0 oy
305 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar 1.5 yıllık evliyim. Kaynanamı çok severim oda beni sever aramız gayet iyidir. Fakat şu son günler artık illallah ettirmeye başladı ne yapabilirim bi akıl verin Allah aşkına bu kadar da olmaz. 6 aydır doğum yaptım bebekten sonra 7 24 zırt bırt saatli saatsiz arayıp mesaj atmaya başladı. Sabahın 8 i oluyor biliyor eşim evde değil tak diye görüntülü arıyor. Açmazsam 10 15 dk aralıklarla durmadan arayıp mesaj atıyor bebişi özledim göster diye. Açana kadar bıkmadan arar yani . İlk başlarda neyse de bu durum 6 ay sürekli olumca gerçekten canımı sıkmaya başladı artık.sanah erkenden başlar yazıp aramaya gün içinde yine Yazar s akşam olur yine yazar ne yaptı uyudu mu bilmem ne.  Hani bir kez yazıp cevap vermemi beklese anlıycam oldu ki banyodaym oldu ki işim var gelene kadar bakıyorum ki defalarca aramış . Kafayı yedim artık ya. Şimdi yine yazmış bebiş uyuyorsa uyanınca ara diye. Artık yatma kalkma saatini ezberledi. Bu durumla nasıl başa çıkıcam. Kaç kez de ima ettim çocuktan dolayı müsait olamıyorum görünce dönerim diye tamam diyor yine aynı.  WhatsApp son görülmeme varana kadar takip ediyor ne yapayım sizce. Son görülmeyi ona kapatın demeyin bi kez denedim olmadı eşime demişti eşim fark etti annem göremiyor BM niye görüyorum diye . Kırmadan nasıl baş edebilirim Allah aşkına bir akıl lütfen 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kırmadan baş edilmez. 
tarafından
Ne diyim bilmiyorum ki
-Reklam-
+1 oy
(2,490 puan) tarafından
Ilk torun mu? Benim kayinvalidem de arar gelirdi heveslenmesi normal. Lohusayken bana da batardi. Sadece kayinvalidemin degil kendi annemlerinde zirt pirt aramasi batardi :D sonra gecti. Ima etmekle degil direk soyleyin. Anne ben musait olamiyorum surekli arayip beni de kendini de strese sokma, ben zaten musait olunca seni ararim merak etme diye. Imayla olacak is degil bu isler cunku. 
tarafından
Walla ne desem boş o telefon açılana kadar bıkmadan usanmadan arar
0 oy
tarafından
Üste çıksın 
0 oy
(13,901 puan) tarafından
A 101 e bebek kamerasi geliyor. Ondan alin telefonuna kurun. Canı sıkıldıkça torununu izlesin. 
tarafından
Kız alsam yemin ederim saniye başından ayrılmaz özel falan bişey kalmaz
0 oy
(3,724 puan) tarafından
Gerçekten yoğun ol sende. Arasın dursun. Günde 5 kez arıyorsa 1 kez açarsın. Uyuyor dersin. Ayrıca kaynananın bildirimlerini sessize al ya da tek tiklik bir zil sesi olsun. Duymazsın işte. Rahatsız da etmez seni. Kırmadan da söyleyemezsin ayrıca. 
tarafından
Walla yaptım onu da yaptım bana ulaşamadı diye kaç kez kocamı işten eve yolladı cevap vermedi bişey mi oldu acaba diye ö baş belası
(3,724 puan) tarafından
Kocana da söyle gelmesin eve. Desin ki İşi var, müsait değildir.
tarafından
Kocam tam bi annesi imkânı yok öyle bişey desin.
(3,724 puan) tarafından
Bizde çareler tükenmez bacım.bir müddet baş ağrısı çek yalandan. Kafan yastıktan kalkmasın, gece uyuyama, gündüz dinlen. Çocuk falan yoruyor seni sonuçta. Alıştır bu duruma yavaş yavaş. Zamanla azaltır  bu durumu kaynanan.
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benim kayinpeder bu. 

Oglunu arar ulasamazsa beni arar hemen hic demez bunlarin isi vardir genc bunlar diye. Hemen felaket seneryosu yazar aklinda evli barkli insanlar isleri vardir demez acmayinca da acmadin diye hesap sorar ben kirdim baya bi anladi artik aramiyo 
(3,586 puan) tarafından
Ayyy aynennn benim kayinpederde böyle eşim bile rahatsız bu durumdan aramalarına lafım yok gün içinde sürekli arıyor ben zaten çocuk var onu uyutuyum işi yapayim yemek hazırlayım diye çabalıyorum birde o ariyir ki isim bitmesin birde her aradığında uyuyormuydun diyor evet uyuyorum işi de Katya yapıyor dedim
(1,022 puan) tarafından
Kayinpederler kaynanalardan beter ya valla bana cahil dedi gecen konusmuyorum o zamandan beri kafam rahat. Bana diyo ki ogluma guzel bak kilo vermesin. On saatlik mesafe var aramizda ta oralardan basardi aramizi bozmayi bana cahil dedigi icin esime kizdim neden bisey demiyosun diye. O bende sok oldum ne diycemi bilemedim dedi yani anliycagin en guzeli mesafe ben yuz vermiyorum versem civiklasiyo
tarafından
Kız bende yüz vermiyorum ona rağmen sinir edercesine zırt bırt arıyor
(1,022 puan) tarafından
Demek ki yuzsuz seninki canim
tarafından
Walla ne ayak anlamadım:)
0 oy
(244 puan) tarafından
Son görülmeyi heskeze kapat aradığında yada mesaj attığında meşgule at bir kaç sefer anne her an müsait olamıyorum olunca ben seni zaten ararım de benimki de durmadan arardı zar zor uyurdum uyandırırdi müsait mi değil mi eve gelirdi Zile başa başa bebegide uyandirirdi ilk telefonu açmadım sonra zili kapattım o şekilde kesildi seviyor özlüyor anlıyorum ama benimde bi hayatım var her sn onunla meşgul olamam 
0 oy
(302 puan) tarafından
Açık açık konuş canım başka yapacak birşeyin yok ben öyle yapıyorum. Beni saatli saatsiz arama bebek uyudugunda yeri gelir iş yaparım yeri gelir banyo yaparım her özelimi sana anlatmak zorunda değilim çocuk uyandığında çocukla ilgileniyorum beni meşgul etme herşeyden önce musaitmisin diye sor de. Tavrını koymazsan bu böyle gider. Kocanlada konuş bu konuyu. Sen konuşamiyorsan kocan annesiyle tatlı bir dille konuşsun. 
tarafından
Walla eşime kaç kez söyledim zavallı oda farkında ama bişey diyemiyor işte annesi diye iş bana düşüyor
0 oy
(219 puan) tarafından
Asla açmam telefonu. Benim işim başımdan aşkın telefonu nereye koyduğumu bile unutuyorum derim. Ne düşünürse düşünsün. Karşındakini kirmicam diye kendi keyfinden olma. Bebekli ev o kadar aranmaz. 
tarafından
Kız bi kaç kez açmadım öyle mahsus bi baktım işten kocamı eve yollamış git bak noldu bişey mi oldu diye öyle meraklı biri
0 oy
(486 puan) tarafından
Benim  gorumcem ve kaynanam bu. Syan beraber.kalıyoruz ama eve gidince net başıma gelecek. Her aeferinde acmamayi düşünüyorum 
tarafından
Walla açmamakta boş:) bıkmadan usanmadan arıyor maalesef 6 aydr tecrübeyle sabit
(486 puan) tarafından
Gorumcemi açmamıştım ben. Avincada şakasına ne arıyorsun ikidebir kiz isim var dedim. Ve o gun 20 kisilik misafir ağarlayacaktım. Onun telaşı vardı. Esimde gördü. Ona rağmen gorumcem bozulmuş kaynanama demis. Kaynanamda esime dedi inan kötü olan ben oldum. Sesimi çıkarınca da olay büyüdü. Saka yollu desen de kötü sen oluyorsun tecrübeyle sabit :)
0 oy
(2,310 puan) tarafından
Okurken bunaldım, telefonu sessize şaşıp günlerce açmazdım.
tarafından
Sesszde zaten bunu bildiği halde habire arıyor
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Ayyy benim görümcem böyleydi.

Yemin ederim açana kadar bıkmadan usanmadan üst üste arardı.

Ben acmayinca eşimi arardı.

Bin defa dedim bir defa ara ben müsait olunca donerim tamam dedi ama yok yine aynı.

Eşime soyluyorum bir şey olmaz çocuğu merak edip ariyo diyo.

Araması sorun değil ısrarla anlayışsız bir şekilde sorun.

En son benle ilgili soylemedigim bir şeyi büyük abisine söyledi bende bunu öğrendim güzel bı bozustuk fırsat geçti elime.

Aradığında cevap vermedim,meşgule attım eşimde ağzını acamadi artık.

Yani anladı artık konusmak istemedigimi şimdi bayramdan bayrama o da eşimin hatri için musaitsem cevap veriyorum.Yoksa ben aramıyorum hic 
tarafından
Ay yemin ediyorum ne eksik ne fazla bu biz. Araması mesele değil ısrarla anlayışszca defalarca araması sıkıntı. Nasıl baş etcm bilmiyorum
(2,137 puan) tarafından
Benim ayağıma fırsat geldi arkamdan konuştu duydum o şekilde mesafe koydum hatta bı ara engelledim,numara değişince vermedim başkasından buldu aradı yine:)
tarafından
Ay bnde öyle fırsatta yok şanslısın sen walla maşallah diyekte:)
(2,137 puan) tarafından
Aman aman tekrar çekemem valla o yüzü versem yine eskisi gibi aramaya başlar.
0 oy
(15,267 puan) tarafından
Kırcan biraz mecbur. Anlamıyor baksana 
tarafından
Yok kesinlikle anlamıyor
0 oy
tarafından
Açma sürekli aradığı içinde bı kaç saat sonra dön anne çok aramissin görmedim süpürge yapiyordum vb.birisi mi öldü kaza gercirdi aklım çıktı diye tepki ver sürekli aynı buna benzer şeyler yap günde en fazla 2 defa dön sonrada konuş işim oluyor sürekli böyle olamaz diye kırılırsa kırılsın kendi işi gücü yok eleğini serip asmış seni darliyor 
tarafından
Aynn dur böyle denycm bide
0 oy
tarafından
Biz kayinvalidemle aynı apartmanda oturuyoruz. Benim de bebeğim ilk doğduğunda öyle yapıyordu. Bizim ki aramaz gelirdi ve ben bu durumdan baya bunaldım. Kapıyı açmadım bir kaç kere. Bir de kızımın uykusu çok hafifti kapı çalınca hemen uyanıyordu. Ama ben de insanın yoruluyorum kendime vakit ayırmak istiyorum boş zamanlarımı da kaynanama ayırmak istemiyorum. Oda eşime söyledi işte geldim kapıyı açmadı diye. Eşim de müsait değildir duymamıştır, söyleyip durma dedi. Bir daha da ne eşime söyledi ne de zırt pırt geldi. Şimdi gelmeden önce msj atıyor uyuyor musunuz geleyim mi diye ve günde bir kez gelir. Akşam eşim kızımı da alır yukarı çıkar. Ben evde olurum isim varsa isimi bitiririm biraz dinlenirim. O şekilde. 
tarafından
Ay senin eşin iyi senin savunmuş bnmki olsa niye açmadın der kıyameti koparırdı
0 oy
(369 puan) tarafından
canim nedense üzüldüm kaynanana torununu çok seviyor demekki evet biraz sık boğaz etmiş ola bilir 

ama işte görmek istiyor demekki 

Ben hiç yadırgamadim o aramadan sen resmini çek gönder ne bileyim videoya çek gönder görsün 
tarafından
Seviyor evet ama fırsat verse gün içinde bn müsait olunca ararım zaten ama kesinlikle fırsat vermiyor bana. Sabah 8 de başlıyor mesai ye aramaya ta ki gece yatana kadar . Sürekli arar yazar . Bir kere ile sınırlı kalmıyor. Bnde evdeyim Sonuçta bnmde işim gücüm toplamam gereken evim işim yemeğim War. Ama anlamıyor walla ona göre boşum
0 oy
(11,324 puan) tarafından
Beni kimse zırt pırt aramaz ama aradığında meşgule versen bazen uyutuyor oluyorum birisi arayınca meşgule veriyorum yani alismalilar tavır almazsan zorlanirsin haftada 1 kaynanamlara gidiyorum uykusu şaşıyor geçen pazar patladım bura gelince uyku kalmıyor çocukta illallah ettim dedim hiç seslenmiyor dişini göstereceksin 
tarafından
Kız mesgule de alsam boş çok denedim. Alıyorum 1 saat dönmesem yine üst üste arıyor açınca da çok korktum acaba bişey mi oldu hastanede msnz diyo. Gören de her gün hastsnedeyz sanır
(11,324 puan) tarafından
Ay Allah yardimcin olsun kuzum çok zor isin

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 663 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde Sedaaylin (446 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 322 göst.
15 Mart 2022 Aile kategorisinde Nagihannnnn (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 469 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu