0 oy
128 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım kelimelerin çoğunu yarım söylüyor bu normal mi. Adı defne mesela adın ne diyorum de diyor. Renkleri soruyorum sarı gösteriyorum sa diyor kırmızıya ki maviye ma diyor yeşile ye diyor. Anne anane baba dede gibi kelimeleri tam söylüyor. Bu normal mi 

5 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Benimki de 23 aylık artık yavaş yavaş iki 3 kelimelik cümleler kurmaya çalışıyor mesela anne nerdesin anne gelsene anne pil nerde ama benim söylediğim kelimeleri bazen tekrarlar bazen tekrarlamaz 
(79 puan) tarafından
Ya maşallah benim de oğlum var 24 ay olacak fazla konuşamıyor mesela daha hiç anne demedi baba teyze dede mama ingilizce olarak da baby no no bunları diyor aşırı kafaya takıyorm
-Reklam-
0 oy
(241 puan) tarafından
Benimki de 16 aylık 2 3 kelime anca diyor ogretmeye calısıyorum gun içinde ama soylemiyor cok takılıyorum bende buna 
(2,537 puan) tarafından
Kız daha 16 aylık ne acelen var tabi dil gelişimine katkıda bulun da ama ekstra bişey bekleme
(241 puan) tarafından
Mesela baba  diyor ama dede anne demiyor galiba daha zamanı var
0 oy
tarafından
Benim kızım da öyle ikizler biri güzel konuşuyo diğeri dili mi dönmüyor anlamaıyorum burun diyecek bu ağız diyecek ağ dili dönmüyor ama neden diyor anne baba del diyo gel diyecegine herşeyi anlıyo kendini anlatmaya çalışıyo doktora da götürdüm 3 yaşa kadar konuşmamasına bişi yapamayız diyo 32 aylık valla bana da çok dert oluyo çok üzülüyorum bu duruma geçen göz doktoruna gittik doktor bişiler gösteriyor konuşan kızım hepsini bildi çok mutlu oldum konuşamayan kızım uçağa u diyo kelebeki ke diyip kanat çırpıyo valla ne yapıcam bilemedim
0 oy
(790 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi parka pa sarı ya sa öyle öyle az açıldı konuşması 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Böyle yarın konuşan çocukları çok severim çok tatlı oluyorlar. Zaten büyüdükçe düzelecek siz anın tadını çıkarın ♥️

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 192 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Hatice000 (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 487 göst.