0 oy
94 göst.
Aile kategorisinde (486 puan) tarafından
Kızlar silahsız ortaokul mezunu olabiliyormuş silahlı da lise öyle okudum ama ne kadae doğru bilemedim bunun için nereye gitmeliyim

4 Cevaplar

0 oy
(6,725 puan) tarafından
Güvenlik kurslarına gidip veya arayarak bilgi alabilirsin. Lise mezunları silahlı oluyor dediğin gibi canim 
-Reklam-
0 oy
(7,443 puan) tarafından
Bende düşünüyom aslında lısede bu sene bitiyo
0 oy
(6,250 puan) tarafından
Ben lise mezunuyum silahsız eğitim aldım bulunduğun yerin güvenlik kursuna gidersen yardımcı oluyolar cnm
(486 puan) tarafından
Teşekür ederim
0 oy
tarafından
Aynen orta okul silahsız lise silahlı oluyor canım. Gerçi müfredat değişti mi bilmiyorum 4 sene öncesine almıştım ben. 
tarafından
Boy kilo sanırı yok. Silahsız için 18 yaş, silahlı için 21 yaş gerekiyor sadece. Dediğim gibi silahsız ortaokul mezunu, silahlı Lise ve üniversite mezunu olman yeterli. Sınavları geçtikten sonra egm dosyalarını incelemeye alıyor kişide ve ailede sabıka kayıtlarına bakıyor.
(6,047 puan) tarafından
Aile de sabıka kaydı olan var da benim yok.  Engel mi ki ya
tarafından
Bir sorun olmaz. Sadece işte geniş çaplı araştırıyorlar. Sen de yoksa sorun olmuyor genelde
(486 puan) tarafından
K.b geç dönüş yaptım. Şimdi ben nereye gidicem sınavları sadece güvenlik hakinda mu kaç saat kurs kaç yılda göreve başlayabilirim
tarafından
Güvenlik kursuna kayıt oluşturuyorsun. Dersleri ne kadar kaç saat bilmiyorum hiç gitmedim kursa. Bir silah atış eğitimi vardı o zamanlar 25 mermi veriyorlardı orada bir kendimi denemek istedim. Sınav tarihlerine yakın kayıt olmuştum zaten fazla bir eğitim almadım kitapçık verdiler oradan çalıştım genelde. Sonra yazılı sınava girdim sonra silah atış sınavına girdim. Sınavdan yeteri kadar puan alınca geçici sertifika veriyorlar. Egmden kartın gelince işe girebilirsin yanlış hatırlamıyorsam 2 3 hafta sürmüştü kartın elime ulaşması. 5 yılda bir kartı yenilemen gerekiyor. Tekrar sınav ücreti verip yine sınava giriyorsun.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 85 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (764 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
8 Nisan 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
12 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Demetnaz (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
13 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,923 soru

11,404,658 cevap

34,942 kullanıcı

...