0 oy
255 göst.
Moda kategorisinde (3,557 puan) tarafından

Selam kızlar. Mutfak dolabımı üst kısmını yaptıracağım, neden sadece  üst kısmı derseniz eğer taşındığım zaman alt kısmı vardı oturanlar üst kısmını yaptırmamışlardı, bana da şimdilik yetiyor deyip yaptırmamıştım. Evim villa. Mutfağım çok büyük. 4 kişilik koltuk, 12 kişilik masa, buzdolabı tarzı derin dondurucum sığacak kadar büyük bir mutfak. Çok aydınlık bir mutfağım var, açık renk mobilya kesinlikle istemiyorum. Kapalı dolap kapağından bir kaç tane olacak, diğer tüm dolap kapakları vitrin tarzı camlı istiyorum.dolap mat lacivert ve Kulpları bakır midye tarzı olcak. Neden bakır derseniz, dolap içerisine kızıl bakır dan olan demlik, tencere gibi görüntüsü ağır aksesuar niteliğindeki mutfak eşyalarımı dizeceğim. 

Ayrıca dolabın karşısındaki duvara ise daha ince ölçülerde vitrin tarzı cam kapaklı camekan yaptıracağım. Lacivert ve ahşap uyumu hakkında ya da mutfak dolabı hakkındaki cam kapak fikirleriniz nelerdir? 

image

8 Cevaplar

0 oy
(3,557 puan) tarafından

En İyi Cevap
Belirtmeyi unutmuşum, ev dublex olduğu için tavanlar basık değil, normal evlerden çok daha yüksek. Bu dolapları normalden biraz daha yukarıya yaptıracağım. Bu yüzden basık göstermeyecek. Dediğim gibi mutfak çok aydınlık ayrıca dolaplara iyi bir aydınlatma sistemi kurulacak. Yıllarca beyaz ve açık renk mobilya kullanan biri olarak yıldım artık açık tonlardan. 
-Reklam-
0 oy
(6,152 puan) tarafından
Ben bu renk mutfak dolabı sevmiyorum ya ahşap severim ama bu renk çok basık gösteriyo ben hep beyazdan yanayım ferah ferah:D
0 oy
(11,144 puan) tarafından
Lacivert çok ağır gibi canım bilemedim tlc de sürekli ev yenileme programları çıkıyor ve çok güzel renkler yapıyorlar onlardan fikir alabilirsin bence yesil tonları hoşuma gidiyor benim 
(3,557 puan) tarafından
TLC izliyorum evet, yeşil rengi de değerlendirmiştim. Bir kaç eksisi vardı benim için, caydım.
(11,144 puan) tarafından
O zaman böyle olabilir canım sen kullanacaksın tabi ama boğucu geliyor bana altı ne renk
(3,557 puan) tarafından
Altta aynı rengin dalgalı ve parlak hali. Onu çocuklar biraz daha büyüdükten sonra değişmeyi düşünüyorum.
(11,144 puan) tarafından
Anladım canım tabi karar senin ben koyu renk pek sevmiyorum
(11,144 puan) tarafından
Şuan tlc de ev yeniliyorlar siyaha kaçan bi yesil tonu begendiler göz at istersen  :)
0 oy
(84 puan) tarafından
Aydinlik olan mutfagini neden bu renk ile karartiyosun kuşum ya daha da ferah bir mutfak dolabi yapsan cok koyu bence rengi sevemedim brn ama sen seviyorsan sikinti yok belki daha fazla camli kaoaklar olursa o kadar goz yormaz 
(3,557 puan) tarafından
24adet dolap kapağı olacak, 20 tanesi camlı kapak olacak. Siyaha da boyatsam gene mutfağım kararmaz. 2 adet büyük avizem var mutfakta. Aydınlığı çok seven biri de değilim açıkçası.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Beyaz lake benimkiler 
0 oy
(543 puan) tarafından
Çok aşırı koyu canım ben daha açık tonlardan yanayım ahşap da olabilir bak 
(3,557 puan) tarafından
İçime sinmedi hiç biri.
0 oy
(1,878 puan) tarafından
Bu renkten ziyade soğuk bir gri tonu tercih ederdim ben ahşapla çok yakıştırıyorum 
(3,557 puan) tarafından
Eski evimdeki dolabım gri tonlardaydı. Sıkılmıştım ondan. Ahşabın ben de severim evet ama diğer mobilyalarımla uyumsuz oluyor
0 oy
(1,878 puan) tarafından

image

Bu tonlar bence daha güzel olur lacivert biraz fazla koyu 
(3,557 puan) tarafından
Eski evimdeki dolabım bu renge çok yakındı, uzaktan gözüktüğü gibi de değil, kullanımı zor bir renk. Matı da parlağı da lekeyi hemen belli ediyor. Su lekesi bile ben buradayım diye bağırıyor.

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 761 göst.
4 Haziran 2021 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 239 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.