:)))
-Reklam-
0 oy
(3,574 puan) tarafından
Erkekler diyor kadinlardan duymadim hic 
(402 puan) tarafından
Ben büyük gorunuyom galiba ozaman :)
0 oy
(239 puan) tarafından
Tesetturdendir canim insanlar buyuk diye dusunuyor daha klasik bagliyorsan tabi
(402 puan) tarafından
Aynn klasik bagliyorum
0 oy
(580 puan) tarafından
Abla,ablacım,yenge diyen bile var

En sonunda bu ne samimiyet diyeceğim. 

Benden büyükler de söylüyor 
(838 puan) tarafından
O senin yengen yengen
0 oy
(7,758 puan) tarafından
Bende tesettürluyum yaşımdan biraz büyük görünüyorum benden büyükler bile Bana abla der ama takmam fazla Allah'tan eşimde yaşından büyük görünüyor ☺️
(402 puan) tarafından
Rnde öyleyim sanırım pardesü ferace giyerim oda etkiliyo sanırım :)
0 oy
(4,278 puan) tarafından
Banada oğlum anasinifina gidiyor sınıfında Bi arkadaşının annesi bana abla diyo yaşıda benden büyük tuhaf geliyor bana niyeyse hoşuma gitmiyor bende tesetturluyum ama yaşım küçük küçükte gösteriyorum 
(402 puan) tarafından
Bazısı kendini küçük gostermrk peşinde.ya benden büyüğü abla dyo yasitim dese umursamam
(4,278 puan) tarafından
Aynen kız şöyle Bi bakınca benim yaşıtım gibi ama dil alışmış artık herkese abla demeye büyük küçük farketmiyor demekki:)
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Ben de tesettürlüyum 28 yaşındayım ama daha küçük gösteriyon diyolar 2 oğlum olmasına sasiriyolar.
(402 puan) tarafından
Masallh canım :)
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Olgun duruuyo olabilirsin 39 yaşındayim kimse abla denedi aksine yasimi duyan inanmıyor ufak gösteriyorsun diyo bazisi da olgun buyuk gösteriyor
(402 puan) tarafından
Aynen olabilir bide ferace fkan giyerim dışarda
(5,392 puan) tarafından
Hayır 39 değildir o, 29 dur. Elin yanlışlıkla 3 e değmiş
(5,953 puan) tarafından
39 canim  29  mazide kaldi:)
(5,392 puan) tarafından
Çok küçük görünüyorsun valla. Nerelerdesin canım baya oldu yorumu yazalı. Sende bayadır yoksun
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sana abla diyene yaşını sor neden abla dediniz de
(402 puan) tarafından
Aynnen sorcam bundan sonra bakım ne dicekler :)
(7,768 puan) tarafından
Bazısı egodan der o yüzden çok takma ama boz
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Belki büyük gorunuyosundur canim olanilir öyle şeyler. Bende 30 yaşındayım herkes 20 22 der banada. Görümcem var 21 yaşında onla dışarı çıktığımızda gorumcemin zannediyorlar çocuğumu. Boşver sağlığın olsunda
(402 puan) tarafından
Galiba cnm.tesrturluyum bide pardesü feracesiz çıkmam oda olgun gösteriyor biraz
(1,102 puan) tarafından
Aynen canım tesettür biraz daha olgun gösteriyor insani. Bende tesettürlü olsam bende yaşımı gösteririm bence
(402 puan) tarafından
Yok aynn açık daha genç duruyorum.eesmerim bide ve makyajda yapmam dışarda tesettür baya olgun gosteriyo beni bence :)
0 oy
(970 puan) tarafından
Evet bazen denk geliyorum ama ben rahatsız olmuyorum hatta hoşuma gidiyo diyebilirim
(402 puan) tarafından
Ben rahatsız oluyom vlla ya çünkü onlardan nekadar büyük  görünüyoruz sanki.yuh 50 yaşında gorunmuyoruz heralde :)
(970 puan) tarafından
:)) ben oradaki büyüklüğü yaş büyüklüğü olarak algılamıyo Rum ondan hoşuma gidiyo. Biraz işime geldiği gibi anlıyom
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Bana da hep abla diyorlar ya eşimin yanında bari demeseler 
(402 puan) tarafından
Heya hiç sorma bende çok sinir oluyorum eşimle olduğum zamanlarda dyolar :(
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Bence esnaf ağzı alışkanlık yani kasiyerler falan abla abi alışmışlar istemsizce bence ağızlarından çıkıyor evet hoş değil ama yapacak birşey yok :)
(402 puan) tarafından
Hemde hiç hoş dgl bozucam artık vlla dicem siz aynaya bakiyormusunuz hiç )
0 oy
(263 puan) tarafından
Valla canım diyorlar ya aslında yaşımda genç ama boyluyum diyemi bilmiyorum bide feraceliyim ama yüzüm küçük boyum uzun olsada abla dediklerinde de biraz üzülüyorum sanki ☺️
(263 puan) tarafından
Valla bilmiyorum yada kiskaniliyoruz :))))
(402 puan) tarafından
Ay öyle kıskanma istemem :)))özgüvenim gidiyo resmen
(263 puan) tarafından
Valla yapacak bişey yok canım diyen diyor ☺️
(263 puan) tarafından
Sen kaç yaşındasın canım ☺️
(402 puan) tarafından
30 yaindayim cnm
0 oy
tarafından
Ben hiç duymadım ablayı. Hanımefendi ya da böyle kenar mahalle bir yerlerdeysem baaağğğyaaan derler :D çok sert duruyorum andan heralde :D
(402 puan) tarafından
Haha oda guzell:)
0 oy
(18 puan) tarafından
Ben biraz kilo var birde kapaliyim biraz büyük duruyorum benden büyük kadinlar bana abla diyor sinir oluyorum elbette bende hiç sevmem ne kadar ayıp ya hanım efendi desinler tamm erkekler diye bilir ama kadınlar niye bunu yapıyor anlamıyorum 
(402 puan) tarafından
Vllahi bacım kadının benden büyük oldugu belli öküz abla dyor bana.heo genekdede yaşı büyük olankar dyo.kendilerini tatmin ediyolar sanirim
0 oy
(13,100 puan) tarafından

Kızımla gittiysem abla diyorlar ama yalnız isem demiyorlar :)

(402 puan) tarafından
Vayy genç gorunuyorsun ozaman :)
(13,100 puan) tarafından
Evet bir gün eczaneye oğluma gaz damlası almaya gittim kadın diyor sen çocuksun çocuğun öu var dedim 2 tane :)) yaşımı göstermiyorum :)
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Saygıdan derler görünüşten değil.

(402 puan) tarafından
Oda olabilir cnm vlla bilemedim ki :)
0 oy
(22 puan) tarafından
Soyluyolar ya gecen ayni yasta oldugumuz biri abla dedi. Biz ayni yastayiz ismimle hitap edebilirsin dedim saygidan abla dedim dedi. Valla bana daha cok saygisizlik gibi geliyor bu. Niye benden buyuk veya benimle yasit biri bana abla deyip canimi sıksın ki ama yapiyorlar iste malesef
(402 puan) tarafından
Ama mesela kadının benden yaşca büyük olduğu belli ama bana abla dyor oyuzden sinir oluyorum.bazilari çok abartıyor.meseka 40 yaşında olduğu beli mal bana abla dyo 50 yaşındaki gorunuyoz sanki genelde yaşını gösteriyorsun derler bana ama ne bilim
(22 puan) tarafından
Banada diyorlar inanin bence insanlarin diline dolanan bisey bu nasil hotap ediceklerini bilemedikleri zaman hemen abla geliyor dillerine oysa hanimefendi diye biseyde var ama kimsenin haberi yok. Yani oldugunuzdan buyukte gosteriyor olabilirsiniz bende oyleyim ama 20 yasta buyuk gostermiyoruz yani en fazla 1 2 yas yani bence tamamen dil aliskanligi o
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Bugün hastanede kadının biri de bana abla dedi. Ben gayet de genç gorunuyorum bence.  Ama bence bazen insanlar ağız alışkanlığı olarak söylüyorlar. Bı de kapalı olunca da öyle bı ağız alışkanlığı oluyor bence. Hanımefendi demeye dilimizi alistiramadik bı toplum olarak 
(402 puan) tarafından
Aynn ya insan en azından sizli hızlı konuşur.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,085 göst.
22 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Baranın annesi (1,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 86 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 652 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berf (6,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 325 göst.
1 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,089 soru

11,408,896 cevap

34,945 kullanıcı