0 oy
313 göst.
Aile kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Kızlar oğlum 3 buçuk yaşında  aşırı sinirli,, bazen ben ona sinirliyim git hadi beni sinirlendirme diyorum. Normalde asla dayak atmayan biriyim en fazla ellerine vurmuşluğum vardı. Eşim sürekli beni eleştirir disiplinsiz, bir annesin çıçuk seni sallmıyor diyor çok üzülüyorum.  Oğlumla çok iyi anlaşırz herşeyi beraber yaparız hep parka ve evde oyun oynarız arada ben ders çalışınca TV izler... Ama sorun şu ki o sinirlenince isteği olmayınca aşırı bağırıp çok sinirleniyorum deyip bana vuruyor ama asla babasına yapmaz korkar babasından babası çok disiplinli . Ama sinirlenince bana vuruyor büğrıyor çok üzülüyorum. Nerde hata yapıyorum. Parka herkes bize bakıyor amnn bu ne böyle yapıyor ne tuhaf çocuk deyip duruyorlar iyice sinirim bozuluyor,,:( onun dışardan sinirlenmesini hiç istemiyorum ya var mı böyle olan

11 Cevaplar

0 oy
(4,216 puan) tarafından
Valla benim oğlumda üç buçuk yasinda aynen dediğin gibi çok saldırgan aşırı akıllı ve herşeyi biliyor bazi dönemler o kadar sakin ve söz dinliyor ki şaşırıyorum bazende ne desem anlamıyor birazda karakterlerin ve genleri ön planda oluyor sanırım çünkü bende çok sinirli ve agresifim esim hep der sana çekmiş diye büyüdükçe düzelir sakinlesir diye umit ediyorum inşallah 
(1,016 puan) tarafından
Yaaa bizim yani başladı hele milletin ortasında sinirleniyorum diye bağırıyor beni taklik ediyor sanırım ve ciddi anlamda ağlayıp vurulyo
-Reklam-
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Vurmaması  gerektiğini  belirtmelisin 

Benim kizim 2.5 yaşında  sinirlenince elini kaldiriyo hemen o elini indir annecim kesinlinle o yapilmaz diyorum  kaynanam  tam aksine gülüyo  onuda geçen  gün  haşladım  normalmiş  gibi görüyo  beni dövmesini 
(2,744 puan) tarafından
Uyarmanız  lazim normal olmadigini bilmeli  bırakana  kadar uyarın
(1,016 puan) tarafından
Misal annaye vurulmaz diyoruz ama diyoruz başka coçuğun algilayacağı hangi cümle kurulmalı ki?
(2,744 puan) tarafından
Ben elini kime neye kaldiriyorsa hayir  vurulmaz  cani acır  diyorum  mesala benimki benim boynumla oynamaya benimi tutmaya bayiliyo hayir canimi acitiyosun diyorum  hemen birakiyo  anliyo sizinki 1 yas büyükse  gayette  iyi anlar hırçın  seviliyosa oda ondan yapiyo  olabilir
(1,016 puan) tarafından
Bak son dediğin olabilir, belki de babası da ben de arada hırçın seviyoruz özellikle babası seviyor mu dövüyor mu belli değil
(2,744 puan) tarafından
Ondandır  canim  çünkü  onu normal  algılıyo annem babam yapiyo bende yapayim diyodur
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Benim ki 2 yaşında nasil vuruyor bana, artık eşim uzuluyor =)))) şaap diye ses çıkıyor. Boşver milleti 
(1,016 puan) tarafından
Yaa normalde vurduğu yok. Özellikle sinirlennçe sinirleniyorum diye bağrıyor sesini yükseltiyor vuruyr bana ... Sinirleniyorum demesi beni taklik ediyor sanırım
0 oy
(914 puan) tarafından
Benim 17aylik oğlum da oyun yapmış sinirden falan değil şap şap vuruyor valla can da yakiyor.
(1,016 puan) tarafından
Benimki sinirden normalde ise can ciğer kuzu sarmayız
(914 puan) tarafından
İşte o zaman tepkini koyman lazım asla yapmaması için
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yeğenimi anlatmışsın 4 yaşında annesini dövüyor resmen benim kızım 3 yaşında vurdurmam kendime bir kez sert şekilde vurdu bende terlikle bacağına vurdum şimdi asla cesaret edemez eşimde bende o konuda disiplinliyiz her istediğinde alamaz ağlayarak bişey isteyemez falan anlamıyor evet ama işine gelenleri çok çok iyi yapıyor bazen bakıyorum eşimde bana diyo bıraksan parmağında oynatacak seni diye bide aşırı sinirli nedense bağırıp durur 
(1,016 puan) tarafından
Aynen işte aşırı sinirli, bağırır çağırır isteyi olmayınca bana vuruyor  ama asla babasına yapamaz
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Büyüdükçe geçiyor canım merak etme 2bucuk yaşındayken benim kızımda sinirlenince bize vururdu daha çok babasına vururdu 4 yaşlarında anladı birdaha el kaldırmadı bize 2 yaş sendromunda oluyo böyle şeyler hala bitmemiş sızde de sabırlı ol tekrar tekrar uyar umursamamaya gayret göster unutur bu sene
0 oy
(2,732 puan) tarafından
Telefonu tablet veriyobmu
(1,016 puan) tarafından
Yok ikisi de hiç vermedik biz, sadece TV
0 oy
(55 puan) tarafından
Canım  daha küçük  yeni yeni öğreniyor herşeyi.

Ama  yanlış analama benim eltimin cocuguda öyleydi  bebekligindwn beri  çok sınırlı kavgacı hiçbir oyuncağını bile paylaşmazdi . Çocuklarla oynarken birden bire çocuğu dövmeye başlıyordu annesi tepkisini koymuyordu .çok taviz veriyorsun diyordum dinlemiyordu bile eltim .ama şuan okula gidiyor her gün biri sikayet ediyordu  artık psikiyatriye götürdü ilaçla sakinlesiyor  şuan .her çocuk bir değil tabikide ama bazı hareklwrini goz  ardı  etme bence 

0 oy
(3,140 puan) tarafından

Benimki de üç yaşına girecek dövme huyu yok ama kafasıyla gelip kalçama çarpıyor her yerim mosmor olmuş sonra da anne çarpıştık diyor :D birde inadı var yapma dediğim herşeyi yapıyor anlatıyorum ama sanki anlıyor ama inat yapıyo inşallah düzelir bizimkide 

0 oy
(7,778 puan) tarafından
Vurma vurulmaz gibi değil de neden vurmaması gerektiğini söyleyin. Yapabiliyorsanız da bağırmayın. Ben de çok stresli günlerimde özellikle daha çok oluyordu, çok bağırıyordum. Kendimi bu konuda geri çekmeye çalışıyorum. Benim de kızım 2,5 yaşında. Eskiden hiç vurmazdı. Direkt ağlar üzülür derdi ta ki okulumdan ötürü babaannesini bırakana kadar. Ben okula gidiyorum diye ah yapalım anneye, seni bırakmış diyordu. Çocuk yere düşse hâlâ ah yapalım yere senin canını acıttı gibi gibi söylemlerle çocuğumu etkilemiş. Ben de şimdi düzeltmeye çalışıyorum. Tıpkı şu şekilde. Çok işe yarıyor: vurmak çok yanlış bir hareket anneciğim. Başkasına vurursan çok üzülür. Bana vurursan canım yanar. Senin de ellerin acır. Vurmak yerine bana ne istediğini söyleyebilirsin. Sakinleşmeni bekliyorum. Gibi cümleler kuruyorum ve en son sarılalım diyorum. Sakinkeştiysen sarılalım diyorum. Öylelikle sarılıyoruz
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kızım 2.5 yaşında normalde bana çok düşkün kız çocukları babaya düşkün olur ama benimki tam tersi hatta ağladigm zaman peçete getirir eliyle siler anne ağlama der. Ama istemediği bişey olunca tokat atar bu da yeni başladı. Sendromdandir diye zannediyordum çünkü doğduğundan beri ne isterse yapmadım. Öyle tokat attginda alırım elini yüzüme getiririm cici yaptırırım oksatirim yüzümü. Sen de öyle yap bı zamandan sonra bırakır ve her istediğini yapma. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 164 göst.
0 oy
10 cevap 213 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 160 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 81 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,131 puan) tarafından soruldu