0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar 7 aylık bebeğin var diş çıkarıyor çok şiddetli derecede ishal ve pişik resmen pütür pütür pişik olmuş Çok kötü ne yapmam gerekiyor pişik kremi kullanıyorum ama başka ne yapabilirim

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Pişiğe en iyi gelen o bölgeyi temiz tutmak ve açık bırakmak hava aldıkça daha çabuk iyileşiyor 
-Reklam-
0 oy
(7,455 puan) tarafından
Margarin sür canım işe yarıyor 
0 oy
(271 puan) tarafından
Benimki ne zaman pişik olsa oyun halısına veya yatağa alt açma örtüsünü serip poposunu açık bırakıyorum hava alsın diye. Hem kendisi daha rahat vakit geçiriyor hem de pişik hemencik iyileşiyor 
0 oy
(418 puan) tarafından
En önemlisi açık kalması onun haricinde varsa evde kantaron yağı sürebilirsin canım daha da olmadı zeytinyağını ocakta hafif ısıtıp sürmeyi dene geçmiş olsun 
0 oy
(12,886 puan) tarafından
Canım geçen oyle oldu Defne de . Her altını açtım ilik suyla yıkadım kuruladım kremleyıp kapattım geçtı 

Çok geçmiş olsun 
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Travazol ve hamezinc beraber karıştırıp sür canım günde iki kez antibiyotik piştiği olduk bizde kırmızı ve pütürlü üç günde geçti 
(7,446 puan) tarafından
Biogaia verdi dimi bizimki vermişti
(265 puan) tarafından
Nbl probiyotik adı. Biogaia da vardı evde aslında 2 gün verdim sonra pişik devam edince bıraktım ama nbl olan hemen etki etti şuan çocuk daha iyi. Belki biogaia da biraz daha kullansaydım etki ederdi gaz döneminde çok kullandık çünkü iyi bi damla
(7,446 puan) tarafından
Tabi düzenli kullanım önemli , çok sevindim geçer inşallah bir an önce kremlere devam et canım
(265 puan) tarafından
insallah geçecek çok sağol:)
(7,446 puan) tarafından
Rica ederim canım geçicek tabi :)
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Travazol kullanıyorum. Birde oksizinc çinko çok iyi tamir ediyor deriyi sabaha geciyor
0 oy
(438 puan) tarafından
Yatağa su geçirmez örtü ser altını temizledilten sonra sadece donunu giydir üşğmesin diye diyorum yaa ayaklarında üşümesin çorabını da giydir işerse görürsün zaten hava alsın biraz orası. Tüp seklindeki arko kremde işe yarıyo hametan da işe yarıyo ama en iyi çözüm hava aldırmak 
0 oy
(2,248 puan) tarafından
Bebeğinizi bezlemeyin hava aldırın daha hızlı geçecektir 
0 oy
(7 puan) tarafından
Bizde de aynı durumlar olmuştu. Yaz dönemiydi. Ben sürekli yıkayıp altını biraz açık bıraktıktan sonra sudocrem kullandım faydasını gördüm. İkinci bebeğime de aynısını yapıyorum. Her kakadan sonra yıkayıp  açık bırakıp krem sürüp bezliyorum. Geçmiş olsun sizede. Çabuk atlatır umarım

İlgili sorular

+3 oy
112 cevap 5,363 göst.
0 oy
4 cevap 84 göst.
4 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 61 göst.
7 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,773 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 89 göst.
29 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde caglat (7,446 puan) tarafından soruldu

384,652 soru

11,506,610 cevap

35,159 kullanıcı

...