0 oy
871 göst.
Diğer kategorisinde (1,138 puan) tarafından
Kızlar doğuma çok az kaldı bir de 2 yaşında kızım var.olaylar çok geniş doğumdan sonra çekişmeli dava açacam.kendisi çok ağır kusurlu zaten ona verme ihtimalleri yok.

Ama benim şöyle bir durumum var.maddi açıdan mesela gelir olarak sadece annemin dedemden gelen 2.500 TL parası var.

Ben doğumdan sonra haliyle bir kaç ay çalışmayacam.

Başka gelirimiz yok.bir de dedemin tarlası satılacak 100 bin civarı para gelecek.

O da düzenli bir gelir sayılmaz.

Evimde eşya olarak 2 küçük odaya eşya koyduk.1 odada 1 tane koltuk halı ve bir tane sadece yatak yere minder gibi serdim öyle.

Diğer odada da sadece koltuk ve halı var.

Mutfak esyamiz var.

Kızımın kiyafetleri ve oyuncakları da var.

Bir de annem 56 yaşında ama daha yaşlı gibi.kilosu var bir de sol kolu doğuştan özürlü kullanamıyor.ayriyetten şeker tansiyon panik atak hastası.

Zaten o sebeple ben part time calisacam is bulunca.burda da sıkıntı iş ama işte rızkı veren Allah.bu durumlarda devlet bakamaz diye alır mı cocuklarimi benden.ona kafayı taktım..38.haftadayim bitmiş durumdayım.

Kendisinin benim hakkımda ayriyetten iddia edebileceği tek şey kıskanç olmam.bir de lohusalıkta psikolojim iyi değildi.sanirim lohusa sendromuna girmiştim.bir de yaptıkları yüzünden kavgalarimiz ettiğim hakaretler ve malesef bazen de küfür var.bunun dışında alnım ak çok şükür.

19 Cevaplar

0 oy
(236 puan) tarafından
Yani küçük çocuk olduğu için direk anneye veriyolar diye bliyorm.
(1,138 puan) tarafından
Velayette bana verilir ben de öyle düşünüyorum sadece çocuğun yaşam sartlsri sebebiyle iyi bakilamaz derler mı acaba maddi açıdan
(236 puan) tarafından
Nafaka ne güne duruyor
(1,138 puan) tarafından
Nafaka vermez.kendine bakamiyor dünya kadar borç icralik.sabit bir işi maaşı yok.kaldi ki devletin bağladı nafaka miktarı çok komik rakamlar.ben de dedim annem hasta yaşlı bakamaz ben küçük bebekle calisamam maddi gelir çok az vs diye derler mı dedim
(265 puan) tarafından
İsterse tüm dünyaya borcu olsun nafaka alacağı önceliklidir, yani eline para geçtiği an nafaka olarak alır devlet. Çocuklar küçük olduğu için anne bakımına muhtaç olduğundan her türlü sana verilir
(1,138 puan) tarafından
Sabit maaşı olsa kesilir tabi.ya da üzerine bir şey olsa icra yoluyla da alınabilir.ama yok ikisi de malesef.o sebeple vermezse hiç birşey yapamam.part time iş bakacam o sebeple mecbur doğumdan 3 4 ay sonra.nasil olacak bakalım
-Reklam-
0 oy
(6,219 puan) tarafından
Babadan nafaka bağlarlar eee birde bosandigin için çocuklara aylık bağlanır bebeler buyuyene kadar idare edersin
(1,138 puan) tarafından
Nafaka vermez o gırtlağa kadar borca batık.icralik vs.sabit bir işi yok.ustune birşey de yok.maddi açıdan ondan birşey beklemiyorum ama acaba mahkeme ne düşünür dedim
(6,441 puan) tarafından
Ee kendin yazmışsın ya kendine faydası yok çoçukları alıp napacak
(1,138 puan) tarafından
Meraklı olduğundan değil.sırf hırsından canımı yakmak için başka neden olacak.öyle böyle değil ruh hastası
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Sağ olup sahip çıkınca devlet almıyor yasadiklari ortama bakarlar şikayet olursa .  Şikayet olmadıkca sorun olmaz diye biliyorum. 
(1,138 puan) tarafından
Ben babaya verilmeyecegine eminim zaten.yazdim yukarıda.mumkun değil ona vermeleri.devlet yetersizlik ten dolayı iyi bakilamaz diye kendi himayesine alır mı dedim o takıldı kafama
(236 puan) tarafından
O nasıl olur biliyomsun . Sen dersin ki ben bakamıyorum çocuklara da babaya düşer babada bakamam derse ozaman alır. Kolay kolay alamaz
(1,138 puan) tarafından
Ben de burda okumuştum adam kusurlu ama hakim diyor ki bu kadın çocuk bakmakta yetersiz deyip devlet himayesine alınmasını istemiş.ordan geldi aklıma.bir de TV programlarinda görmüştüm orda da hayat şartları sebebiyle alınmıştı çocuk esirgeme tarafından.
He çok şükür kızımın sağlığı vs iyi.ben yemiyorum ona yediriyorum aç değil açıkta değil.sadcee ileride maddi olarak sıkıntı olabilir.hayırlısı bakalım hele bir doğum yapayım çok işim var
(236 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun. Sosyal yardım verir bence biseyler öyle öyle bakarsn. Eski zamanlarda ne yokluklarla bizleri buyutmusler annemiz. Doğan çabuk büyüyor. Rızkı veren rabbim
(1,138 puan) tarafından
Orası öyle tabii.rızk Allah tan.sanirim yaşadıklarım bir de doğum da yaklaştı iyice stres içindeyim kafam allak bullak ister istemez endişelerim oluyor.amin cümlemizin yardımcısı olsun
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Eve eşyaya bakmıyor canım devlet ha şikayet olursa öyle senin aklı dengen yerindeyse hiiic korkma sana verirler 
(1,138 puan) tarafından
Yerinde çok şükür.şikayetlik bir durumum da yok sadece dedim acaba maddiyat bakımından bakilamaz diye alabilirler mi dedim.kendisi zaten hiç bı sekilde bakamaz o ayri
(7,272 puan) tarafından
Ee ozmn korkma kuzum allhaım yolunu açık etsin
(1,138 puan) tarafından
Amin cümlemizin.çok teşekkür ederim
(7,272 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(15,131 puan) tarafından
Bu yaşam sartlarindan bişey yok ki. Sana vermeleri lazım . Çocuğun huzuru yerinde olsun fiziki ihtiyaçları karsilansin yeterli olur heralde. Zaten çocuğun babası da nafaka verir. Mecbur . Sen de inşallah gönlüne göre bir iş bulursun hayırlısıyla . Zamanla herşey düzene girer 
(1,138 puan) tarafından
Nafaka vermez de.hani ne bileyim 2500 lira gelir.2000 lira kira.500 lira kalıyor.yemek faturalar bebeklerin ihtiyacı vs.part time anca ise girerim o da annem nasıl bakacak diyorum iki çocuğa.hersey çok karıştı kafamda.
İnşallah..çok teşekkür ederim
(15,131 puan) tarafından
Devlet inşallah yardım eder ya. Aslında bugünler jcin var devlet ama . Sen bı belediyelere iskura falan başvur. İnşallah bişey çıkar hayırlısıyla
(1,138 puan) tarafından
Doğumdan sonra başvuracam inşallah.şu an hem bedenen hem de ruhen çok karışığım.doguma odaklandım.hayirlisiyla doğum yapayım da başlayayım diyorum.
İnşallah..çok teşekkür ederim
0 oy
(280 puan) tarafından
Allah rızkınızı versin inşallah bacım, çocukların küçük yüz kızartıcı sebebin yoksa sende kalır gül gibi de bakarsın 
(1,138 puan) tarafından
Yok çok şükür..sadece maddiyata çıkıyor işte hepsinin ucu.amin cümlemizin..çok teşekkür ederim
0 oy
(385 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama şu şartlarda bir çocuğun masrafı devlete yük sen bakamam dersen sahip çıkan olmazsa devlet alır elinden. Eşine zaten vermezler hem yenidogan bebeğin olacak hemde diğer çocuğun çok küçük eğer esinde icralık gırtlağa kadar borç vs ise zaten çekişmeli davalarda sosyal inceleme raporu istiyorlar on incelemeden geçiyorsunuz kesin alırsın ama keşke Anlaşmalı boşanmaya ikna edebilsen o zaman daha kolay olur senin için hersey Rabbım hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah sağlıkla kavuş yavruna
(1,138 puan) tarafından
Ona vermeyeceklerine eminim zaten.anlasmali ydi sözde ama son olaylardan sonra cekismeliyle döndü bende.
Amin cümlemizin..çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(1,781 puan) tarafından
Annenizin evindemi kalacaksınız engelli raporunu falan çıkartıp bakım maaşı alabilirsiniz ilerki süreçte saten bebeğinizde ele avuca gelir hem evden bakmış olursunuz hem de yavrularınizdan uzak kalmazsiniz
(1,138 puan) tarafından
Annemle ev tuttuk orda kalıyoruz.engelli raporu için bir ara ugrasmisti ama olmamıştı sebebini hatırlamıyorum çok eskidendi.
Bir kafamı toparlayabilsem yapacağım biseyler ama bu ara çok karışık.
38.hafta artık.diyorum doğum yapayım bir öyle düşüneyim başlayayım ama ister istemez yine de düşünüyorum sürekli
(1,781 puan) tarafından
Evet ama engelli raporu üstüne düşün derim yaşı varsa ilaç kullanıyorsa mutlaka çıkar inşallah Allah'ım yar.ve yardımcınız olsun sağlıkla kavuşun inşallah yavrunuza
(1,138 puan) tarafından
Bir araştırayım onu da öyle ise.amin cümlemizin çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Devlet kolay kolay çocukları almıyor canım senin yüz kızartıcı bı suçun yoksa almazlar. Fakirlikten çocuk alincak olsaydı ülkede yüzde elliden fazla kişinin çocuğu yurtta olurdu için gönlün rahat olsun. Zaten bu tür olaylarda anne baba birakmak istemiyorsa devlet zorla almıyor aksine yardım bagliyorlar
(1,138 puan) tarafından
Yüz kızartıcı suçum yok çok şükür.bir kaç defa okudum ve izledim.öyle aklıma takıldı.
Hem doğumu atlatayim sonra yavaş yavaş bakarım diyorum ama ister istemez de sürekli düşünüyorum çok stresliyim.
Doğumdan sonra başvurular nereye gerekiyorsa yapacam inşallah bakalım
0 oy
(418 puan) tarafından

Öncelikle Allah yar ve yardımcın olsun canım. Devlet bu konuya el atmalı bence mağdur olan kadınlar için ekstra gelir vermeli. Çocuklar küçük olunca anneye veriliyor diye biliyorum. Ev konusunda şikayet olmadıkça öyle bir şey mümkün değil. İnşallah herşeyin üstesinden gelirsin Rabbim gönlüne göre versin <3

(1,138 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum malesef çok kadın sıkıntı çekiyor.inşallah.cümlemizin.cok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(483 puan) tarafından
Kendine ev açmaya cok sevindim daha önceki postlarindan biliyorum devlet illa ki her çocuğun anneyle büyümesini ister ben böyle bir şey olacağını zannetmiyorum 
(1,138 puan) tarafından
Teşekkür ederim.inşallah ben de yardımlara vs basvurunca da yeterli görür diye umut ediyorum.
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Neden alsın.? Sed yardımı bunun için var.. Şuan ayrıysan resmen boşanmış olman önemli değil.. Davan olduğuna dair evrak götür Sosyal hizmetlere git sed yardımına başvurmak istiyorum de durumunu anlat onlar sana gerekli yardımı yapacaktır..
(1,138 puan) tarafından
Doğumdan sonra nereye başvurmam gerekiyorsa başvuracam inşallah bakalim
(1,414 puan) tarafından
Doğumu beklemene gerek yok hatta daha iyi bile olabilir işlamleri onaylayıp hızlandırmaları için..
0 oy
(137 puan) tarafından
Sosyal yardıma git durumunu anlat kaymakamlığı var ne bileyim böyle yerler sana yardım eder sonucta ortada maddi bir sıkıntı var yoksa şiddet yok çocuklara zararlı bir alışkanlığınız yok devlet tabi ki sizden almaz kanaatindeyim. El kadar bebek niye annesi yerinde kurumda kalsın ki. Annenizin engel durumları varsa da onun için bile maaş alabilirsiniz. Rabbim o masumların yüzüne baksın. Insallah ummadığınız yerden güldürür  Rabbim sizi
(1,138 puan) tarafından
Burda okumuştum daha önce.hakim kendi kanaat vermişti bakamaz diye.bir de bir kaç kez televizyonda görmüştüm.ister istemez düşünüyorum bu aklıma takıldı bu sefer de.
Amin..çok teşekkür ederim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Sen evini yuvanı kurmuşsun ne güzel maşallah,bakamayacaksın devlet elinden alacaksa 

O nasıl bakacak borç harç birde erkek yani nasıl baksın,ona vermezler 

Ben bakarım çocuklarıma dediğin sürece almazlar canım 

Allah yardımcın olsun
(1,138 puan) tarafından
Ona vermeyeceklerine adım gibi eminim zaten kesinlikle vermezler.hani dedim kendi himayesine alır mı.yani kafam takıldı bu ara niye bilmiyorum.bakarim Allah'ın izniyle.ne için mücadele ediyoruz ki tek sağ olsunlar.
Amin cümlemizin çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Canım annene bakım parası yapamıyor musun acaba?
(1,138 puan) tarafından
Annem çok önceden denedi aslında engel raporu almak için ama nedenini hatirlamiyorum olmamıştı.bir de diyorum öyle rapor alsak mahkeme hepten der çalışsa bakamaz annesi diye
(2,355 puan) tarafından
O zaman çocuğu aldıktan sonra yap canım
(1,138 puan) tarafından
Evet mantıklı.çekişmeli artık ne kadar sürer bakalım.
(2,355 puan) tarafından
Uzun sürer yaa Allah yardımcın olsun canım inşallah
0 oy
(265 puan) tarafından
10 yaşından küçük çocuk anne istemiyorum demediği sürece anneye verilir, çocukların bakımı için nafaka verilir. Anne kötü hayat sürüyorsa ancak bu sebeple babaya verilir çocuk 3 yaşından küçükse anne kötü hayat sürsede anneye veriliyor. Kötü hayattan kasıt da namusla ilgili
(1,138 puan) tarafından
Babaya zaten verilmez ondan eminim de..
Hayat şartları maddiyat konusunda hakim öyle karar verebilir mi dedim.yok çok şükür öyle şeylerim.bulabilirsem işte part time bir iş bulmam gerek.nafaka konusu pek mümkün değil çünkü
0 oy
(992 puan) tarafından
Annen engelli yardımı almıyor mu sosyal hizmet merkezinden
(1,138 puan) tarafından
Hayır çok onceler ugrasmisti ama olmadı malesef sebebini hatırlamıyorum.ama doğumdan sonra kendim için de ev için yani annemden de nereye başvuru gerekiyorsa yapacam bakalim
(992 puan) tarafından
Annen için yap bence de sonuçta bir engeli var
0 oy
(148 puan) tarafından
Canım merhaba gecen yazmistim merak ettim gittin mi dr a nasilsin 
0 oy
tarafından
Canım annem yaşlı diyorsun engeli var diyorsun engel oranı yüzde kaç acaba annenle yaşayınca bakım parası alamazmisin bir arastirsan engel oranı yüksekse anneme bakıyorum diye hem engelliye hem bakicisina maaş veriyorlar eğer engeli yüksekse bir arastirsan elin rahatlar belki çalışmak zorunda kalmazsin biraz bebeğin büyünceye kadar 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 71 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,283 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 207 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
+1 oy
3 cevap 127 göst.

378,942 soru