0 oy
189 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (78 puan) tarafından
Kızlar yoğurt mayalamıştım pazar günü bugün bakayım dedim üstü tutmuş azcık altı süt gibi cıvık uzayan süt anlamadım dereceyle yaptım parmağımıda tuttum 5lt süte yazık oldu napabilirim onunla internetten tekrar fırında mayalatan video gördüm deneyeniz oldu mu 

12 Cevaplar

0 oy
(1,311 puan) tarafından
Lor peynir yapılır borekte kullanırsın 
(78 puan) tarafından
Sağ ol kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Süzme yoğurt yapma tarifine bak onu yap canım bari yazık ziyan olmasın 
(78 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Kestirip lor yap böreklere poğaçalara koyarsın
(78 puan) tarafından
En iyisi öyle yapayım sağ olun
(48,643 puan) tarafından
kahvaltıda yiyoruz biz güzel oluyo☺️
(12,856 puan) tarafından
Bizde yeriz ikbalim :)
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Corba yap çörek yap 
(78 puan) tarafından
Sağ ol canim
0 oy
(5,833 puan) tarafından
Bacım dök tencereye hepsini içine az limon sık az tuz koy kestir lor peynir olur yersiniz
(78 puan) tarafından
Tesekkür ederim canim
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Çorba, ayran gibi tüketilmez mi?  

Ben yoğurt mayalarken biraz kaynatıyorum vitamini ölüyor ama ne yapayım serçe parmağımı sokup 7 ye kadar sayabiliyosam mayalıyorum. Biraz sıcağı çıkana kadar ağzını peçete ile örtüyor kapak kapatmıyorum , dolaba koyacağım zaman kapağını kapatıyorum. he birde cam lt ilk kavanozda mayalarsan çok güzel olur. Hem taş gibi hem lezzetli hem de daha bereketli oluyor kavanozda da dene derim canım.
(78 puan) tarafından
Sağ ol canim benim öyle yapayim
(1,279 puan) tarafından
Canım bir de mayana dikkat et derim. Ben bugün mayaladığımı yarın akşama tüketebiliyorum. Belki mayalamandan değil de mayandan dolayı olmamıştır. Şimdiden yiyenlere şifa olsun :)
0 oy
(2,356 puan) tarafından
Tekrardan mayala fırında. YouTube de videoları var canım.
0 oy
(1,870 puan) tarafından
içine su ekle tuz ekle kaynat süz canım ben tutmayınca öyle yaptım çökelek gibi oluyor. içine biber doğra zeytinyağı ekle çok güzel oluyor. 
0 oy
(472 puan) tarafından
YouTube'a yaz canım çıkıyor Bende de tutmamıştı  denedim tekrar yoğurt oldu
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Ben kavanozda mayaliyorum tutmadığı zaman sıcak su koyuyorum tencereye içine de kavanozlari koyup üstünü örtüyorum saatlerce durduktan sonra bakıyorum tutmuş oluyor
0 oy
(48,643 puan) tarafından
uc gun gecmis dolaba koyarken gormedin mi o an hemen su kaynatip icine koysaydin olurdu
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benimkide oyle oluyordu meger tezgahin ustunde havalandirma oldugu icin biranda sovudugu icin tutmuyordu kac defa  cokelek yaptim sirf bu yüzden  suan kombinin yaninda  mayalayip sofrabezine sariyorum sicak yerde   hemen tutuyor sende dene

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 108 göst.
2 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tulaysarican (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 149 göst.
13 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
13 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 610 göst.
25 Kasım 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,363 soru

11,355,605 cevap

34,831 kullanıcı