0 oy
362 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (242 puan) tarafından
Benim gibi pişman olan varmı maddi koonuda keşke diyorum elimde mesleğim olsaydı bekarken umursamıyordum baba parası tatlı geliyordu. Eşim.ben bişey alsam hemen laf sokar gerçekten. Bunaldim. Kendine gitmiş 500 lira harcamış gömlek pantolon almış bişey demedim. Oğlumuza bayramlık alcakdim bidaha dedim doğum günü kıyafetini bir kere giydi baktım küçülüyor dedim onu giysin yine masraf etmeyim dedim. Geçen ay bana 200 lira vermişti o kartta duuryordu hala harcamamistim. Ya kendime bişey alayım dedim yada oğluma oyuncak alayım dedim yine kıyamadım oğluma ,160 lira verdim oyuncak aldım. Neyse sonra istediğim kot ceket vardı bana hemen lafını yaptı paramı kaldı yok bilmem ne 11 buçuk milyar para alıyoruz gayet iyi geçiniyoruz sadece doğalgaz 2 milyar veriyoruz aylık bizi çok zorluyor o. Elinde 3 milyar para kalmış bide bana market parası verdi 1 milyar. Hala para yok diyor çıldırtıyor beni sürekli böyle.

12 Cevaplar

+2 oy
(4,169 puan) tarafından
Öğretmenim ama çalışmıyorum sanırım eşim senin eşin gibi olsa direk bir özel okulda gider göreve başlardım ama çok şükür hiç Bi zaman lafını yapmaz böyle şeylerin ben kısarım o kısmaz kızar yenilenden içilenden çocuga kendine olan hic bir şeyden kısma sakın ben neye çalısıyorum diye böyle olan erkekleri anlamıyorum zaten paranız bu kadar tatlıydı madem ne diye evlendiniz 
(4,169 puan) tarafından
Casperiye oh valla işini biliyosun sen kuzum arada iki kuruş fazla ver sevinsin gariban ☺️

Masallarülkesi o da kötü kuzum sonuçta sen ihtiyacın olan bir şeyi istiyorsan bunun lafını yapıp laf sokması çok yanlış
(4,176 puan) tarafından
Parasi bitince der sukadar yolla bana diye derim ki ne cabuk butirdin:))) yari yariya paylasioz biz kim kendi hesabindakini bitirirse digerinden istio. Kalan birikim kalmis oluo:)
(4,169 puan) tarafından
Yaa ne güzel ayarlamışsınız canım Allah rızkınıza bol bereket koysun insallah anlaşmanız hep böyle daim olsun ❤️
(574 puan) tarafından
Sen kocani öv diye anlatmıyor kadın derdini buraya şaka gibi ya ne Mana ballandira ballandıra kocani anlatmışsın
(4,176 puan) tarafından
Kimse kocasini ovmuyor ben rahat oldugum halde koca eline bakmak gercekten zor somdiki aklim olsa agzima da etseler cikmazdim demek istedim. Esim kisitlamaz ama eger kisitlasa ne ilursa olsun calisirdim cunku birsey alacak olsam acaba bu ay odemesi varmi ekstra diye dusup sorarim maas benim elimde istesem. Har burup harman da savurabilirim ama o ay ya bi odeme ekrra bisey cikarsa ne olacak diye dusunurum. Ama kendim calissaydim o ay maas almadim sayardim yinede kimseye sormadan hemen alirdim alacagim seyi yonetim benim elimde olurdu. Simdi para benim elimde ama esime sormadan buyuk bisey almam mesela cunku belki onun kafasinda ayirdigi biseye ayirdigi butce vardir onu bilemedigimden sorarim koca eline baktigim ivkn
-Reklam-
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Cidden öyle çok zor 
0 oy
(628 puan) tarafından
Senin için söylemiyorum ama işte bu yüzden her kız okumalı, meslek edinmeli ve çalışmalı. Koca her zaman bulunur. Kaçmıyor da evlilik. Önce iş ....
(242 puan) tarafından
Peki sen calisiyomusun
(628 puan) tarafından
Evet memurum kamuda
0 oy
(547 puan) tarafından
Elimde mesleğim var ama iş bulamıyorum o bile sıkıntı 
(242 puan) tarafından
Doğrudur canım.
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Paranın lafını yapıyorsa çok zor benim eşim benim çalışmamı istemiyor yetiriyoruz çok şükür 
(242 puan) tarafından
Laf yapa yapa alıyor
(11,272 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canim ise girme imkanın yok mu
(242 puan) tarafından
Oğlumu kimseye emanet etmek istemiyorum ya annemde olsa bilmiyorum hep gözüm arkada kalır gibime geliyo 20 aylık oldu ama biryere başvuru yaptım bakalim çıkarsa
(11,272 puan) tarafından
Cok küçük değil canım duruyorsa bırak bence sana da iyi gelir calismak
(590 puan) tarafından
Biz yeni doğanı i bırakıp gidiyoruz hani bunu güçlendirmek için söylüyorum szi.girin çalışın gerçekten ew hanimligi başkasının eline bakmakzor
0 oy
(7,447 puan) tarafından

E- ticaret yöneticisiydim hamileliğime kadar çalışıyordum hamilelikte bıraktım şimdi 20 aylık ve 2 aylık iki oğlum var eşim hiçbir zaman öyle biri olmadı aksine benim veya bizim ihtiyaçlarımızı benden daha çok düşünür hayatımı nasıl kolaylaştır onu düşünür hep ne lazımsa ne gerekiyorsa alır lafını asla yapmaz birşey alır mesela ne kadara aldın derim o beni ilgilendiriyor der söylemez sen kullan işine yarasın yeter der çok şükür çocuklar için de geçerli aynısı asla eksik etmez fazla fazla yapar Allah başımdan eksik etmesin bende diyorum çocuklar büyüsün yeniden çalışcam :)

(242 puan) tarafından
Ne güzel maşallah size. Benimkide aksine bişey alsam hemen laf eder. Bazen gönüllü olur ses etmez bazende böyle tepeme çıkar iste. Şimdide özele gitmiş dış cektirmeye bende dedim niye devlete gitmedin ne fark eder dedim. Bana 100 lira vermiyorsun özele vericeksin maşallah dedim. Sen nasıl bir insansın sana iylikmi yarar diyor.
(7,447 puan) tarafından
Sağol canım , ne iyiliği deseydin sürekli laf söylüyorsun diceksin bana gelince üçün beşin hesabını yapıyorsun diceksin bakalım ne diyecek
0 oy
tarafından
Mesleğim var elimde . Evlendikten sonra da çalıştım . Sonra pandemi oldu çıktım işten. Sonra da normal yollardan çocuğumuz olamayacağını tüp bebek tedavisi görmemiz gerektiğini öğrendik . Tedaviye başladık. Hamilelik, doğum, lohusalık derken zaman öyle de geçti. Kızım şimdi 10 aylık çalışmıyorum. Çalışmayı da düşünmüyorum. Kızımı gözümün önünden ayırmak istemiyorum. Eşimde aynı fikirde . Şükür durumumuz da iyi. Ama hiç lafını etmez paranın. Aksine ben ederim tutumluyum biraz. 
(242 puan) tarafından
Bizimde durumumuz iyi yine borç yok bişey yok sadece bu ay biraz fazla giderimiz oldu okadar ben hep masraf yapmasın diye düşünüyorum onu ama beyfendi beni hiç düşünmuyo malesef. Benimkide 20 aylık oldu çalışmayı düşünüyorum. Bu şartlar altında başka türlü olmaz çünkü.
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Çok sıkıntılı bir durum biri çocuğun biri eşin sonuçta benim eşim İstanbul da çalışıyor bebek bekliyoz hem bebek parası hemde eve çıkacaz eşya vs.onun için birikim yapıyoruz her hafta parayı bana atar günlük alıyor ben diyom al kendine birşeyler sadece sigara alıyor arada bir eşya alıyor geri kalanını atıyor birlikte yaşarkende günlüğünü alır almaz elime veriyordu sağolsun zor zamanlar da yaşadık maddi durumdan ama o sabrın sonunda bir parça ekmek bulsak bile bölüp en çoğunu bana yedirdi bende erken yaşta evlenen mesleğim de yok ama bunun pişmanlığın yaşatmadı Allah bin kere razı olsun 
(242 puan) tarafından
Maşallah benimki elime vermez ama market olsun yicek olsun liste yap alıyım diyor yemeden içmeden kesmez ama böyle yapıyor işte para benim benim para seni ilgilendirmez diyor ben bişey isteyince yok para diyor durmadan çok bunaldim. İş başvurusu yaptım Nisan sonu belli olcak bakalım.
0 oy
tarafından
Benim eşim senin eşin gibi olsa ne yapar eder çalışırdım 
(242 puan) tarafından
İş başvuru yaptım Nisan sonunu bekliyorum bakalım.
0 oy
tarafından
Her koca öyle değil canım izin verme o ne öyle kendine alıyorsa bebeginede alacak sanada alacak öyle bencillik olmaz 
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla ben çalışıyorum düğünümu bile kendim yaptım şükürler olsun ne babama ne esime şunu alabilirmiyim demedim alıp bak bunu aldım dedim ama çalışmasam da eşim asla bişi demez beni asla kisitlamaz şükürler olsun o yüzden okumak çalışmak çok önemli bacim
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Çok şükür kocamın öyle huyu yok ben kısıyorum daha yada o kendinden kısar bize birşey demez bende çalışmıyorum eğer öyle olsaydı onun inadına birşeyler yapardım sanırım 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 751 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Bircis (2,291 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 590 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde baltopagiannesi (630 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 301 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde heygirls (369 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 211 göst.