0 oy
264 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (270 puan) tarafından
Kızlar yarım saat önce nişan geldi şuanda da adet sancısı gibi sancı gelip gidiyor ama çok dayanilmicak gibi değil ilk hamileligim biraz beklemek istiyorum bebek gayet hareketli. Hastanede sancı çekmek istemiyorum yanlış mı yapıyorum sizce? Kasilmalar baya var ama

15 Cevaplar

+1 oy
(3,557 puan) tarafından
Sana gitme diyip sorumluluk alamam ben olsam giderdim belki de Allah korusun aksi bir durum var bebegin kalp atisi nasil ne nasil gidiyor kontrol.altinda kalmak daha dogru geliyor bana hastanede de hemen suni takip doguma sokmazlar acilmana bakilir sancin olculur bebegin kalp atisina vs bakilir yine bekler gezersin 
-Reklam-
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim de ilkinde nişan geldi 24 saat sonra suyum geldi. Suyun gelince bekleme bebeği riske atmış olursun. Birde suyun gelmeden de doğum başlayabilir sancıların düzene girdiği gibi git bekleme sakın 
(270 puan) tarafından
Korkuyorum :(((((
(2,387 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Korkma dua et bol bol. Olup bitecek buda. Yeterki sağlıklı olun
(2,387 puan) tarafından
Ne oldu doğum yaptın mı merak ettim
(270 puan) tarafından
Yaptım çok şükür canim
(2,387 puan) tarafından
Şükürler olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Sancıların 5 10 dk da bir olana kadar gitme derim benim Nisan ikindide geldi gece 12 ye doğurdum sancin geldikçe duşa gir squat yap sakın ol hurma ye hem enerji verir hem açılmayı kolaylaştırır bir avazda inş 
(270 puan) tarafından
Çok korkuyorum kitlendim kaldım resmen :(
(7,273 puan) tarafından
Naptın canım dogurdun mu
0 oy
(250 puan) tarafından
Bnce hemen hastaneye git bişey olur bide Allah muhafaza 
(270 puan) tarafından
Çoğu kişi gitme diyor ama
(250 puan) tarafından
Ben çok korkarım kuzum öyle şeylerden ondan ben hemen giderim nolacaksa hastanede olsun ama tabi sen nasıl rahat edersen öyle yap
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Benim nişanım gelmedi nasıl birşey bilmiyorum, ama tam bu saatlerde bende şiddetli adet sancısıyla uyandım. İlk başlarda sancı 20 dakikada bir geliyordu sonra su geldi sancı 5 dakikaya indi, hastane yakındı hemen gittim. Sende sancılarını takip et 10 dakikaya inerse hemen git. 
(270 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ben olsam hastaneye giderdim. Orda nst ye bağlayıp takip ediyorlar. Evde ne olur ne olmaz. Sağ salim bir avazda kucağına aldirsin Rabbim
(270 puan) tarafından
İnşallah çok korkuyorum bilemedim ne yapacağımı çoğu kişi hemen gitme diyorlar
(4,651 puan) tarafından
Öncelikle korkma. Allah kolaylık verir.stres.yapma bebeği etkileyebilir. Sakın ol. Ama dediğin gibi çok korkuyorsan hastaneye git bence. Yine de sen bilirsin.
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Bence hastaneye git sağsalim kucağına alırsın yavrunu inşallah 
0 oy
(479 puan) tarafından
GŞimdi nasılsın gittinmi hastaneye 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Gitin mi hastaneye Rabim Bi avazda kurtarsın inşallah kaç haftalıksın
(270 puan) tarafından
Şimdi gideceğim canım anca hazirlandim 38+5 oldum kan gelmeye devam ediyor ama sancım yok
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Dk tut canim yaklasik 15 dk bir gelmeye baslarsa hastaneye git gec kalma sakin 5 dk bir gelene kadar bekleme. Sag salim kucağına al yavrunu<3

0 oy
(486 puan) tarafından
Suyun gelmezse sanciyi evde cek derim. Ben o şekilde 12 saat çektim gittigimde hemen doğuma aldılar.  Gir bi sıcak dus al hızlanır açılma. Sicak suda bekle.biraz. 10 dakimaya düşünce hastaneye git
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Benim Nisan geldikten 6 saat sonra dogurdum  aksam 8 buçuk gibi geldi 9 buçukta sancılar başladı 10 da tam hastanedeydik gece 3.38 de dogurdum oğlumu  ne yaptın gittin mi hastaneye 
0 oy
(3,489 puan) tarafından
Hastanede sürekli alttan muayene edip can yakiyolar bence de gitme evde cek sancini bebek hareketlendikce sancin daha da artacak 
0 oy
(13,917 puan) tarafından
Bugün cumartesi eğer özel hastanede doğuracaksan öğleden önce bi git doktorun görsün. Sonraya kalinca belki doktoru bulamazsin. Devlette doğuracaksan evde biraz daha sancini çek ama yinede son ana kadar bekleme. 
0 oy
(270 puan) tarafından
DOGURDUM KİZLAR 1 NİSAN'DA :)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 181 göst.
0 oy
5 cevap 228 göst.
0 oy
3 cevap 101 göst.
0 oy
1 cevap 43 göst.