0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (5,463 puan) tarafından
Kızlar park var evin karşında benm kziim iki buçuk yaşında vala kayarken bile başında duruyrium bı kadın var kızı 4 yaşında falan ogluda 5 sabah atyor dışarı başı boş hep dışarıda hiç camdan bile bakmıyor kizzz gidiyor teee öteki binalara gezyro bziim binanın yanında gider yok şu birikmiş içinde yuzuyordu resmen anası hiç bakmıyor biz zorla götürdük dyer kadının oğlu yüzü hep sümük içinde kapkara olmuş bir ablayla konusyirfuk dyordu asla kızımı yanlız bırakamam hep beraber gideriz kiizi bire gdyor vala bende asla yalnız birkamam taciz olaylaru çok var çocuk kacirmalar bunlar nasıl bukadr rahat olabiliyor gerçekten anlamış degilm ağrı memelketim küçücük bir yer köyü hele toplasan 20 30 ev var herkes birbirini tanıyor Leyla vardı amcasının yanında öldürüldü al işte Kars'ta ki Sedanur erik toplamaya giderken komşusu tecavüz edip olduruor koy gbi bir yerde oluyorsa kocaman şehirde kasabada nye olmasın kızlar vala ben korkuyorum eşimde aşırı baskıcı sürekli yanında dur dyor asla.birakma dyro ben ergenlik çağına kadr yalınız bırakmam ortam çok pis 

13 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Bizim mahalle ve sokakta yazın gece ikilere kadar çoluk çocuk dolu en büyüyü 10 12 yaşında en küçüğü 5 6 yaşlarında ne kapıda başka bi büyük var ne camdan bakan anaları var ve semt olarakta tekin bi semt değil yanindaki semtler bizim semtten bin beter ve ordan gelen pislik insan cok fazla,ben anlamıyorum ya hayatta bırakmam 
(5,463 puan) tarafından
Sonra dyorlar Allah korusun Allah'a emaet yaşıyorlar işte hayat eskisi gbi degil o eskidendi akşama kdr bahcedeydik smdi millet azmis kudurmuş hyvnlara bile tecvz edyirlar kaldiki cocuklar
(9,626 puan) tarafından
Aynen öyle valla hayat eski hayat değil insanlar kudurmuş vaziyette,küçüklüğümü hatırlıyorum bizde sokaktan içeri girmezdik ablalarım disarda saklanırdı annem eve çağırmasın diye ama eskiden insanlık vardi komşuluk vardı komşunun çocuğunun başına bise gelse mahallede kim varsa koşar gelirdi şimdi büyük insanlar bile komşu diyipte gidip oturmaya korkuyo
(5,463 puan) tarafından
Kesinlkle öyle insan artık babasına guvenmiyor herşey eskiden güzeldi artık  suyu çıktı zinalar arttı bende korkiyroim gözüm hep çocuğumda
-Reklam-
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Herkesin anneligi kendine onun evladini ondan baskasi iyi düşünemez.. allah kötülerden uzak tutsun tum cocuklari.
(5,463 puan) tarafından
Yanlış anlama ben kimsenin anneliğin sorgulamiyorim birisi gelir elinde tutar gel şeker verim der kaçırır Allah dyor senden hareket benden bereket sahip çıkma Allah korusun tabi sende haklısın çogu çocuklar Allhaa emanet yaşıyor zaten
0 oy
tarafından
Şuan bir buçuk yaşında yanımdan zaten ayirtmiyirum belli yaşlara gelse bile ayırtmam ben evdeysem o da evde olur ben çıkarsam çıkarırım küçücük çocuklar Allah korusun başlarına birşey gelse dediğin gibi savunmasızlar böyle sorumsuz insanlara kıl oluyorum ya madem bakmayacaksın ne diye getiriyorsun 
(5,463 puan) tarafından
Aynen valaa ben baya üstüne dusuyrium napıyor ne edyor salansa kayda dye hep izliyrorum asla tek gondermem
0 oy
(1,955 puan) tarafından
Benimkilrr büyük 11 9 7 yaşında 3 de aynı anda çıkar site içinde oynuyorlar park penceremzden gözüküyor takip ediyorum zaten.. bide hep arkadaşlar ı var artık benim inmemi istemiyorlar.. güvenlik te var zaten şifreli kapı çıkamazlar.. 2.5 yaş 4 yaşında tabi annesiz çıkılmaz.düşebilir birisi vurabilir yada kaybolabilir.. bende görüyorum cadde ortasında 4 yaşında çocuklar görüyorum karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor araba trafiğinde.. bilemiyorum artık annesi varmı yokmu varsa nerde.. Rabbim korusun evlatlarımızı bütün kötülüklerden 
(5,463 puan) tarafından
Çok haklısın hani braz senin çocuklar yaşında olsa herneysede küçücuk çocuk çabuk kandirilir insalar çok rahat vala
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Benim kızlar 9 yaşındalar ama gene korkuyoruz, akıllı saat var kollarında, hat taktık istediğimiz zaman arayıp konuşabiliyoruz.konum bilgisi alabiliyoruz, gizli arama yapıp o farkında olmadan bulunduğu ortamın sesini dinleyebiliyoruz ama gene de okuldan veya parktan eve gelene kadar bin ölüp bin diriliyoruz. Parka tek başlarına gidiyorlar evet ama arada gidip uzaktan gizlice izleyip geri geliyorum. Zaman kötü, benim burada da çocuklar kimsesiz gibi, anneleri sağlıyorlar dünya umurlarında değil. 
(5,463 puan) tarafından
Ne güzel akkili saat olmasi oda çok iyi ztaen büyümüş ama yine insan korkuyro kız cocigu sonuçta burda çok anos ediyorlar çocuk kayıp dye
(3,850 puan) tarafından
Kız çocuğu olduğu için değil, artık erkek çocuklarına daha çok meyillendi pislikler.. Allah saklasın korusun tüm çocuklarımızı
(5,463 puan) tarafından
Vala haklısın farketmiyor bak smdi anos veridler erkek bir çocuk kaybolmuş al işte
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Henüz o kadar büyümedi ama ben pimpirik bir insanım o konularda. En kötü uzaktan izleyebilirim o da biraz güven kazansın diye bilmiyorum zamanı gelince görcez
(5,463 puan) tarafından
Bende öyle hep ayakta izliyorum millwt çok rahat vala
0 oy
(48,967 puan) tarafından
annemlerin bahcede bile yalniz birakmiyoruz basinda bekliyoruz ben iceri gireceksem halam cikiyo annem bekliyo 
(5,463 puan) tarafından
Ben evde bile yalnız bırakamiuorum dyorum tencere eler cama çıkar falan korkiyorum
0 oy
(692 puan) tarafından
Bence o dönem bizim çocukluğumuzda kaldı kısa net
(5,463 puan) tarafından
Aynen vala smdi güven kalmamış haram olmuş devir
0 oy
(3,621 puan) tarafından
8 yaşında kızım asla bırakmam park kapı dibim okul servisine bile kendim alıp bırakıyorum zaman çok kötü 
(5,463 puan) tarafından
Bak senin kızın büyük yine bırak miyorsun kadının cocgu dört yaşında öyle başıboş bırakılır mı ya
0 oy
(824 puan) tarafından
3.5 yaşında kızım parkta kaydıraktan kayarken bile devamlı izlerim banka oturup kenara çekilmem yanına gitmem arkadaşları ile rahat oynasın diye ama uzaktan da gölge gibi takip ederim 
(5,463 puan) tarafından
Bende bende vala hep yanındayım uzağa bile gtmesine müsade etmiyorum
0 oy
(418 puan) tarafından
İster 5 olsun ister 10 hayatta bırakmam başında yine giderim. Öyle pis bir zamanki kimseye güvenmiyorum. Büyük küçük dinlemiyorlar. Yanımda olsun iyi olsun. Bende şaşıyorum başı boş bırakanlara 
(5,463 puan) tarafından
Gercekten öyle kadın başi boş birakyor hadi gidin dyor akşama kadr hep dışarda taciz olaylaru var küçücük çocuk bile taciz edyor orasını burasını dövüyorlar falan kaybolur ayy bende asla bırakmam snra dyorlar çocuğumuz kayboldu taciz oldu falan hele başında dursa olmasin
0 oy
(8,218 puan) tarafından
Kızım 7 yaşında geçen sofra bezi sirkelerken kaşığın düştü kızım gidip alabilir misin tm dedi aşağıya indi ben balkonda bekledim kızım aldı kapıya gittim kızım dedim anne geldim dedi ve 5 katlı bir bina 3 uncu kattayiz öyle büyük bir binada dedgil evin karsisinda market var kızım bir kere tek gitmemiş izin vermiyorum 
(5,463 puan) tarafından
Şahsen bende izin vermem çoğu insan çocuğunu ekmek almaya uzak uzak marketlere ginderyor nebilm parkta başı boş birakyor taa akşama kdr bizim burda öyle şaşırıyorum dyorum bunların annesi nkdr rahat hadi Baba caliyor anneye demeli herşeyin olabileceği zamandayuz vala
0 oy
(6,440 puan) tarafından
Vallaha ben bırakmıyorum gözüm hep üzerinde telle konuşmam bakmam bile tele eşimede diyorum sakın telle konuşmaya oyuna dalıp gözünü ayırma diye bu devir kötü ne olacağını bilemem al mesela geçen parka gittik Suriyeli yarım yamalak Türkçesiyle ittiriyo git binmeyeceksin diyo bi kızdım toplandı gittiler ee ben olmasam belki daha fazlasını yapacaklar kızım küçük diye 
(5,463 puan) tarafından
Al işte byleleri yüzünden insan korkuyor smdi anos yaptılar bir çocuk daha kaybolmuş sahip cikmazsak tabi kaybolur
(6,440 puan) tarafından
Yok vallaha avmde oyun alanında bile gözüm üzerinde

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 368 göst.
6 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 513 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 313 göst.
15 Eylül 2020 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,322 puan) tarafından soruldu