0 oy
365 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (113 puan) tarafından
Kızlar geçen konu açmıştım bebeğim idrar torbasına kapakçık var idrarını anne karnında yapamıyor diye bebeğin böbreklerine bakıldı ve ameliyatın gerçekleşmeyeceğini %5 lik bile şansının olmadığını soyluyorlar bebeğin plestentasindan örnek alındı tekraren böbreğini bakıldı bir bobregi taribat görmüş ve tamamiyle işlemini yitirmiş riski bir ameliyat olduğu için de doktorlar heyetle toplandı ve gebeliği bitirmemiz gerekiyor dedi zaten ameliyat olmazsa doğuma kadar yaşamaz deniyor akcigerler de biter denliliyor normalde olması gereken en yüksek idrar torbası büyüklüğünden daha büyük bebegiminki 22mm bizim bile raslamadigimiz büyüklükte dedi doktor ben diyanet müftülige sordum bebek karnında ölmeden alınamaz dedi doktor eğer öldugu anlasilmazsa gebelik zehirlenmesi gecirebilirsin dedi artık ne yapacağım konusuda kararsız kaldım.

11 Cevaplar

0 oy
(113 puan) tarafından

En İyi Cevap

Boşluk olan yer bebeğin idrar torbası büyüklüğü

image

image

,

-Reklam-
+1 oy
(1,572 puan) tarafından
Bana da cesitli seyler denildi. Konsey toplandı. Alacaksa da canı Allah alacak. Bana da iste karninda ölür ölü doğum yaparsın. Bobrekler bagirsak kalp goz kulak beyin her yerde sıkıntı var mümkün değil dediler. Allaha şükür saglikli denilen hiçbir sıkıntısı yok uc yasinda. Yerinde olsaydım sadece beklerdim ölecekse de Allahın dedigi. Zor bi surec Allah yar ve yardımcın olsun 
(2,023 puan) tarafından
Işte dinimizin güzelliği burada. Kaç tane çocuk doen sendromu gibi teşhisler yüzünden doğurmak istemeyen aileler tarafından katledildi kim bilir. Bir şey caiz değilse böyle garipler için değil. Sağlıklı bir yavrunun dünyaya gelip yasama ihtimalini elinden nasıl alırlar anlamıyorum. Gel gör ki hasta bile olsa doğma ve yasama hakkı var. Veren Allah alan Allah.
Rabbim sizinkine de hayırlı sağlıklı güzel ömürler versin insaallah
(1,572 puan) tarafından
Yani bana en iyi ihtimalle down sendromlu olur yaşaması bile ihmal. Çok dua ettim beni benden iyi bilen Allah var e kaldiramayacagim yuku bana zaten vermez, yikilirim derim yikilmam her seyi Allah bilir. Tamamen teslim oldum. Allah sifa bekleyen darda olan herkese yardim etsin
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Ah ya çok geçmiş olsun
0 oy
(618 puan) tarafından
İyide heyet toplanmış bi tane doktor buna karar vermemiş tamm dini boyutuda önemlidir  ama senin sağlığın da tehlikede hayırlısı buymuş  çok geçmiş olsun 
0 oy
(2,023 puan) tarafından
Canım anne sağlığı tehlike altında olduğu zaman alınıyor diye biliyordum ben dini olarak. Yeterince detaylı sordun mu.

Sadece hasta diye aldırmak istediğini düşünmüş olabilirler ama anneye zarar verme ihtimali çok yüksek değilse beklemen gerekir yasama ihtimaline karşı.

Başka bir doktora da görün belki onlar ameliyat yapar bebeği kurtarabilmek için. 
0 oy
(1,889 puan) tarafından
Canım çok zor bir süreç Allah yardımcın olsun ama ben olsam yapamazdım. Sık sık kontrole git zaten bebek ölünce hemen zehirlemiyor sağlık ocağına bile gitsen karnında kalp atışı var mı bakıyor hemen hatta sen bile bir tane stetoskop alıp evde bakabilirsin. Hareketlerini de hissediyorsundur zaten baktın hareket etmiyor ya da azaldı hemen gidersin müdahale ederler. Yani bence madem sonu böyle olacaksa rızkının bitip kendi kendine olmasını bekle derim.
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Aynı şeyi eşimin halasının kızı yaşadı malesef cnm bebeği oldu hemde aynı sorundan iki bebeğini yitirdi malesef 
(113 puan) tarafından
Başka çocuğumda olma ihtimali var mı yani
0 oy
(6,209 puan) tarafından
Bunun için diyanetin değilde İsmail aga fetva  hattını bir ara istersen 

Benimde kistikhigroma vardı heyet toplandı alincakti karar çıkmadan kalbi durdu 
(1,855 puan) tarafından
Merak ettim öyle bir fetva hattı mı var? Hiç duymamıştım.
(6,209 puan) tarafından
0850 811 7777

Ben diyanete güvenmiyorum.butun fetvalarimi İsmail aga fetva hattına soruyorum en ince ayrıntısına kadar sorup öyle fetva veriyorlar
(1,855 puan) tarafından
O ne peki? Tarikat falan mı?
(6,209 puan) tarafından
Nakşibendi halidi cemaati
(1,855 puan) tarafından
O tür şeyler beni korkutuyor ya
0 oy
(718 puan) tarafından
Puv rahatsizligi sizde de mi cikti o yoldan bizde gectik ne istersen sor 
(113 puan) tarafından
Evet bizde de aynı rahatsizlik var bebeginizin idrar kesesi büyüklüğü ne kadardi ameliyat oldunuz mu bebeğiniz sağlıklı bir sekide doğdu mu
(718 puan) tarafından
Erken dogdu bu hastaligin cesitleri var doktor en hasarlidan baya hasarliga dogru gidiyor dedi dogdu 20 gunluk ameliyat oldu 7 aylikken 2.ameliyat oldu dogdugundan zor gunler gecirdik hala doktora gidip geliyoruz onemli bir durum cnku bobreklerimzde hasar var ama yinede cok sukur
(113 puan) tarafından
Peki bebeğe anne karnında ameliyat olmuş mu sizin bebeğinizin tam kapalı değil sanırım
(718 puan) tarafından
Hamileyken arastirdigimda anne karninda ameliyt oluyormus siz kac haftalik hamilesiniz bizimki damla damla ciş yapmya calisiyordu
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canm dini boyutuna bişey diyemem ama yani dogsada o acıyla yaşamasını istemezsin en iyisini Allah bilir hakkında hayırlısı olsun inşallah 
0 oy
(11,092 puan) tarafından
Beklicem diyodun zaten, beklemeye devam et. Gebelik zehirlenmesi olmaması için de sürekli takipte kal. Veren Allah alan Allah. Rabbim sabır versin sana... 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 174 göst.
13 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysenur5561 (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
11 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 46gulcan (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 411 göst.
26 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,688 soru

11,335,299 cevap

34,798 kullanıcı

...