+1 oy
1,254 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (113 puan) tarafından
Kızlar sabah konu açmıştım riskli gebeliğim var diye üni Hastanesi'nin özel perinatoloji doktoruna gittim tekrar bebeğin karnında gördükleri kist değilmiş bebeğimin idrar torbasının sismesiymis yani bebek çişini yapamıyor normalde 27 haftan sonra anlasiliyormus benim bebeğimi ki çok fazla büyükmüş normalde 7 ile 15 arası riskli olmuyormuş ama benimki 22 mm büyüklüğünde bebek için plestantadan test yapalım başka biseyi yoksa katerter takalım dedi doktor onunla da yaşama imkanı %25 anne karnındaki bebeğe idrar torbası takacaklar yani onun riski de benim karnımın delinmesi bebebgin ölmesi katertrin kayması gibi riskler var herşey güzel gelişse bile katerterle yaşama imkani %35 mis doğduktan sonra ameliyat masasında kalır doğum yaparsan da çünkü böbrekler ve ciger gelişmemiş olacakmis eğer hicbirseyi kabul etmezsem en fazla 25 haftaya kadar yaşarmış sonra bebeğin beslenmedigi için anne karnında organları iflas edermiş belki başka hastane doktora git diyebilirsiniz ama bulunduğum şehirdeki en iyi profa gittim 1200 TL ödedim tek seferde ben canlı canlı bebeğime kıymak hiç istemiyorum ama yaşama imkanı da yok gibi imtihan mi diyorum bekleyin mi diyorum doğduktan sonra kucağıma vermeden de yasamazsa daha da kaldiramam gibi hissediyorum ne yapacağımi şaşırdım eşimde kararsiz lütfen bana bir akıl verin teşekkür ederim 

41 Cevaplar

+6 oy
(10,978 puan) tarafından
Allah verdi Allah alırsa ona boynumuz kıldan ince.fakat yuzde bir bile yaşama imkanı varsa o bebeğe kiyilmaz
(113 puan) tarafından
Evet bende bunu eşime söyledim ama eşim karnında 25 haftaya kadar dayandiktan sonra aldırmak daha zor olmayacak mı yada doğumda ölürse elinin boş kalması çok kötü bir duygu dedi çok kararsızım bende sonuna kadar beklemek istiyorum
(10,978 puan) tarafından
Ben ölü doğum yaptım kucagim boş geldim eve o acıyı bilirim bacım.ama oldu denilmesine doktoruma körü körüne guvenmeme rağmen gene de kaç kere baktırdım.baska Dr bile baktırdım acaba mi diye.biliyorum ki o beni bekliyor.rabbime emanet yavrum orada.bilemiyorum bana canlı kalbi atan bir bebeği hasta engelli vs neyse kıymak çok kötü geliyor.
-Reklam-
+2 oy
(2,733 puan) tarafından
İyi akşamlar canım benim yani doktor böyle dedi diye Allah'ın işini de mi bilecek �leride böyle olur ölecek bilmem ne olacak yani Bak ben de hamileydim benim bebeğimin kafasında iki tane kist vardı ve büyüklerdi ki ister bana dediler ki senin bebeğin yaşamaz ölür dediler ya da senin karnında kafası şişer falan bir şeyler dediler anlıyorsan test sıvısı istediler anlıyorsan test sıvısı istediler Ben de kabul etmedim doktoruma dedim engelledi de olsa istiyorum özürlü de olsa istiyorum bana dediler doğduktan sonra Bir dakikaya da kucağında yaşamaz ölür dediler Buna da kabulüm Allah veriyorsa Allah da alır en azından ben bu cana kıymam Allah'ın verdiği canı Allah alır bu da sana bir imtihan yani benim çocuğum doğdu ve şu an 4 yaşına basacak yani kocaman hiçbir şey yok doğduğu gibi tabii ki hastaneye götürdüm ben ve baktılar çocuğumun kafasındaki kiste gitmiş yani şok oldular Yani demek istediğim şey her şey Allah'a kalmış takdiri şey sen hiçbir şey yapma idrar torbası takmak da neymiş yoksa ciğerlerine zarar verecek de neymiş yani gerçekten bunları bırak sen git ultrasondan bak başka doktora bir geç görün Yani bu rahatsızlıkları da söyleme başka doktor ne diyecek bak ama sana bir şey söyleyeyim mi bana da özel demişti Ben devlete gittim devlet beni kontrol altına aldı sürekli beni testler falan yaptı ve sadece hiçbir şey demediler sadece doğum sendromu olabilir demişlerdi devlet de böyle dedi farklı bir şey demediler ama en sona da yani elhamdülillah o da olmadı çok şükür yani demek istediğim Allah'ın elinde yani bir başka doktora git bak olmazsa devletten bir git görün ücretsiz zaten ve oradan git yani hiç böyle bir sıkıntım derdim var deme onlar bir şey demedi sıkıntı böyle devam et doğuma kadar Allah canını alıyorsa da alır canını sıkma ama yani her şeyi Allah bilir bana da neler neler dediler benim arkadaşıma da dediler sen de ciğerine zarar veriyor onda da bir rahatsızlığı vardı bilemiyorum neden böbreğinde yani kızım böbreğinde falan bebeğini aldıralım falan filan dediler de kız bebeğini aldırmadı ve o da bebeği doğdu elhamdülillah onun bebeği de iyi yani demek istediğim şey her şey Allah'a kalmış ve bugüne kadar girme oruçlarında
(113 puan) tarafından
Yorumun bana umut verdi çok teşekkür ederim gittiğim doktor üni hastanesinde bende plestantadan parça almalarını kabul etmedim etmeyi d düşünmüyorum  en azından kalbi durana kadar beklemeyi düşünüyorum inşallah rabbim safi ismiyle şifa verir teşekkür ederim canım yorumun icin
(2,733 puan) tarafından
Vala ben sana yaşadıklarımı söyledim hata biraz uzun oldu
(113 puan) tarafından
Allah razı olsun rabbim seninde bir sıkintini gidersin inşallah
(2,733 puan) tarafından
Sagul canim bak bir hocadan duymuştum annenin bir rahatsızlığı varsa karnındaki bebek geciriyormus bebekte bir rahatsızlık varsa anne rahatsizligi geçiyormuş o yüzden için rahat olsun kuzum kaç haftaliksin
+1 oy
(7,273 puan) tarafından
En iyisi bile yanilabiliyor bazen canım hani dursa da ölecek diyorsun ama onu bilemezsin en azından beklemek bana daha mantıklı geliyor şuan aldirsan hep acaba diyeceksin acaba aldirmasaydim yasarmiydi belki yanıldı ne bileyim 
(113 puan) tarafından
Bebek zaten en başından riskliydi canım benim bir oğlum var zaten 10 aylık hamile kalmıştım ilk gittiğim doktor bebek sıkintili alalım demişti ama ben bekledim inanmadım başka doktora gittim o da bişey yok diyip geçistirmis beni başka doktorun ulturasyonu ile öğrendim sonra perinatolojiye gittim benim fikrim de sonuna kadar devam etmek
(7,273 puan) tarafından
Allah verdi ancak Allah alır canım bekle bakalım buda bir imtihan imtihanını güzel ver çok zor ama elden birşey gelmez
+1 oy
(6,253 puan) tarafından
Senin anne karnında yaşayan bebeğin canına kıymakla, bebeğin doğduktan sonra ölmesinin arasında dağlar kadar fark var cnm. Allah katında. Belki de sapa sağlam doğacak veya tedavisi mümkün olacak.bilemezsin.Allah belki de imtahana sokuyo seni bunun sonucu bebeğini bile isteye aldırmak bana göre asla değil. Yaşadığın şeyler çok ağır bir anne için Rabb'im yardımcin olsun inşallah 
(113 puan) tarafından
Evet bunu eşimle konustuk bizde oda doğduktan sonra ölürse piskolojin kaldırmaz diye düşünüyor ama ben sonuna kadar gitmek istiyorum
0 oy
tarafından
Bence buradaki insanlara değil de bir başka doktora daha gitmeyi dene bulunduğun şehri imkanın yok diye pes etme Ankara'ya git başka yerlere git dene Buradaki insanlara sorarsan Herkes bir şey söyler Buradaki insanların fikriyle hareket etme
(113 puan) tarafından
Buraya konu açma sebebim belki yaşayan birisi vardır evet ben yaşadım bizimki düzeldi yada böyle oldu diyen olur belki diye gittiğim doktor zaten hacettepen bulunduğum şehire geldi o yüzden en kapsamlı doktor diyorum bebeğin sonucu belli düzelme imkanı da olmaz dedi tabiki rabbim bilir belki ol der düzelir ama görünüyor kocaman resimde bebeğin idrar torbasınin sisikligi belki birinin verdiği fikir bende farklı bir dusunce uyandırır yapmak isterim yararlı olur yorumun için teşekkürler
tarafından
Rica ederim ama aldırma bence belki yaşycak bebeğin tedavi imkanı olucak iyi olucak bu bir imtihan canm senin imtihanın tabi yinede en iyisini sen ve eşin bilir
0 oy
(418 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım arkadaşın da dediği gibi burada yazılanla hareket etme başka bir doktora daha görün Rabbim şifa versin inşallah  
0 oy
tarafından
Ay canım yani ne desek bende bu durumda çok kararsız kalırdım Allah'ım en iyi şekilde yönlendirsin sizi bebek dogduktan sonra ameliyatlarla çok acı çekecek mi hirpalanacak mi hani bekle desek ayrı aldır desek günah Allah'ın verdiği canı aldırmak ,eee ameliyatlarda çok acı çeker ve ölürse Allah korusun benim yüzümden bir sürü acı çekti gibi düşüneceksin baglanacaksin bilemedim canım karar vermesi çok zor bir durum en iyi seçenek ne diye bir doktoruna danışsan  o ne öneriyor 
(113 puan) tarafından
Doktor aldirmani öneririm dedi çünkü yaşama ihtimali çok zayıf doğduktan sonra ameliyata bile alınmadan çıkar çıkmaz solunumu devam edemez yaşayamaz dedi doktorum her ihtimali söyledi Allah razı olsun anne karnında aceba acı çeker mi diye düşünüyorum şuanda gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ben kendi kalbi durana kadar devam etmek istiyorum aldırmak istemiyorum dedim kağıt imzalayıp çıktım
tarafından
Biraz daha zaman tanı bence canım daha erken haftalardasin galiba ,aldirsan da acaba yasarmi  pişmanlığı yaşayacaksin orasida var ,aldırma bana kalırsada ileriki haftalarda bir daha düşünürsün gelişimine göre karar verirsin bence
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim bebeğim şuan 27 haftalık sol bobreginde aşırı büyüme var denildi. 4 ayrı hastanede 6 ayrı doktora gittim. Hepsi aynı şeyi söyledi. Perinatolojiye sevk edildi gittim yok stent takalım yok sıvıdan alalım bebeği alalım gibi bir sürü şey denildi. Ne gelirse başımla beraber dedim. Şimdi sadece rutin kontrollerime gidiyorum. Benim 
(1,317 puan) tarafından
Canım kaç mm böbrek genişlemesi? Grade olarak biliyor musun? Benim bebeğimde çok geniş olarak doğdu grade 4, 22mm nin üzerindeydi hayatıma hiç bir olumsuz etkisi olmadı sadece sürekli kontrollere ultrasonlara götürdük o kadar. İçini ferah tut bana doktorum o böbrek doğana kadar fonksiyonunu kaybetse bile tek böbrekle yaşayabilir korkma demişti
(76 puan) tarafından
Şuan 11 mm
(1,317 puan) tarafından
Korkma canım inşallah sizde bu süreci bizim gibi sorunsuz atlatırsınız. Bende hamileyken çok korktum bazen 2 haftada bir bazen 10 günde bir ultrasona giriyordum. Perinatolojidekiler insanı daha korkutuyorlar ben doğuma kadar bişey olacak diye oldum öldüm dirildim. Her gittiğimde daha da ilerliyordu en son idrar kanalı da genişlemeye başladı 37+6 sezeryanla alalım anne karnında genişleme devam ediyor doğunca takip olsun düzelme gösterebilir dediler. 2 senedir takipte şükür genişleme doğduktan sonra gerilemeye başladı şuan bizimkide 11 mm ama ben buna şükür diyorum doğduğunda çok genisti çünkü. Doğduktan sonra nefroloji ve üroloji de sürekli takip ettir. Geriye idrar kaçışı var mı diye film çektiler bide böbrek fonksiyonlarını kaybetmiş mi diye film çektiler sende bu filmleri çektir. Takiplerini ihmal etme idrar yolu enfeksiyonu riskli olduğu için her ay test yaptır. Bide enfeksiyonu önleyici koruyucu ilaç veriyorlar onu kullan gerileme olursa süreç böyle ilerliyor. Eğer doğduktan sonra genişleme devam ederse zaten ameliyat ediyorlar dar olan kısmı genisletiyorlar sorun çözülüyor. Sağlıkla al kucağına inşallah
(113 puan) tarafından
Canım seninki küçükmüş benim bebeğimin 22mm yani 12 haftaya göre çok büyük tabiki aldirmiycam suan doktordan randevu aldık ameliyat dusunuyoruz
(76 puan) tarafından
Ya bana aldır falan dedilerde dinlemedim
0 oy
(1,117 puan) tarafından
Sizin hayatı riskiniz var mı 
(113 puan) tarafından
Eğer katerter takılırsa var eğer takilmazsa hayatı bir problemim yok katerteri kabul etmezsem de 25 haftada iflas eder organları deniyor
(1,117 puan) tarafından
Ciddi bir hayati risk ise bu durumda annenin hayatı öncelik değil midir acaba ya bir hocaya da danışmak lazım
(1,206 puan) tarafından
Annenin hayatını ciddi derecede etkileyecek bir durumsa caiz.
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim bebeğim şuan 27 haftalık sol bobreginde aşırı büyüme var denildi. 4 ayrı hastanede 6 ayrı doktora gittim. Hepsi aynı şeyi söyledi. Perinatolojiye sevk edildi gittim yok stent takalım yok sıvıdan alalım bebeği alalım gibi bir sürü şey denildi. Ne gelirse başımla beraber dedim. Şimdi sadece rutin kontrollerime gidiyorum. Benim halamda ise çocuğa %100engelli denildi hem bedensel hem zihinsel. Bu çocuk asla yaşamaz denildi. Ama şuan maşallah 14 yaşında hafızlığını dinletti nur topu gibi. Benim kanaatim bu yönde Allah ne dilemisse o oluyor 
(914 puan) tarafından
SubhanAllâh ☺️
0 oy
(7,983 puan) tarafından
Ben olsam aldirmazdim belki Allah seni deniyo belki sapa sağlam doğacak çok duydum böyle şeyler 
(113 puan) tarafından
İnşallah sapasglam olur tek istedim bu bende yaşayabilidigi kadar yaşamasını istiyorum tek korkum anne karnında acı çeker mi aceba oluyor
(7,983 puan) tarafından
Sanmam acı çekse melektir Rabbim izin vermez ki acı cekse
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Senin için hayati tehlike oluşturmuyorsa kesinlikle o bebeğe kıyma. Bekle. Yanılıyor doktorlar bazen ayrıca belki bu imtihanı atlatır kıymazsan Rabbim şifa verir de sağ salim alırsın kucağına. Bilemezsin. Ömür boyu vicdan azabı çekmektense bekle. Başka şehirlerde doktorlara görün ama kıyma. Ölür zaten diye sen öldürme bırak ölecekse de kendi gitsin. Dilerim Allahtan kucağına sağ salim alırsın bebeğini. Allah büyük ona sığın 
(113 puan) tarafından
Bebeğin böyle bir durumu olduğu kesin ama ne kadar yaşayacağını kimse bilemes rabbim olur versin safi ismiyle şifa versin gerçekten çok hasas bir konu kalbi durana kadar bende gebeligime devam etmek istiyoeum zaten kağıt imzaliyip ciktim
(11,084 puan) tarafından
En iyisini yaptın bence. Rabbim yardımcın olsun sabır versin şifa versin.. Biliyorum ne kadar uzun olursa ya da doğduktan sonra kaybedersem diye korkuyorsun. Dilerim öyle bir şey olmaz. Ama olsa da o da imtihan. Sen kendini en kötüye hazırla ama iyisi için umutvari ol. İmtihanın zor ama Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermez. Sen bu imtihanı alnının akıyla isyana düşmeden atlatabilirsin, sen de o güç var. Allahım yardımcın olsun
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Canım ne olursa olsun gaybi Allah'tan başkası bilemez su haftada bu haftada zaten ölecek alalım diye bir şey yok . Senin sağlığına zarar vermiyorsa bırak yaşadığı yere kadar yaşasın rabbim ne kadar ecel vermişse ona amenna sen müdahale etme 
(113 puan) tarafından
Evet yaşayan bebegimin de sağlığı konusunda kimse garanti vermez sonuna kadar gitmeyi planlıyorum dua edin geçmiş olsun
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Böyle bir vebale girebilecek misin ya doktorlar yanılıyorlarsa? Haklı olmad durumlari da var elbette ama ölümü senin elinden olacak iyi düşün. Çok yakından tanıdığım bir abla için bebeğine en başından riskli alalım demiş doktorlar kurul toplanmış ama kadın asla kabul etmemiş. Ne olursa olsun canını Allah'tan başka kimse alamaz

Sonuç şimdi oğlu 18 yaşında ve çok sağlıklı burda

birçok annenin ikili tarama testi yüzdesi sakıncalı çıktı şirf bu yüzden öyle testler yapmadım hamileliği zehir ediyorlar annelere

Seninki farklı bir durum anladığım kadarıyla Rabbim yardımcın olsun
(113 puan) tarafından
Ben öyle bir vebale gireceğim demedim zaten suanda çok hasas bir dönemden geçiyorum yazıyı iyi okuduysaniz eğer canlı canlı bebeğime kıymak istemediğimi yazdığımı okumussunuzdur ben kalbi durana Kadar gitmek istiyorum 2 li test souncu yüzde ile ama benimkinin idarar torbasının sisikligi hiç anlamayan birisi bile anlayabilir kesin hasta olduğu ama rabbimin verdiği omuru kimse bilemes
(5,108 puan) tarafından
Başlığa ne yazdığınızı iyi okuyun Kizlar sizce bebeğimi aldırmalı mıyım demişsiniz ona göre yorum yaptım ve yazıyı da okudum. Tekrar söylüyorum Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimse alamaz. Kimyasal gebelik olur veya ilk ayda bebek gelişmemiş olur kendinden düşer veya ilaç alınır ama bu durum çok başka. Rabbim kimseye yaşatmasın. Bana da rahim ağzı açıklığı tanısı konuldu serklaj denildi iyiki başka doktora gittim boyu olması gerektiği gibi doktorunuz neden dikiş önerdi diye sitemde bulundu. Ve bebeğim erken doğmadı aksine 40  hatayı geçti ve elhamdülillah sağlıkla dünyaya geldi. Diyeceğim o ki yanılıyor olma ihtimalleri yüksek. %1 ihtimal verse bile bence de kalbi duruna kadar gitmeyin. Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
(113 puan) tarafından
İnşallah benimkiler de yanilirlar ama insan öğrendikten sonrw neye karar vereceğine şaşırıyor ne yapsam iyi olur olmaz diye düşünüyor konu açmamin tek sebebi ben böyle bi olay  yaşadım ya da benzerini yasadim ama bebeğim sağlıkli doğdu diye yorum görmek ben bebeğime canlı canlı kıymak istemiyorum normwl bir piskolojide olan her anne de boyle dusunur inşallah doktorlar yanılır bile demiyorum oldugu belli hastalığın sadece rabbim sifaa verir mesane kapağı açılır diye dua ediyorum idarar torbasi normale döner diye dua ediyorum benim de bebegimle her annenin olduğu gibi hayallerim var inşallah rabbim bu hayalleri yaşamayı her anneye nasıp eder
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Başka doktora git canım özellikle araştırma hastanesine git 
(113 puan) tarafından
Araştırma hastanesine perinatoloji bölümüne gittim canim
(1,056 puan) tarafından
Nerde oturuyon il olarak
0 oy
tarafından
Bence aldırma ya herşeye kendinizi hazırlayın mesela şöyle düşün ortada hiç bişey yokken ölü doğum yapan anneler nasıl dayanıyor benim bebeğimin hiçbir sıkıntısı yokken 35 haftalık doğum yaptım üstelik 1 buçuk yaşına kizim vardı dayandım sabrettim Allah aldı Allah verdi dedim bu imtihan dünyası doğduktan sonra olmeyeceginin garantisi kimseye hiç bir bebeğe yok aldigimiz nefesi vereceğimizin garantisi varmı o da yok yani sen onu doğduktan sonra ölür dayanamam diye aldırmaya kalksan ne belli tekrar hamile kaldığında doktorların çok iyi çok iyi deyip doğduktan sonra yaşayacağı bak benim ablama daha beter şeyler dediler yaşamaz kesin aldır dediler bir sürü hastalık söylediler hep perinatoloji bölümünde süründü doğurana kadar ama ablam herşeye hazırdı öledebilir Allah'tan dedi sabr edecem dedi aldırmadı ama şimdi 1 yaşında bir gör maymunluk yapacam diye uğraşan bı cadı resmen bayilirsin görsen bence aldirma ya lütfen 
(113 puan) tarafından
Evet bir tane çok şükür şuan sağlıklı bir bebeğim var onun bundan sonraki sağlığı için kimse garanti veremez rabbim inşallah hayırlısıyla sonuclandiirir inşallah iylesir sapasağlam doğar bebegim
0 oy
(12,721 puan) tarafından
Naçizane 

Görümcemin arkadaş hamileyken yüzde 90 engelli dendı hayet imza aldı fln 

Doğdu oğlu maşallah tosun gibi sağlıklı gözleri mas mavi 
(113 puan) tarafından
İnşallah benim bebeğimde sapasağlam doğar tek istediğim bu şuan doktorlarin biçtiği ömür gibi olmaz rabbim bilir sonuna kadar bekliycem
(12,721 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
0 oy
tarafından
Ben olsam aldirmazdim birsuru örnek var anne karnında sağlıksiz denilip sağlıklı doğan bebek ben uysaydim kizimi alacaktı Dr gorumcemin 7 aylık oğluna kolu demisler 2 ay gece gunduz ağlamış oğlu 9 yaşında sapasağlam Allah'tan gelen der duamı ona ederdim verende o alanda 
(113 puan) tarafından
Evet çok haklısınız daha neler diyenler var inşallah benim bebeğim de duzelir bir mucize olur benim için dua edin insallah
0 oy
(107 puan) tarafından
canim oncelikle cok gecmis olsun basligi gorunce girmek istedim. bize uzaktan soylemesi cok kolay yaşarken cok zordur eminim rabbim boyle biseyle hic bir anneyi imtihan etmesin ama rabbim alir rabbim verir. bence allahtan gelen herseye raziyim de ve bekle. boyle bir derdi verdiyse dermanini da sabrini da verir rabbim...
(113 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim beni anlamaya çalışıp yaptığın yorum için ben zaten beklemeyi düşünüyorum Allah büyük
(107 puan) tarafından
allah buyuk canim dedigin gibi cok guzel zamanlardayiz ramazanin en degerli vakitleri bolca dua edelim sana da inşallah sende de allah razi olsun canim
0 oy
(796 puan) tarafından
Ne olursa olsun aldirma c benim bebegim18 haftalikti spina bifidina mi ne o hastalik vardi cok ileri safada konyanin em iyi doktoru ali acar muayene etti aldir dedi esimde aldiralim dedi aldirdik ama ondan sonra esimde bende kafayi yicektik ya saglam dogsaydi diye esim intihar etmeyi bile dusunmis bana sonradan dedi cok zor biz 5 sene bekledik ama aldirdik ALLh im kimseye yasatmasin inan cok zor kendi olsede inanki aldordigin da canin dha cok yanacak 
(113 puan) tarafından
Bende iki doktora gittim hem Selçuk üni de Prof Aybüke pekine gittim onunla beraber çetin çelik hocayı biliyorsundur duymussundur onunla beraber incelediler Ali acardan randevu almya çalıştık ama bu günü alamadık ona da gitmeyi planlıyorum bende konyadayim 1 sene önce Selçuk unide Mehmet kulhanda doğum yaptım
(796 puan) tarafından
Biliyorum cnm  bende ayni senin gibi selcukluda prf ler inceledi meram tipa gonderdiler dedigin bolume enson ali acar muayene etti durum cok kotu dedi  aldirdedi benim hic aldirmaya gonlum yoktu esim bakamayiz dedi aldiralim dedi bende kitlendim kaldim cok zor bi durum ama inaki sonrasinda kafayi yicektik niye aldirdik yasasayfi nasil olurdu diye ALLAH yardimcin olsun c nm zor cok zor

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,319 göst.
7 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 3bebeklianne (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 124 göst.
0 oy
28 cevap 377 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Asya5 (3 puan) tarafından soruldu

381,082 soru

11,408,735 cevap

34,945 kullanıcı