0 oy
341 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
Kızlar Selamünaleyküm biz 2022 6. Ayda başvuru yapmıştık o zaman ihtiyaç çok vardı daha yeni çıkmış sonculanmis yatmış da 1200 TL sorum şu az öncede biri kul hakkı felan demiş bende alıp almamakta çok kararsız kaldım ama olaya birde şöyle bakmak gerekiyor mu yorumlarınız önemli , şimdi herkes çocuğuma bayramlık aldım diye yaziyor ben almadım mesela temiz kıyafeti vardı onu giydirim demiştim ihtiyaç duymadım yani mesela çok şükür durumumuz iyi ama kime göre ben derim ayda yarım kilo kıyma alabiliyorum durumum iyi bir başkası der ben yarım kilo anca alıyorum iyi değil hayat tamamen bakış açısı bence neyse bizde asgari ücret alıyoruz hatta 9 bazen 10 u buluyor 1 de çocuk var  ev araba yok ama çok şükür durumumuz iyi yani geciniyoruz bu parayı almalı mıyım sizce almasam orda kalıp sonra geri gidiyor mu , anlatmak istediğimi anlatabildim umarım 

19 Cevaplar

+1 oy
(688 puan) tarafından
Evin yok araban yok kira fatura çocuk derken ancak boğaza çalışıyor galiba anlattığın kadarıyla eşin. Asgari ücret bir ülkenin en alt sınıf maaşı demek. Ayrıca devlet sana vermiş sonuçta neden günah olsun sen başkasının parasını almamışsın çocuğuna bayramlik almak bir lüks değil bir ihtiyaç. Bu ülkede ayakkabı giymek telefon kullanmak lüks diye tabir ediliyor bizde o yüzden hiç ilerlemiyoruz. Bir kadının kendine ped alması ayakkabı alması kıyafet alması yada çocuğuna alması lüks diyen kafayı yemiş. O zaman herkes çıplak gezsin dimi donsuz kilotsuz gezin bunlara lüks diyenler. 
-Reklam-
0 oy
(21 puan) tarafından
Kızlar cevap veren yok mu ya bekliyorum 
(7,923 puan) tarafından
Niye kul hakkı olsun ihtiyacın var sonuçta
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Cnim biz asgeri ücretin ustunde aldığımız halde kıyma alıp yiyemiyoz daha yarım kilo bile almadık valla 
(2,006 puan) tarafından
Ya kiyma alip yiyemiyorz diyoruz ama masAllah abur cubura olunca parasini kiymadan daha fazlasini veryorz birz bahane bence
(7,923 puan) tarafından
Bizim borçlar var biraz ondan zaten aylık doğalgaz 2 buçuk milyar ödüyoruz telefon taksidi felan var, market pazar derken zaten.bir sürü masraf ediyoruz kıyma alıp yiyemiyoruz abur cubura taş çatlasa 100 lira veriyoruz sürekli abur cubur yiyen biri değiliz zaten ama toplam bir kıymanın kilosu olmuş 260 lira ekonomi Cok kötü nasıl alıp yiyek yani
(2,006 puan) tarafından
Ya bizim durumda super deil esim ara sira çalışıyor ama ben aylik 1 kg olsada alabilirim parayi bosa abur cubura vermektense et yemek daha mantikli sonucta bi kucuk buskuvi olms 10 tl birde sana ozellikle deil genelleme olarak söyledim
(7,923 puan) tarafından
Doğrudur
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım para sana yatmış kullan gönlünce almayan biri sinirlenip laf söylemiş bence eğer para yatiyorsa ki develet asgari ucretliye veriyor bunu git al kullan canım 
(6,225 puan) tarafından
+++++ üşendim yazmaya
(7,376 puan) tarafından
Öyle ama
(6,225 puan) tarafından
Bende anlatmaya çalıştım o post acana demiş ki biz vergi veriyoruz sen veriyonda ben vermiyommu
(7,376 puan) tarafından
Herkes vergisini veriyor o almıyor diye herkese saymış bende almayan biriyim ama öyle değilim
0 oy
(15,947 puan) tarafından
Sen açılan o posta bakma. Yardım alamıyor diye alanlara hak haram edilmez. O para sana yatmış ve o artık senin hakkın. Al ve gönlünce harca 
(6,225 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
tarafından
Canım devlet hak görmüş ki vermiş gönlünce kullanabilirsin örnek vereyim geçen Bi imami dinledim şey diyordu mesela zekatla ilgili evi olan birinde verebilirsin yani evi var diye durumu çok iyi anlamına gelmez öncelikler farklı tabi evt keşke her ihtiyacı olana çıksa ama sistemde işler faklı dönüyor bende alıyorum çok çok mu ihtiyacım var desem hem var hem yok benimde borcum var o gelen parayla borcumu ödemeye çalışıyorum o gelmeseydi mesela mecbur kendimden daha çok kısacktm bu sefer daha çok zorlanacaktm hem bu şartlarda ne alınsa az kiralar olmuş 8 Bi pazara gidiyorsun artk 300 den aşagı eve gelemiyorsun birde çocuk varsa alına asgari ücret neye yeterki ama en azından buda birşeyyi karşılıyor çok şükür Rabbim herkesin yardımcısı olsn 
0 oy
(2,134 puan) tarafından
Evin araban yoksa sana almak düşer kardeşim yarım kilo ne kıyma alması kira vermeden yaşıyoruz ama kurbandan kurbana et yiyoruz marketten daha hiç almadık bile. Çıktıysa al kullan öyle zenginler alıyor ki aklın şaşar devlet bize sana bana bakmak zorunda senin aldığın bi yiyecekten verdiğin vergilerle millet sarayda yaşıyo sen hiç içini karatma al kullan o parayı. Karşı komşumun elinde yok yok ama kocası belediye işcisi ordan torpille her yardımdan yararlanıyor bunun vebali kime o düşünsün bunu ama sen düşünme evin yok araban yok 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Güle güle harca . Neden kul hakkı olsun.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Al tabiki o senin hakkın herseyi olup başvurursun eyvallah onlar zaten böyle vicdan muhasebesine girmezler. Bir takım kıyafet bir bez alsan zaten bitecek bi para. Al bacım helali hoş olsun.
0 oy
(966 puan) tarafından
Bence paranı çek ihtiyacın yoksa altın yap kenarda dursun yarın ne olacağımız belli değil hadi oldu da Allah korusun hastanelik bi durum oldu tak diye çıkarır bozdurur verirsin 
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Bu devirde asgari ücret alan herkese o para hak bence
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Çıktıysa demekki ihtiyaç sahibi görmüşler sizi harcayın işte benim esimin üstüne hiç bisey olmamasına rağmen vermediler bebeniz falan varsa kullanın 
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Sana cikiyosa demekki ihtiyacin var. Bu kotasi olan biseu degilki sana cikti diye baskasina cikmasin. Gonul rahatligiyla harca
0 oy
(7,941 puan) tarafından
Bence al evin yok araban yok kiracısı asgari ücretle geçiniyorsun e bu yardım ztn böyle insanların hakki
0 oy
(3,332 puan) tarafından
Sonuçta kendi çocuğun var onun temel ihtiyaçlarını karşılamak için almak istiyorsun kıyafette sonuçta temel ihtiyaç 

Bende alıyorum herkes diyor ki edin iki işte çalışıyor niye alıyorsun ama benim eşim iki işten maaş almıyor ki birinden askerî ücret kapıcı işinden ise temizlik ve çöp topla karşılığında kapıcı dairesinde oturuyoruz 

Sonuçta iki çocuğum var yemek nasıl bir temel ihtiyaç ise kıyafette temel ihtiyaçtır 
0 oy
(335 puan) tarafından
Alın tabi kide niye almayacaksnz emin olun sizden daha iyi durumda bile alanlar var sizin durumunuzu biliyorlr ki vermişler parayi
0 oy
(162 puan) tarafından
Basvuru neye gore sonuclaniyo blmyrm ama eşim calismiyor bnde calsmyrm aile destegi ile gecimizmizi iyi kotu sagliyoruz yinede sukur birtanede çocuğumz var defalarca başvuru yptm cikmadi ne mutlu cikmis sze haram degldr  harcayn bnce onun bunun ne dedginide bakmayn 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Bu basvurular nasil oluor o kr basvurdum reddedildi 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Herks kendi nasibini yer cnm niye kul hakkı olsn nasibinde varmış ki çıkmış sncta hileyle evrakla çıkmadı yada bı tanıdığının vesilesiyle torpille olmadı ya nasibinde varmış demmeki çıkmış git çek bayramda evin ihtiyaclarini al bayram sekerini al tatlı malzemelerini al vicdanini rahat etmek istiyorsanda o parayla bı fakire biraz erzak al ver mesal bir koli yumurta al tanıdığın fakir varsa ver cnm için rahat olsn

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 167 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eslemsareee (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
18 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Selcan123 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 209 göst.