0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,367 puan) tarafından
Hanımlar merhaba herkese hayırlı geceler uyumayanlar vardı elbet ben yine uyuyamadım ağrılardan ve malum ramazan ayı olduğu için Kur'an hatim etme çabasındayım. 10 günlük fizik tedavi süresinden sonra hiçbir sonuç alamadım tens sıcak uygulama yapıp gönderdiler koskoca fizik tedavi hastanesi uyguladıkları yöntem çok yanlış herkese aynı şeyi yapıyorlar. Bu kadar yetmediyse birkaç gün daha  fizik tedavi yazalım diyorlar. O da olmasa iğne tedavisi. Ama neden bu hastanelerde manuel terapide olduğu gibi uygulamalar yok ben şimdi de manuel terapiye gidiyorum klinikte GTOS tedavisi falan uyguluyorlar manuel terapinin üst seviyeleri ve oradaki fizyoterapist fizik tedavi hastanesi'ndeki uygulanan sistemi çok yanlış diyor bence de harcadığımız zaman bu şekilde ama inşallah bu gittiğim yer bari işe yarar korkuyorum Bu da işe yaramazsa diye. Keşke buradan destek veren moral veren olsa ben gittim işe yaradı diyen olsa.Hoş bu gittiğim fizyoterapisti de hacamattaki kadın önerdi onda da bendeki sıkıntıdan varmış Ben gittim düzeldim sen de bir git istersen fizik tedaviyle olacak iş değil çünkü manuel terapi çözer bunu dedi .

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya bunu ben de çok istiyorum. Benim de boynum ve belimde fıtık var.çocuktan sonra boyun tutulmam artık kronikleşti yani. Sıcak kompres ile ayaktayım. Cahilce biliyorum ama çok korkuyorum:D kıt diye boynum gidiverirse diye :D
(1,367 puan) tarafından
Bana yapıyorlar boynum gitmiyor daha da rahatlıyor. Bende korkuyordum. Sürekli kıtlatma yapmıyorlar ki GTOS TEDAVİSİ de yapıyorlar o cihazın kemikelre değmesi zaten bambaşka boyut çok iyi oluyor ☺️ama gel gör ki benim ki biraz ileri düzeyde olduğu için 6 seansta kurtarırız inşallah dedi bakalım inşallah işe yarar. İlk seansta iyi rahatlama oldu ama ikinci de zorladı biraz makineler ile o yüzden ağrılar vardı sonrasında bakalım bu pazar 3. Yegidicez
tarafından
Mutlaka gelişmeleri yaz kuzum olur mu.belkş ben de bi cesaret girerim bu topa
(1,367 puan) tarafından
Tamam canım İnşallah unutmazsam haber ederim
-Reklam-
0 oy
(11,153 puan) tarafından
Manuel terapi dediğin masaj mi canım annemler de çok gidiyor buralarda iyi oluyor sonra yeniliyor tabi onlar ağır işte çalışıyorlar belki o yüzdendir masaj yağları önemli ve nasıl masaj yaptığı boyun egzersizleri var onları da uygula benim de omuzlarım ve boynum çok ağrıyor başıma vuruyor hatta ilerlerse şuan bana sadece at kestanesi yetiyor kendim masaj yapıyorum onu uyguladıktan sonra da sıcak bi havlu
(1,367 puan) tarafından
Yok canım masajdan başka bir şey bu Instagram'da falan sayfaları var bir araştır istersen GTOS tedavisi yapılıyor. Evde de at kestanesi kremi sürüp sıcak uyguluyorum.
(11,153 puan) tarafından
Tamam canım şifa olsun inşallah
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bende de boyun fıtığı ve düzleşmesi var. Fizik tedaviye gittim 2 hafta devlette. Gittiğim 2 hafta da iyi geldi ama.sonrasi gene aynı .Bu dediğini Bi araştırayım kuzu teşekkürler 
(1,367 puan) tarafından
Hastane twns takıp gönderiyor. Evde egzersiz yap diyor bu adam düzelmeyen sıkıntılı bi eklem için egzersiz verilir mi önce eklemi düzeltmek sonra hareket vermek lazım diyor Instagram da falan var manuel terapi yapanların sayfası. Adamlar sık doğru tedaviyi uyguluyor bence
0 oy
(185 puan) tarafından
Merhabalar eşim fizyoterapist aynı zamanda özel hastalarına manuel terapi de uyguluyor. Evet terapi boyun fıtığında ağrıları azaltıyor geçirme noktasına getiriyor fakat kişiye de çok iş düşüyor. Yani ev işlerini her gün yapıyor, cam siliyor, yerleri sürekli süpürüyor, boynunu veya belini sürekli zorlayacak işler yapıyorsa ağrılar yeniden nüksediyor. Ama hastalarından duyduğum kadarıyla baya memnunlar. Allah şifa versin
(1,367 puan) tarafından
Çok teşekkürler canım. Bakalım kaç seans gitmek nasip olacak. Bu fizik tedavi sürecinde iyice tembelleştim ve kollarımda kuvvet kalmadı. İnşallah Bu süreçten sonra normale döner ve ağrılarım gider şimdi kendimi zorlamayayım aman iyileşmez diye diye çoğu şey yapmıyorum Ama bu her gün olmaz herhalde.
(185 puan) tarafından
Rica ederim. İnşallah bir an önce biter zor bi süreç Allah şifa versin

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 273 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde yusra25 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 199 göst.
0 oy
4 cevap 116 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havin06 (2,032 puan) tarafından soruldu

378,255 soru

11,321,583 cevap

34,766 kullanıcı

...