0 oy
157 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar oğlum 6 aylık. evde sadece ben ve eşim varız. Eşimde sabah erken işe gidip akşam geliyor. Çoğunlukla o geldiğinde oğlum uyumuş oluyor. Yani 7 24 sadece beni görüyor. Çok nadir farklı kişileri görüyoruz ayda 1 gibi. Ona rağmen kimi görse ağlamıyor her gün görüyormuş gibi herkesin kucağına gidiyor . Bu da haliyle beni üzüyor. Beni tanımıyor mu her gördüğüne gidiyor diye beni biraz ayırt etsin farklı davransın istiyorum ama yok gördüğüne gidiyor. Bu normal mi sizce yoksa tanıması için erken mi daha 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Benimde küçükken hiç kimseye gitmezdi ama şimdi bir çıksak her önüne gelene koşuyor :D

tarafından
Sonradan Tersi oldu yani:))
tarafından
Aynen öyle oldu malesef ☺
-Reklam-
+1 oy
(2,568 puan) tarafından
Daha kucuk, baska birini gordugunde veya ilgi gordugunde gitmesi normal. Sizi taniyip tanimamasiyla alakasi yok, yasi ilerledikce yabanci algisi olucak zaten o zaman istesenizde gitmeyecek.
tarafından
Ay hadi İnşallah ya
0 oy
tarafından
Valla bence normal. Kızımda öyleydi. Şuan 18.5 aylık bir sokağa çikaşoö 20 kişiye selam veriyoruz. Birde tanımıyoruz gidiyor hemen yanlarına. 
tarafından
Ay sıkıntı ya nerde kaldı farkımız;)
0 oy
(2,295 puan) tarafından
Daha küçük canim benjm kızım 18 aylık yeni yeni ayırt ediyor
tarafından
İyi bari ya sevindim walla
0 oy
(8,365 puan) tarafından
Bu dürtüselliğin habercisi olabilir dehb olabilir. Seslendıgınızde baksrmı hareketli bir bebek mi göz teması kurar mı 
tarafından
Aynn canım adını falan biliyor veya seslenince hemen o yöne bakıp sesin hangi taraftan geldiğini ayırt edebiliyor. Göz teması da çok iyi kuruyor maşallah.  Davranışlar da bi sıkıntı yok sadece her yabancının kucağına gitmesi rahatsız edici
0 oy
tarafından
Benim kızım 9 aylık , 4 aydan itibaren yabancıları görünce ağlamaya başladı. Şimdi de eğer ortam da ben varsam benden başka kimse de durmaz hemen ağlar bana gelmek için. Ama böyle çok zor oluyor çok yoruluyorum hiç oturup konuşamıyorum kimseyle . Sadece kızımla ilgileniyorum. 
tarafından
En azından sizi tanıyıp size gelmek istiyor. Bizimkinin aklına gelmiyorum kucaktan kucağa gidio duruyor. Bide Allah'ın kulunu gördüğü yok ne bu sosyallik bilmiyorum
0 oy
(3,765 puan) tarafından
7.ay yabancılaşma atağının en zirve ayıdır. 

Üzüntünü 7.aydaki durumuna ertele. 
tarafından
Ay hadi İnşallah:))))
0 oy
(11,095 puan) tarafından
Benim ufaklık da o zamanlarda öyleydi. 1 yaştan sonra yabancı görünce kucağımdan inmez oldu. Şimdi 1 buçuk yaş kucağımdan iniyor ama yeni gördüğü biriyle hemen iletişime geçmiyor. Yani demek istediğim dönem dönem değişir üzülme. He ama büyük oğlum hep herkese giderdi, kısa bi süre çekingenlik yaşadı sonra yine aynen devam. Ortanca ise kimseye gitmezdi hala da hemen ısınamaz insanlara. Fıtrat meselesi de var yani. 

Senin yavru küçük daha illa ki değişecek bu durum emin ol
tarafından
Aynn dediğiniz doğru sanırım yapı meselesi. Ama insan ister istemez istiyor bni tanısın bana gelsin. Kimi görse ona gidiyor nerde analığım diyorum:))
0 oy
(335 puan) tarafından
bence bunu sıkıntı etme benim oğlum çok yadırgıyo kaynanamla bir oturuyoruz ondayken bile gözü benim üstümde ben uzaklaştim an ağlıyor çok zor valla
tarafından
Hadi ya oda biraz zor olur heralde aynı evin içindeki insanı yadırgaması
(335 puan) tarafından
Çok zor oluyor valla babasıni haftada bir görüyor babası geldiginde dövulmus gibi ağlıyor unutuyor sanırim
0 oy
(11,436 puan) tarafından
O ayda kızım da öyleydi 9. Ayda mi ne başladı şimdi yabancı birini görsün feryat figan ağlıyor yaklassa
tarafından
Ay hadi İnşallah. İnsan farklı hissedilmek istiyor:)
(11,436 puan) tarafından
Kız hiç iyi bisi degil yani bana göre  :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 282 göst.
25 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,700 soru

11,427,070 cevap

34,987 kullanıcı

...