0 oy
620 göst.
Aile kategorisinde (413 puan) tarafından
Kızlar ben hamileyken  eltimlerw gittim oda beni evinden kovdu zaten yıllardır kıskançlığından kavgalarına arkamdan yaptığı dedikodulardqn bıktım neyse beni evinden kovdu doğum yaptım evime geldi konuşmadım hiç onunla içimden gelmedi ama 6 önce yine doğum yaptım ne tlf etti me bana bebgin hayırlı olsun dedi hiç bisey demedi geçen sene bayramda ben onun bayramını yapmıştım benden  büyük olduğu için sizce bu bayram onunla bayramlasmalimiyim hep arkamda konusuyo bebeğimle bana hicbisey demedi bu arada kendisi defalarca düşük yapmış biri 3 çocuğu var ne yapmalıyım 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen ınsanlık yapar hayırlı bayramlar dersen büyüklük sende kalır belki utanır yaptıklarından hepimiz insanız hepimiz hata yapabiliriz öyle düşün 
(413 puan) tarafından
Valla çok yaptim büyüklük amaa o insan değil
tarafından
Öyle düşünüyorsan muhattap olma hiç canım görüşme
-Reklam-
0 oy
(413 puan) tarafından
Gecen ramazanda  bizi yemeğe davet ettiler gittik bir hosgeldin bile demedi karşılamadı bile
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Neden bu kadar kendinizi ezik durumuna disuruyosunuz anlamiyorum 

Ben muhattap dahi olmuyorum ayni binadayiz ben muhattap olmadkca kuduruyo kudursun dursun gecen bayram ne esim ne ben gitmedk bayramlasmaya beni insan yerine koymayani asla tanimam dahi 
(2,110 puan) tarafından
Ben evine gdiceksiniz sandim kusura bakma canm ama ordada asla ses dahi vermem buyuklernin bayramini kutla otur yerine iyce kudursun valla normalde boyle ortamlarda insan ayirmayi sevmem ama bundan sonra ***** olan ezik olan olmam yuzsuz ben olurum diyorum asla tanimamazlktan geliyorum
(413 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum da büyükler zorlarsa falan diye geçen sene dediler yapmadım  bayramını yine mi yapmasam
(2,110 puan) tarafından
Buyuklere tavrini belli et taviz verme valla nolmus bi bayramda ozaman o yuzsuz olsun senin bayramini kutlasin haketmiyolar gercekten degmez o yuzden
(413 puan) tarafından
Aynen ya beni anlayan oldu sonunda
(2,110 puan) tarafından
Degmicek insanla toplum icinde dahi muhattap olmmak en iysi bosver kim ne derse desin
0 oy
(409 puan) tarafından
Ben olsam kutlamam çocukla alakalı değildir sorunu düşük yapmış olabilir çocuğu varmış Allah bağışlasın 
(413 puan) tarafından
Ya çok kıskanç biri yaptıklarını Bi duysanız hepsini yazamıyorum buraya yani duyanlar nasıl  insan diyo
(409 puan) tarafından
Boşver umursama takma bayramlaşma
0 oy
(1,728 puan) tarafından
Allah'a yakın böylelerine uzak olacaksın canm ben olsam kapısını açmam böyle birinin
(413 puan) tarafından
Biz gitmiyoruz kayinpedwerde görüyoruz birbirimizi kayumpederde üstte biz allta oturuyoz
0 oy
(13,177 puan) tarafından
Sarılıp tokalaşma yapmadan hayırlı bayramlar diyebilirsin 
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bi gün gorumcem bisey yokken beni evinden kovdu daha doğrusu çocuğuma çıkıştı ha beni kovdu ha çocuğuma kötü davrandı aynı şey tam 6 sene hiç konuşmadım olduğu ortamda bulunmadım 2. Doğumuma geldi ve peşinden yüz felci geçirdi öyle ziyaretine gittim onun evinede değil kayinvalidemin evine ve benden helallik istedi yani hakeden var etmeyen var ben içimde hallettim oda pişmandi ama zarar veren insanlarla aynı ortamda bulunmayı doğru bulmuyorum  
(413 puan) tarafından
Bende seninle aynı durumu yaşadım benim çocuklarımıza çıkıştı gorumcem bekar var Birtane Bende kızdım bana çirkef dedi senin abinin esimin dedim nasıl bana böyle dersin dedim falan sonrasında yine cocuklarima kızıyordu kovuyodu Bende Allaha havale ettim vallahi gecende beyin kanaması getirecekti hastaneye falan kaldırdılar Dr Dr gezdirdiler  Dr dan bize geldi  karnım kaynana kayinpedr  falan  yanına gidip beyin var dedim nasıl olduğunu sordum yüzü yoktu Allah rızası için evime geldi sonuçta sormasa olmazdı ama Allah biliyor ya bana  o söyledikleri çok zoruma gitmişti
0 oy
(2,925 puan) tarafından
Ben olsam asla konuşmam bu ben tabiki 

Ne ölüsü ne dirisine giderim 

Tabiki bu ben olsam 

Sen gene düşün taşın

Ama sen genede fazla yüz verme 

Bu sefer astarını ister
(413 puan) tarafından
******** ya istemiyorum konuşmak onunla arefe günü annemlere gitmeyi düşünüyorum kardeşini düğün u olacaktı eşime davetiye göndermişti abisi oda gorumcemj ariyo eltim  gelmesin düğüne ben cagirmadin onu diyo ne anladın ondan
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Ama ilk doğumunda evine gelmiş konusmamissin ikinciye niye gelsinki 
(413 puan) tarafından
İlk doğumdan sonra bizi yemeğe çağırdı ramazanda karşılamaya bile gelmedi hosgeldin bile demedi seni evinden kovsq sen konusurmusun
(4,983 puan) tarafından
Benim evime halimin üzerine kim gelirse gelsin konuşurum Haa disarda başka gün yine mesafeli olurum ama beni sayıp evime geleni bende sayarım
(413 puan) tarafından
İçeri girip hosgeldin dedim ama sohbet etmedim bebeğimin hediyesini takip indirdi Allah bağışlasın yada hiç bide demedi ikramda bulundum ya yaptıkları içimden gelmedi kisacassi
0 oy
(5,784 puan) tarafından
Evine geliyor konuşmuyor sun ama bayram için arıyor sun nasıl bir samimiyet anlayışı bu anlamadım keşke evinize geldiği zaman da büyüklük sizde kalsaydı allahın misafiri sonuçta ve bayramda da küslük olmaz bayramını da kutkasaydınız ama böylesi saçma olmuş 

Bide niye evinden kovdu ki sizi özel değilse yani durup dururken mi sizin hiç yanlışınız olmadı mı bu kadına karşı tek taraflı mı oldu her şey 
(5,784 puan) tarafından
Bence hiç Bi şey tek taraflı olmaz kimse durup dururken bir insanı kovmaz evinden eksik anlatıyorsunuz gibi tabi doğrusunu Allah bilir hayırlısı olsun hakkınızda

Şunu söyliyim bu kadar doluysanız içinizden hiç konuşmayın daha iyi çok samimiyetsiz olur çünkü
(413 puan) tarafından
Ya içim okadar dolu ki yeni gelirken misafirliğe gittik yolda benimle bağı çağı tartıştı neymiş ben hamile olduğumu dememişim ona mecburum sanki 4 doğum yaptım 2 sine eşini zoruyla geldi diğerlerine gelmedi ramadi bile
(5,784 puan) tarafından
Diyorum ya içinden gelmiyorsa zorla yapma hiç bir şey ha bir ortamda görürsen Allah rızası için selam verir yada alır sın Müslümanız 3 günden fazla küs kalmak haram kılınmış ama mesafeni korur sun yine
(413 puan) tarafından
Tmm canım teşekkür ederim
(5,784 puan) tarafından
Rica ederim ☺
0 oy
(261 puan) tarafından
Bence gerek yok. Büyük olması her adımı senin atacağın anlamına gelmiyor. Sonuçta elti yani çokta bir vasfı yok. Seni üzüyor yaptığı ya da yapmadığı şeylerle nabza göre şerbet var ne eksik ne fazla  yapma birşeyi. Bende küçük gelinim ama eyvallahım yok eltime. O bana adım atarsa bende ona atarım. O beni iftara çağırmadı sadece kayınvalidemi çağırdı bende onu çağırmazdım sadece kayınvalidemi çağırdım bu kadar basit ve net. Kendi değerini kendin yarat. 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kiz bize neden sordun simdi mesela ben olsam gitmem ama dinimize bakılırsa bayramını kutlamak gerek. Yani egomuzu yikmamız lazim bacım 
(413 puan) tarafından
Ya ben yapmak istemiyorum  bi yandan da bayram diye Allah rızası için bilemedim ki
(3,950 puan) tarafından
Secim sana kalmış canim
0 oy
tarafından
Ben eltimle onun şahsı için konuşmuyorum o şekilde var değil hayatımda olmadida hiç eşimin abisinin karısı arada soğukluk olsun istemem başımın hep tacıdır kovarsa evinden daha gitmem abimin tavrı farklı olursa gene takmaya bilirim tabiki eltiyi evime gelsin aile ortamında vs.hic birşey yokmuş gibi yaparım ama dışarıda görsem selam vermeye bilirim tekken aramam sormam ama denk geldiğim hiçbir ortamdada konusmamzlik etmem böyle düşünün onlarla arkadaş olmak zorunda değiliz arkadaşımızda değiller zaten 
(413 puan) tarafından
Aynn hiç arkadaşımız değiller de ya ben konuşmasam hiç konuşmam ne orda ne burda kaçarken eşimde oradaydı hicbosey demedi ben çok onunla konuştum kendi tarafından hep kosuyodu ortada bisey yokken
tarafından
Çok gereksiz detaya takiliyorsunuz bu şekilde hayat zor geçer kıskansın yapsın konuşsun çok canımı sikarsa haddini aşarsa yapma bak derim lafımı sokarım gene normal konuşurum konuşurum demekte iyi olmak değil nasılsın iyimisin çocuklar nasıl Allah iyilik versin başka şey konuşmam gerek yok benim dediğim ona onunki bana batabilir kendi kendinize dert aramayın
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Benim eltim benim üstüme yürüdü bebeğimi düşürmeye çalıştı beni dövmeye çalıştı ben yine affettim Allah affetsin onu ben onu Allah'a havale ettim hasiyetini kıymetini değerini topladı aileye sonradan katıldım herkesin gözdesi tek gelin oldum o kendi derdine yansın benimle barıştı beni iftara davet etti gittim hiç bişey olmamış gibi konuştum 

Çünkü herkes biru çok ettiğini vekecek çekiyorsa beni aglattiginsa ona dedimki hamileyken allllahim masum el kadar bebeğimle uğraşıyor çaresizim sen onu en sevdiği ile imtihan et annesi kanser oldu üzüldüm evet ama caresizdim 
(413 puan) tarafından
Evet bende senin gibi Evinden çıkarken ona seni Allaha havale ediyorum dedim çıktım evinden onunda kardeşinin ciğerleri bitmişti dolar cbp vermişti yani üzüldü ama ....
(2,369 puan) tarafından
Eden bulur insanlik sende kalsın benim kaynım insan abi benim için abi ben onun hatırına iki kususluk insana katlanirim eşimin hatirina
0 oy
(1,198 puan) tarafından
Ne kadar yasiyacagimiz belli değil kendinizi ezdirmeyin ama kalp de kırmayın gelmiş size sen konusmamissin bence bayramlas konuşursa konuş konusmazsa da konusmassin küs demeye yüzü olmasın konuşuyor ama soğuk desin boşver  genede kendin bilirsin karar hayat senin bize sadece fikrimizi söylemek düşer kalbinden ne geçiyorsa onu yap kalbinin sesini dinle dinleki keşke bunu böyle yapsaydım  diyeme :) 
0 oy
(13,422 puan) tarafından
Yok ne gerek var yani bana özel günleri bile kutlamamış bir hayırlı olsun deme zahmetinde bulunmamış insana hayırlı bayramlar bile demem. O insan benim için yok hükmündedir 
0 oy
tarafından
E sen diğerinde konuşmadın diye ikinciyede aramamistir.

Hem konuşmuyorsun hemde arasın gelsin bekliyorsun cozemedim 
(413 puan) tarafından
Hosgeldin dedim sohbet etmedim beni kovdu nasil konuşurum içimden gelmedi
tarafından
Ee o zmn ikinciye gelmesinde bekleme yani.
Oda kendi açısından "ben evine gittim de bana yüz vermedi neden bir daha gideyim " diye dusunur
(413 puan) tarafından
Umurumda değil canm zaten bahane oldu ona  o düşük yapti
tarafından
Bence bayaa umrunda
(413 puan) tarafından
Niye kız valla sadece bayram beni düşündürüyor okadar onun olduğu yere gitmem onun olduğu yerde bulunmam
0 oy
(55 puan) tarafından
Gitme ****** et, vasıfsız elti 
(413 puan) tarafından
Aynn ya
0 oy
(360 puan) tarafından
Asla demem ve konuşmam ne gerek var 
(413 puan) tarafından
Öylemi diyosun
(360 puan) tarafından
Tabi canım ezdirme kendini o arasın illa küçüksün diyede hep sen mi arican
(413 puan) tarafından
Degulmi ya tmm canm teşekkür ederim
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Valla oldugu yere gitmem gorsem slm dahi vermem muhattap bile olmam hep boyle aman buyukluk bende kalsin dedikce tepeme ciktilar hep kendini bi halt sandilar bazi insanlara yaranilmiyo hicccc işim olmaz 
(413 puan) tarafından
Aynen valla hep ezildim böyle yaparak yapmicam amann bosver

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 722 göst.
0 oy
47 cevap 953 göst.
0 oy
1 cevap 202 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,265 göst.