0 oy
223 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar 20 gün önce doğum yaptım. Emzirmek bana eziyet oldu. Yavruma kıyamıyorum SIKIYORUM dişimi. 2 göğsümde sızlıyor yaradan. Hakiki zeytinyağ, sarı kantaron, lanomast göğüs ucu kremi, ayva çekirdeği jeli hiçbiri fayda etmedi. Zeytinyağ biraz rahatlatıyor ama bebek emince başa dönüyor nolur bir yardım edin tavsiye verin ne kullandınız nasıl geçer :(

22 Cevaplar

0 oy
(1,555 puan) tarafından
Lansinoh denedin mi cnm? Lansinoh sur surekli yikamadan emzirebilirsin..kurumasina izin verme gogsunun. Surekli nemli tut. Bi de gogus pedi kullan. Yara olunca sutyene yapisiyo cikarirken canindan can gidiyo bilirim o hissi. Ilk oglumda 3 ay cektim. Gogsumun ucu koptu aşinmaktam:( 2.ve 3.de surekli lansinoh kullandim yara olmadan atlattim
(290 puan) tarafından
Tek bu kaldı denemediğim cnm. Gerçekten etkili ise hemen alayım yeterki işe yarasın nasıl kötüyüm anlatamam
(1,939 puan) tarafından
Lansinoh mutlaka alın ama kullanırken kremi sürdükten sonra üstünü hep strecleyin. Benimki de berbat olmuştu kremle hemen gecti
(1,797 puan) tarafından
Bende lansinoh kullandım doktorum onu yazdı.. silmeden emzirebilirsin dedi.. yinede yara oldu ama normal okadar çabuk geçti..
(1,555 puan) tarafından
Aynen cnm jsini sansa birakma bi an once al lansinoh
-Reklam-
0 oy
(200 puan) tarafından
Aynısını yaşadım hatta benimkiler yarık yarıktı bende 37 gün önce doğum yaptım ve o yaralar asla geçmez sanıyordum gümüş kapak bile fayda etmedi en son iç çamaşırı giymeyi bıraktım bir süre sonra sağlık ocağı doktoru Fito krem ve madescar yazdı ikisini sabah akşam sürdüm emzirmeden önce yıkadım tabi kren kalmasın diye çok şükür şimdi iyi hemde alıştım da artık hafif acısada çok yakmıyor canımı tez zamanda seninki de geçer inşallah geçmiş olsun 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
dusta sicak suyla masaj yap pompayla sag varsa lahana yapragi koy eski bi camasir giyip
(5,108 puan) tarafından
Göğüs kanalı tikanmamış ucu yara olmuş ben lansinoh
krem + emzirme öncesi ve sonrası kendi sütümü sürdüm iyileşmişti bu şekilde
0 oy
tarafından
Tek çaren gümüş kapak canım kesinlikle çok işe yarıyor 
0 oy
tarafından
Beyaz lahanayı buzluğa koy donsun sonra meme uclarına koy Sönunce başka koy ıkı günde gectı benım kı hem kanalları da açıyor netten bak görürsün
0 oy
(636 puan) tarafından
Lansinoh göğüs ucu kremi ilk emzirdirdigimde yara olacaktı ilk emzirmede sürdüm sonra 3 gün kullandım emdikten sonra sürdüm bidaha hibisey olmadı şuan 2 aylık oldu hiç kullanmadım bidaha
0 oy
tarafından
Zeytinyağına mum eritip karıştır gogusune sür ped köy emzirecegin zaman karbonatlı su yap pamukla sil onu öyle ver memeni işin bitince tekrar sür rahatlıyor canım 2 ay sık dişini alışıyor yavaş yavas çocuğun tutma şekli senin alışma surecin derken acır biraz bende deidm doğumdan daha zor emzirmek bune böyle dedim yani ama 3 aylık bebeğim çok şükür iyiyiz şuan bide sürekli göğüs ucu kremini sür 
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Benimkini mustelanin göğüs ucu kremi geçirdi hep sürdüm her emzrimeden sonra geçti 
0 oy
(809 puan) tarafından
Öncelikle mycey yada avent kalkan al çünkü sütyen atlet degdikce asla iyileşmez. Kalkan tahriş olmasını engelliyor. Sonra da eczaneden garmastan pomat krem alıyorsun sürdükten sonra kalkanı takıp bekliyorsun 2 güne iyileşiyor 
(6,255 puan) tarafından
Evet evet kalkan kesinlikle agliyarak emziriyordum kalkanla geçti
0 oy
tarafından

image

Sarı bir yara merhemi var ilk dogumumda kullandm bir gecede iyilestiriyor oğlumun sünnet sonrası yarasınada sürdüm 3gunde iyileşti

0 oy
(3,271 puan) tarafından
Gümüş kapak der susarım kesinlikle faydasını görürsün onu kullanınca başka bişeue ihtiyaç duymazsın 
0 oy
(5,680 puan) tarafından
Gümüş kapak çok öneriyor lar onuda dene istersen 
0 oy
(6,255 puan) tarafından
Kalkan Kalkan kalkan sen kremi sursende degdikce aynı olcak agliyarak emziriyordum neler neler denemedimki kalkanı takip krem sürüyordum 2 güne hemen düzeldi 
0 oy
(40 puan) tarafından
Canım göğsündeki sütünden sur goguslerine iyileştiği gibi acisinida hemen alıyor şifa senin sütünde 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Zamanla geçecek inşallah. Lansinoh krem sur ve üzerini poşetle kapat. Uç kısımları nemli kalsın. Her emzirmeden önce yıkar emzirirsin . Bir de goguslerin sütle dolarsa mastıt olmamasi için fazla sütü sagarak bosalt
0 oy
(618 puan) tarafından
Lahanayi haşlayıp koy demişti bana doktor ılık bi şekilde 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Lansinoh sür ama kalkanyap ki krem elbisene felan degmesin ben peceteyi dolayıp halka sekli verip göğüs ucuna koyuyordum hem iç çamaşırı meme ucuna değip tahriş etmiyor acıtmiyordu hemde krem işe yarıyordu

Baktın olmuyor silikon olan meme ucuna takilan koruyucudan kullan iyileşene kadar çok geçmiş olsun 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Lansinoh krem kullandin mi benim patlayan göğüs uçlarımi bir günde toparlamisti
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Bak canım aktardan bal.mumu al.dayanacak kıvama kadar ısıt göğüs uclarina yapıştır.biraz bekle.hem.dogal emzirmeden emzirmeye aç bir müddet gerçekten iyi geliyor
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Çoğu gümüş kapak önermiş ama yara olmadan önce gümüş kapak kullanman gerekiyor yoksa işe yaramaz soğani ikiye böl göğüsüne koy yada rendele zeytinyağı dök göğsüne koy çok iyi geliyor 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 424 göst.
27 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serapemir (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 2,435 göst.
0 oy
11 cevap 623 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eyluleylul23 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...