0 oy
263 göst.
Aile kategorisinde (556 puan) tarafından
Kizlar nolur bana bı akıl verin nedir bu çok özür dilerim sanki bağırsagim dışarda gibi şuan acile gittim geldim genel cerraha gönderdi hala oramda bı et parçası var ve kanlı 

4 Cevaplar

0 oy
(2,090 puan) tarafından
Hemoroid olmuş olabilirsiniz. Uzun süre kabızlık veyahutta ishal durumu yaşadınız mı?
(2,090 puan) tarafından
Benim eşimde de hemoroid var. Ne ishal olması gerekiyor ne de kabız. Acı falan yediği an yaktığını söylüyor. Doktoru krem vermişti gerileme oluyor ama dediğim gibi ishal ve kabızlık durumunda tekrar ediyor. Doktorunuzla görüşün bir bakalım o ne diyecek. Çok geçmiş olsun. İçini ferah tut inşallah köyü bir şey yoktur.
(556 puan) tarafından
Ama bildiğiniz orda et parçası var nasıl geri gidicekki acaba
(2,090 puan) tarafından
İşte ıkınma zorlanma gibi şeylerden uzak durularak. Krem veyahutta ilaç tedavisine başlanılır. Kaşıntınız falan da oluyorsa inanın iyi geliyor. Kabız yapacak şeylerden uzak durun ve çıksın diye ıkınmayın bu daha da zorlaştırır. Hemoroidseniz eğer tabi. Acilde tanı olarak ne söylediler. Yani ne sebepten genel cerraha yolladılar?
(556 puan) tarafından
Hemeroid dediler ben biraz ameliyattan korkuyorum
(2,090 puan) tarafından
Hayır ameliyat evresinde olduğunuzu sanmıyorum. Genelde başlarda böyle oluyor. Acı yemeyin günlük büyük abdeste çıkmaya özen gösterin. Kabız olmayın ama ishalde olmayın. Muz vb kabız yapan şeylerden uzak durun. Özellikle ıkınmayın ıkınmak kanamalara sebep olabilir. O et parçası ilaç ve krem tedavisiyle yok olabiliyor. En ileri safhada ameliyat edilir. Hemen ameliyata başvurulmaz krem ve ilaç etki etmezse o zaman duruma göre yol çizilir.
-Reklam-
0 oy
(8,979 puan) tarafından
Basur olmuştur canım. Çok geçmiş olsun. 
0 oy
(137 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sanırım ilk defa oldu sürekli içeri itmen gerekir ve bol su içmen gerekir bir de krem verirler, hamile değilseniz eğer daflon yazarlar bu ilaç çok iyi acılarını dindirir ve basurun geçmesini sağlar
0 oy
(137 puan) tarafından
O et gibi dediğiniz şey aslında içindeki kan toplanması, daflon çok iyi geliyor ama hamilelik yoksa dediğim gibi, bol su da çok işe yarar unutmayın çok ıkınmaktan ekşi acı yemekten de olur

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 377 göst.
0 oy
6 cevap 253 göst.
0 oy
2 cevap 97 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Poncikk (523 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
28 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1bebe1anne (273 puan) tarafından soruldu

381,127 soru

11,410,163 cevap

34,948 kullanıcı

...