0 oy
145 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (229 puan) tarafından
Bugün kontrole gittim 25 haftalığım 10 kilo almışım ve bana çok fazla aldığımı söyledi yani çok yiyen biri değilim çok suda içiyorum neye dikkat etmeliyim bugğnden itibaren ekmek şeker kesitim ama sadece kahvaltıda yiyirdum zaten onu da yemşycem kiloyu nasıl korumalıyım

14 Cevaplar

0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ekmeği şekeri kesince zaten yeterli.ve bir de tatlı tabii.hic yeme değil ama az ye zaten normalde bile yararlı değil.hafif spor da yapabilirsin.kilo bi şekil veriliyor ama sağlık açısından çok almak iyi değil.ben ilk gebeligimde 3.aydan 9. Aya kadar 18 kilo aldım.40 ım çıktığımda 18 kilo da gitmişti 
(229 puan) tarafından
Bi kahvaltıda şekerli çay içerim bide ekmek yerim sonrasında süt meyve falan akşam yemeğide 7 de yiyorum sonrası yok
(1,138 puan) tarafından
Sebze de ye bol bol.bişey olmaz sağlıklı beslendikten sonra kiloyu verirsin
-Reklam-
0 oy
(4,091 puan) tarafından
Bu zamana kadar aslinda dikkat etmeliydin . 24 haftaya kadar dikkat edilince sabit kalabiliyorsun 25 den sinra kendini de parcalasan alirsin . En azindan az almaya bak canim.  Gunde uc dort saat spor yaptim su  bile fazladan icmeye korktum ona ramen 24 haftaya kadar iki kilo aldim 24 den 38 haftaya kadar da  8 kilo aldim toplam on kiloyla bitirdim . Son gun bile saatlerce spor yaptim Ona ramen yani 25 ten sonra engel olamadim
(229 puan) tarafından
Zaten 20 haftaya kadar sabitti birden aldım nasıl oldu inan bilmiyorum çok yiyen biri de değilim gğnlğk 3 litre su içiyorum
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Gece yemek yersen aldırır kuzum. Yani sabah kahvalıda yicen , yemezsen öğün atlarsın akşam yemek daha çok aldırır. Allah sağlık sıhat ile kavuşmanızı nasip etsin. 
(229 puan) tarafından
Aminn en geç zaten 7 gibi yiyorum sonrası yok bide yatmadan bir saat önce falan kefir içiyorum ekmek bile yemiyorum
0 oy
(320 puan) tarafından
Bende böyleyim :) 10 kilo aldım ama şuan koruyorum daha fazla almamak için neyseki boyum uzun ekmeği kesmek lazım ama ekmek yemeyince de doyulmuyor ki ya :(
(229 puan) tarafından
Aynen öyle benşm boy çok uzun dğeil 166 yım
(320 puan) tarafından
Çok kısa da değilsiniz ama dikkat edin sadece sonrasında verilir tabi kilo ama doğumda bize zarar
(229 puan) tarafından
Aynen öylede bakalım artık nasıl olucak
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Ben 22+6 günlüğüm 5 kilo aldım normal mi 
(229 puan) tarafından
Bend eöyleydim işte 25 haftalığım 10 kilo olmuş fazla almışssın dedi
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Ben kendi yaptıklarımı söyleyeyim, salatayı cacığı haşlanmış yumurtayı onun gibi tuzsuz yiyebilecegim şeyleri tuzsuz yedim.caya kahveye şeker atmiyorum normalde de.gunde üç ana öğünün yanında iki ara öğün yaptım.birinde bir adet meyve, birinde kahve maden suyu gibi.iki üç günde bir kırk dakika-1 saat arası yürüyüş yaptım.bol su içtim.tam buğday unundan ekmek yapıyordum günde bir iki dilim yiyordum.yemekleri az tuzlu yaptım.sebze et yemekleri yedim.kalori hesabı beslendim almam gereken kalorilere haftama göre internetten baktım.
(229 puan) tarafından
Bend eöyle yapıcam heralde zaten çok tuz aramam ama yürüyüş yapınca ağrım oluypr
0 oy
(75 puan) tarafından
Kilo değil biliyomusun sen kilo zannediyosun ödem gibi şişlik bebeğin ağırlığı suyu derken öyle oluyo heleki son aylarda acaip şişlik oluyo doğumdan sonra 40 ın çıkınca görürsün hiç bişi kalmıuo zaten bide doğumdan sonra emzirmeydi gece uyanmaları gecen gündüzüne karışınca hepsi hatta fazlası gidiyo endişelenme
(229 puan) tarafından
Kontrol ediyorum çok ödemim yok ama 68 le hamile kaldım şimdi 78 kiloyum
0 oy
(11,166 puan) tarafından

Doğuma kadar 20 kilo alan ben çıkıyorum bu postan :D

(229 puan) tarafından
Valla ben heralde 30 la bitir cem
0 oy
tarafından
Zayıf hamile kaldıysan normal ben 64 kilo ile hamile kaldım şuan 24 haftalığım 69 olmuşum sağlık ocağındaki ebede bana fazla dedi ama napıyım normal yiyorum hamile kalmadan önce nasılsa şimdide öyle gece beslenmem yok girip çıkıp bir şeyler yemem sabah kahvaltı meyve akşam yemek daha napıyım aç yaşanmaz ki :)) 
(229 puan) tarafından
Aynen haklısın da bide tansiyon var ilaca başladım bugün çok sıkıldım
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Bende 20 olacam 86 kiloyum hamile değilken de 80 civariydim zaten planlı gebelik olsa diyet yapıp hamile kalmayı planlıyordum ben ekmeği tek sabah yiyorum akşam da makarna fln oluyor genellikle ekmek yemiyorum öğle yemeği pek aramam meyve de aklıma geldikçe akşam 9 gibi hamile egzersizi yapıyorum hamileyiz yürüyoruz yazınca çıkar biri önerdi bana da buradan tatlıyı kesersem birde güzel olacak :)
(229 puan) tarafından
Valla dikkat et bari daha üstünü alma ben demekki. Yine dikkat etmemişim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Sebze ve meyve  agirlikli beslen canim bide abur cuburu hafta 1 ye bide eve baskül al cok iyi oluyor kilo kontrol icin
(229 puan) tarafından
Abur cubur da yemem ara ara bi çikolata baskül var evde bakıyorum da şimdi yemiyimmi ben aç mı kalıyım :( :)
(3,950 puan) tarafından
;)) ac kalma canim bebis var sonuçta ama daha dikkatli ye az yemeye calis
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Bende hamile iken aşırı yiyordum 85 falan olmuştum ama yakışıyordu seviyordum:))

Doğum dan sonra gider kız hamilesin niye çocuğunla  riske girecen
0 oy
(5,954 puan) tarafından
39+2 de sezeryen oldum toplam 9 kg aldım cokda yedim tatlim eksik degildi  gunde 4 litre su iciyordum suyuda cok seviyorum  dogumdan snr hepsi gitti bazisi su icse yarıyor sizin o misal tatli ekmek hamur işinden uzak durun bence yurus yapın bolca
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Akşm 6-7 den sonra acıkınca ben meyve yiyordum yada salatalık falan 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 260 göst.
15 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 176 göst.
31 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azra_ikraa (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 227 göst.
12 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulllll816 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 214 göst.
18 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu

378,375 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...