0 oy
151 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Kimler napiyor? Neler yaptiniz sahura ? ☺️❤️

Benim haslanmis karnabaharim vardi yumurtali un karisimina bulayip airfryer da kizarttim yagsiz ☺️

Yanina da kahvaltilik bir seyler cikaricam 

Siz neler yaptiniz ? ☺️❤️

6 Cevaplar

0 oy
(206 puan) tarafından
Mayali yaptım abla ama çıtır olmuş yumuşar ki ki sence 
tarafından
Ay bilmem ki bilen cikar ama cok mu sert
(206 puan) tarafından
Ortasi abla ya durum yapacaktım kenarları iyi de
(6,275 puan) tarafından
Çok ince acmissindur veya hamurun serrttir
-Reklam-
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Afiyet olsun şerife abla. Hiç karnıbahar in iki taraflı yufka gibi kizartmasini denedin mi o da çok güzel oluyor.
tarafından
Nasil oluyo ki o yok denemedim kuzu
(1,690 puan) tarafından
Karnıbahari ilk önce hasliyorsun yumuşak olunca suyunu süzüyorsun ve eziyorsun. Sonra 1 adet yumurta,1 su bardağı süt, yeteri kadar un, baharatlar ve tuzu ekliyorsun cirpiyorsun daha sonrasında bu karışımı ezdigin karnibaharin üstünde gezdirip karıştırıyorsun. Tavaya az bı miktar yapışmaması için yağ koyuyorsun ve karnıbaharlari spatula yardımı ya da kaşık yardımıyla tavaya koyup yayiyorsun. Kapağı kapalı bı şekilde bı tarafını pişirip kizardiktan sonra diğer tarafını pişiriyorsun. Diğer tarafı pişirirken de tavaya yağ koyuyorsun yapışmaması icin. Kızarınca da ocaktan alıyorsun. Bu kadarcik :))
0 oy
(4,171 puan) tarafından

Kuzum nerelerdesin nasılsın uzun zamandır göremiyorum sanki seni ☺️❤️

Sahur menün harika valla ben sahura hasretim eşim sabah erken kalktığı için uyumayı tercih ediyor benim de tek başıma bu saatte yiyesim gelmiyor bende yapmıyorum su içiyorum mide şurubumu içiyorum sadece :ermm:

mutfagı evi topladım bu saate kadar şimdi uzandım daha ☺️❤️

tarafından
Evet kuzu giremiyorum cok fazla sarmiyo burasi son zamanlarda ☺️ arkadaslarla falan vakit geciriyorum ya da yigit efeyle dolu dolu geciyoi zaten gunlerimm. Ya sahuru cok seviyorum ama esin erken kaliyosa daha mantikli en azindan uykusunu almis olur .Yalniz da yapilmiyo pek sahur
(4,171 puan) tarafından
Ahh sorma canım hiç eski havası kalmadı buranın ☹️bu minik adamlarımız günümüzün tamamını alıyorlar zaten ☺️❤️ valla ben de çok seviyorum sahur sofrasının ayrı bir havası var bence ama eşim beye de kıyamıyorum uyusun ne yapalım ben sahursuz da tutarım modunda oluyorum ☺️☺️
0 oy
(2,714 puan) tarafından
Lahana sarması gül böreği patates kavurması yaptım hiç uyumadım. Şimdi uyumaya gidiyorumm. İyi geceler sizede ♥️
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Afiyet olsun canim miden ağrır ya cok yeme:) bizde kahvaltılık var patates kızartması çörek bu kadar 
0 oy
(1,356 puan) tarafından

Hayırlı bereketli sahurlar olsun serifemm nasılsın canım ❤️☺️  bende oglisimle sahurumu yaptım çayımı iciyorum Afiyet olsun canım ❤️❤️☺️ 

Yumurta haşlaması oğlum için ☺️❤️ 
Patates kızartması tahinli pide  ile sahurlugum ☺️

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 139 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Memleket sevdalisi (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 168 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 199 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu

380,500 soru

11,392,483 cevap

34,901 kullanıcı

...