0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (551 puan) tarafından
Kızlar ya bir ay oldu trendyolda bir saticidan bir koli ıslak mendil sipariş verdim bebeğime baby turco . İndirimdeydi normalde hep hepsiburadadan sipariş verirdim bu sefer ordan alim dedim satıcı yorumlarına da baktım bir sıkıntı yok ama gel gelelim kargo bir aydır teslim edildi yazıyor ama ortada bana verilen kargo yok. Şikayetvara şikayet ettim trendyola yazdım satıcıya yazdım kargo şirketine şikayette bulundum ama yok yok yok hiç bir sonuç alamıyorum. Kargo teslim edildi yazıyor yapacak birşey yok diyorlar kargo firması oyalayıp duruyor bazılarına az gelebilir ama 160 lira verdim ben ona ve bebeğim ıslak mendilsiz kaldı bir daha sipariş vermeye korkuyorum resmen. Ne yapacam ben başka nerelere şikayet ederim aramaktan yoruldum eşimin de diline düştüm  Kırsal kesimde olduğum için normalde herşeyimizi İnternetten alırız ilk defa böyle birşey başıma geldi 

16 Cevaplar

0 oy
(3,072 puan) tarafından
Belki başkasina teslim etmişlerdir yanlişlikla veya kargo şirketi kaybetmiştir.
(551 puan) tarafından
Ya kim alabilir ama bilmiyorum ki bana hiç mesaj flan da gelmedi kargo dagitima çıktı teslimat kodu şu vs. Diye. Ben kargo durumunu sitede sorgularken fark ettim teslim edildi yazıyor hemen aradım ama bir ay oldu sonuç yok
-Reklam-
0 oy
(2,690 puan) tarafından
Yanlış kişiye mi verdiler ki 
(551 puan) tarafından
Bilmiyorum kim alabilir ki böyle birşeyi kendine ait olmayan koliyi. İşin garibi bana hiç mesaj flan da gelmedi kargo dagitima çıktı teslimat kodu şu vs. Diye siteden kargo durumunu öğrenmek için girdim orda gördüm teslim edildi yazısını
(2,690 puan) tarafından
Arayın bı tekrar
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Kız burda birine yanlış teslimat yapmışlar yoksa senin kargo onami gitti :D
(551 puan) tarafından
Ahaha bilmiyorum ki kimmiş o. Benim kargoya bir ay oldu ama yeni değil valla alan olduysa da haram zıkkım olsun gerçekten çünkü bırakacağı yer her zaman kargolarimizi teslim alan mağaza ordan alıyoruz biz ama adam bana hiç birşey gelmedi diyor yalan söylemez öyle birşeyi de alacak adam değil yani. İnsan kendisine ait olmayan kargoyu nasıl alır sorgusuz sualsiz
(7,923 puan) tarafından
Kullanıcı adı mrvgl yaz çıkar ilk postuna bak bir he senin yeni değilse bilemem canım
(551 puan) tarafından
Yok canım yeni değil yine de bir bakayım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Trendyol asistan ne diyor bu duruma
(551 puan) tarafından
Kargo firmasıyla görüşüldü teslim edilmiştir diyor iki defa talep oluşturdum ikisi de öyle sonuçlandj
tarafından
Mahkemeye ver.
Bir siteden derin dondurucu aldık.
Bize daha gelmeden iadeye gitmiş. Sebebi de bizim oldugumuz ilçeye sevkiyatlari yokmuş.
E madem sevkiyatınız yok. Adres kısmında bunu belirtin.
Eşim siteyi aradı. Bugün gelecek yarın gelecek bizi 2 ay oyaladilar. Paramizida yatirmadilar. Yenisini almak istesek zamlardan dolayı fiyatı 2 katına cikmisti bile.
Eşim mahkemeye verdi. Davayı tabikide biz kazandık. Derindourucuyu getirdiler.
(551 puan) tarafından
Ben de tüketici haklarına şikayet etmeyi düşünüyorum ama suçlu kim bilmiyorum satıcı biz gönderdik diyor kargo firması teslim edilmiş diyor ne yapacağımı şaşırdım
tarafından
Suçlu onlar. Senin teslim aldığına dair bir imza yada teslimat kodu vermedinki sen. Bizde tüketici haklarına başvurduk canim. Mahkeme parasını onlar öder sen kazanirsan
(551 puan) tarafından
Aynen öyle gerçekten benim kargonun geldiğinden bile haberim yok girip bakmasam haberik olmayacak başkasına teslim edildiğinden. Bu pazartesi de sonuçlanmasa hafta içi kesinlikle şikayetçi olacam
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Kargo firması kimse orayı yangın yerine cevircen canim öyle saçmalık mi olir zararını karşılamak zorundalar
(551 puan) tarafından
Ya neler neler dedim kaç kere aradım ama inceleme yapılacak denip boş sonuçlaniyor. Şube başka ilçede deprem bölgesi de olduğumuz için şu an gitme şansım da yok oraya bilmiyorum napacam
(1,634 puan) tarafından
Şimdilik hergun aricaksin ozaman canim
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Teslimat kodu olamadan teslim etmemeleri gerekiyor. Kargo sorumlu olur. 
(551 puan) tarafından
İşte diyorum anlatıyorum ama birşey yapamayız teslim edilmiş görünüyor diyor gerçekten kafayı yicem artık. Sanırım bu hafta gidip şikayetçi olacam
0 oy
(8,898 puan) tarafından
1 ay olmuş sonuç elde edemezsin anca tüketici hakem heyetine şikayet edebilirsin 1 ay önce işin peşine dusseydin belki kargonu bulabilirdin kime teslim edilmiş nolmus vs diye
(551 puan) tarafından
Düştüm bir aydır nerelere şikayet ettim nerelere başvuru yaptım hiç bir sonuç alamıyorum. Teslim edildi görünüyor diye birşey yapmıyorlar anlatmaktan dilimde tüy bitti
0 oy
tarafından
Kargoyu teslim ederken tc kimlik alıyorlar bazende isim olarak kargocular baksa aslında belli olur ama ne kadar sorumsuzlar iyice saldılar valla
(551 puan) tarafından
Evet gerçekten sallıyorlar artık anlatmaktan defalarca şikayet oluşturmaktan sıkıldım artık en son gidip mahkemeye verecem sanırım
tarafından
Iyi olur canim bence
0 oy
(78 puan) tarafından
Cnm İnanki benim bir ay içerisinde iki defa oldu teslim edildi diye gösterip kargo ortalıkta yoktu Aras kargo kadar kötü bir kargo görmedim çok sorumsuz bir. Kargo her defasında kargomu aynı sikayettej dolayı öyle yaptığında hmn asistana bağlanıyorum kargom teslim dildi diye görünüp teslim edilmedi diye onlar orda  bana talep aciyordular kaç gün içerisinde sonucanlamadigi sürece paramı geri yatırdılar Trendyol bile aradı baktılar kargolar ortalıkta yok paramı geri yatirdilar
(551 puan) tarafından
Benimki de aras kargo. Ama hiç bir sonuç alamıyorum hiç telafi etmeye Dr niyetleri yok ne kadar sorumsuz bir firma gerçekten ya hadi daha önemli acil bir ihtiyaç olsaydı napacaktm
(78 puan) tarafından
Cnm sen Aras kargodan hicbbir şekilde yanıt alamsin sen hep asistana yaz şikayetçi ol kabul etme sana kaç gün içerisinde ücretini yatırırlar Aras kargo çok sorumsuz bı firma diğerleri öyle değil ama bı sorun olduğunda arayıp sorunu bildiriyorlar ama asras kargo kendini yorum hiç bir sekilde yormuyor kargoyu alıp ya iade ediyor yada kayb ediyor
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Gecengun bende hepsiburadan bisiklet aldim benim kargom baskasina gitmis o bayanla ilesltisime gectim geri iade etti ama bos sonra geri iade ettim parasi geri yatti
(551 puan) tarafından
Ben kargonun kime gittiğini de bilmiyorum ki ama ona göre birşey yapim birilerini arayım. Hiç bilgi alamıyorum sadece teslim edildi deyip bir sonuca varmıyor şikayetim
0 oy
(3,326 puan) tarafından
Yorumlarda mesaj kod gelmedi diyorsun temsil edilmiş olsa sana teslimat kodu gelmesi lazım büyük ihtimalle kargo yükleme boşaltma yapılırken kayboldu direkt olarak teslim edildi yazıldı 

Tüketici haklarına şikayette bulunabilirsin sipariş kodun falan vardır Büyük ihtimalle onların ekran resimleri ile birlikte şikayette bulun
(551 puan) tarafından
Evet var sanırım öyle yapacam ya gerçekten sıkıldım çünkü sürekli şikayet oluşturmqktan her gün arayıp derdimi anlatmaktan bir. Ne dalga geçer gibi aciliyet belirttik deyip sallıyorlwr
(3,326 puan) tarafından
Dediğim gibi büyük ihtimalle yükleme boşaltma yapılırken kayboldu onlarda uğraşmak istememek için teslim edildi yazıldı çünkü dağıtıma çıksa kargonuz dağıtıma çıktı diye kod gelir
(551 puan) tarafından
Muhtemelen öyle oldu bilmiyorum ama sürekli savsaklayip duruyor kargo şirketi. Umudumu kestim ama yanlarında da kalsın istemiyorum pazartesi tüketici mahkemesine başvuru yapacam. Parasında flan da değilim artık sadece sorumsuzlugun bedelini ödesiner istiyorum
0 oy
tarafından
Adresi yanlış yazmış olabilirsiniz başka birine teslim etmiş olabilirler bunu arastir
(551 puan) tarafından
Hayır adresten eminim adres yanlış bile olsa kargocu gelince arayıp ya da mesaj gelmesi gerekmiyor mu iki defa sipariş vermiyorum. Benimle hiç bir iletişime geçmeden teslim edildi yazmışlar koca koli nereye verildi nasıl kayboldu aklım almıyor
0 oy
(483 puan) tarafından
Tüketici hakem heyetine başvur als8gina dair imza var mi ellerinde 
(551 puan) tarafından
Hayır hiç birşey yok ne imza ne bir görüşme hiç birşey. Zaten olduğum yere haftada bir kargo geliyor onun da bulunduğu konum geldiği saat belli kamera kayıtlarına bile bakabilirler teslim almadığıma
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kargo firması getirmeye usenmistir teslim edildi diyip koyuyorlar bir yere sonra çık işin içinden 
(551 puan) tarafından
Ya zaten yaşadığım yere haftada bir kargo geliyor onu da biz gidip araçtan teslim alıyoruz belli bir yerden ama bebeğim var diye bir mağazaya teslim edilmesini istedim hava soğuk çıkamam diye ama benle iletişime geçen dahi olmadı kargonun geldiğinden bile haberim yok
(7,376 puan) tarafından
Kargo şirketinin uygulamasii indirip şikayette bulundun mu
0 oy
(7,699 puan) tarafından
Komşularına vermiş olmasınlar mi 

Normalde kodu almadan teslim etmemeleri gerekiyor ama hiç uygulamıyorlar
(551 puan) tarafından
Yok canım komşularım almazlar alsalar da beni ararlar önce. Zaten eve de getirmiyor kargo şirketi bulunduğum yere haftada bir geliyor belli bir yerde bekliyor araç bize de mesaj geliyor şu saate kadar gelip alın diye ama bana ne mesaj geldi ne arayan oldu
0 oy
(22 puan) tarafından
Trendyolla alakali mi bilmiyorum ama benimde basima boyle bisey geldi benim kargomu baska bi adama onun kargosunuda bana getirmisler. Annem teslim alip koymus kenara aksam eve geldim bi baktim Kadir diye biri hemen aradim kargo sirekitini degistirdi paketleri. Bide ne goreyim benim kutu bos 400liralik krem soylemistim yuzum sorunlu oldugu icin gunahini almak istemiyorum ama herhalde o diger adam aldi kutunun icinden. Heryeri aradim sikayet ettim ama ne yazikki sonuc alamadim yandi param o gun bugundur Trendyoldan bisey almiyorum belki onunda sucu yok kargocunun hatasi ama yardimci olmak icinde hic bisey yapmadilar. Insallah siz bi cozumunu bulabilirsiniz.
(3,326 puan) tarafından
Kargocunun hatası canım biz kapıcılık yapıyoruz geçen hafta binadan birine Kargo geldi aynı isimli bir bayaninda kargosu varmış oda yan sitede oturuyor aldım kargoyu isme baktım ablanın adı adrese gözüm takıldı adres yan sitenin adresi çamdan güç bela kargocuyu durdudum değiştirdim  
Ben sürekli Trendyol ve Hepsiburada alışveriş yaparım özellikle Trendyoldan iki ayda bir büyük paketli bez alırım çok şükür hiç bir sıkıntı olmadı
(551 puan) tarafından
Sanmıyorum bir sonuç alacağımı inan çünkü bir aydır bıktım sürekli orayı burayı aramaktan şikayet etmeden. Ben normalde nerdeys eiki senedir trendyoldan birşey almıyorum ama bunu orda daha uygun görünce alayım nolacak dedim ilk defa başıma böyle birşey geldi. Ortada ne kargo var ne kargocu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 87 göst.
0 oy
2 cevap 83 göst.
13 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 13,742 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Sekendiz44 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
6 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde busekrm (74 puan) tarafından soruldu

379,092 soru

11,347,903 cevap

34,813 kullanıcı

...