0 oy
44 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (202 puan) tarafından
Manisa'ya yeni taşındık. Bebeğimiz var 7 aylık. 1 yıl oldu kirada oturuyoruz. Kışın ev rutubet oldu.çocukla beraber ailecek hasta olduk . 1 ayda zor iyileştik. Ayrıca ev dükkandan eve çevrildiği için evin girişinde klozet ve lavabo var.tabii kullanılmıyor ama ev sahibi taşınırken söz verdiği halde söktürmedi.kapı otomatını tamir ettirmedi. Yazın eve hamam böceği bastı tasınirken hiç bahsetmemisti . Onlar da üst katımızda onların evine de basıyormus ama çakala bak sen söyler mi hiç. Sonra evin odalarının anahtarlarını istedim yok.  Aspiratör taktırın dedim taktırmadı biz kendimiz aldık taktık. Ayrıca mahalle de çok kötü sürekli kapı çalıyor dilenciler geliyor evlere . Yazın evin önünde bir tane adam bıçaklandı. Mahallede doğru düzgün yayaların yürüyeceği yol yok. Ayrıca taşınırken farketmemisiz evin hemen yan tarafında logar kapakları var. Yani lağım. Yazın çiş kokusundan durulmuyor. Kirayı kayınpederim ödüyor çünkü eşim asgari ücretli.  Ve bebeğin de masrafları var. ev sahibi kiraya %100  zam yapmaya kalkıştı. Tabi ki vermedik. %33 falan verdik . Yine fazla bile. Ama onu da beğenmiyor sorun çikartiyor beyefendi. Biz çıksak 5-6 bine kiralayacak çünkü. Biz de sözlesme bitmediği için çıkmıyoruz. Ama kayınpederim eşime  ev bakın demiş . 1.000.000-2.000.000 arası bütçe vermiş.iki memur maaşıyla değil tabi birikimleri . Tarlalar var evler var otobüs var AVM ortaklığı var . Var yani yatırımları.Dede yüreği işte ,torununun rutubetli evde oturmasını istemedi demek ki. Her neyse biz de şuan ev arıyoruz. En başta depreme dayanıklı.mümkünse müstakil arsalı , 3+1 olur,TOKİ olur, arakat da olur . Ama deprem güvenliği ön planda. Manisa Yunusemre ya da şehzadeler farketmez. Her yere haber saldım. Arıyorum . Tanıdık bildik birisi varsa bilgi verirseniz seviniriz.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 100 göst.
0 oy
34 cevap 646 göst.
26 Aralık 2023 Aile kategorisinde _Reyhan-0 (1,706 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tplkdr (32 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 348 göst.

380,249 soru