0 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde (1,897 puan) tarafından
Hanımlar üzüm ve kayısı hoşafı yapmak istiyorum öyle bir aşerdim durup dururken. Tarifi çok basit zaten daha önce de yaptım da böyle bir püf noktası ya da aman şuna dikkat et dediğiniz tadını daha da güzelleştirecek bir şeyleriniz var mı siz nasıl yapıyorsunuz ?

7 Cevaplar

0 oy
(1,198 puan) tarafından
Bendede kuru üzüm var şuracıkta bekliyeyim :D
(1,897 puan) tarafından
Bakayım cevap veren olursa :D
-Reklam-
0 oy
(9,027 puan) tarafından
Ben içine bı iki tane karanfil atarım güzel aramo verir.bazende çubuk tarçın ama aramoli lezzet seversen tabi 
(1,897 puan) tarafından
Hmm o zaman tarçını bir deneyeyim bu sefer :) teşekkür ederim
(9,027 puan) tarafından
Kız sonra beğenmeyip bana beddua etme az küçük tadımlık bir şeye kat tarçını begenirsen birdahakine kullanirsin. Herkesin damak zevki farklı
(1,897 puan) tarafından
Aman yarabbi neden beddua edeyim kız Allah seni :D normalde tarçınlı şeyleri severim zaten hem çubuk öyle toz gibi buram buram olmuyor atarım bir şey olmaz :)
(9,027 puan) tarafından
Afiyet olsun.:D mübarek Ramazan günü birde canın çekmiş :D öyle birşey olsa üzülürüm :D
(1,897 puan) tarafından
Yok yok hem hamileyim hem emziriyorum tatlı olan her şeye okeyim ben her türlü yenur:D
0 oy
(7,287 puan) tarafından
Üzümü kaynat sert oluyor ama kaysiyi suyu kaynasın kapat ağzini bırak kendisi yumuşar zaten hafif sert olunca çok daha hoşuma gidiyor kayısı 
(1,897 puan) tarafından
Yani üzümü her zaman yaptığım gibi kaynadıktan sonra 15 dk kaynatıp kapatayım kayısıyı kaynayınca hemen kapatıp kapağı kapalı bekleteyim doğru mu ?
(7,287 puan) tarafından
Evet canım kaysiyi kaynatma çok yumusuyor ve dağılıyor üzüme dk tutmam ama çok kaynatıyorum yumusamiyor hemen
0 oy
(566 puan) tarafından
İçine şeker yerine üzüm pekmezi katabilirsin bende öyle seviyorum:)
0 oy
tarafından

Püf noktası yok öyle dümdük yapıyorum :D daha dün yaptım 

0 oy
tarafından
İçine pekmez susuam ve fındık kat
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Tevafuk oldu ☺️bende kayısı hoşafı yaptım normal hoşaf anam babam usulü ama ben kayısı bir taşım kaynatıyorum fazla kaynatıyorum kayısılar diri kalsın ezilmesin diye bir şekerini az katıyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 157 göst.
5 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 172 göst.
7 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.

381,815 soru

11,430,741 cevap

34,990 kullanıcı

...