0 oy
906 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eltimler bizde demiştim neyse dünde abimin eşi bna msj attı ailece ifara gelin diye bnd tmm yazdım sonra bugün geldik hani onlar nerdeler faln dediler ( eltimler için dediler yani)

Bnd dedimki sn ailece dedin diye bizi diyosun sandım neys onlar mutfağa gidince eşimde dediki senin aile kavramın bu kadar bnd dedimki evet aile bizi kastediyo sandım dedim oda diyoki biz hepimiz zaten bir aileyiz hepimiz diyo kardeşi için söylüyor yani bnd dedimki onlar kendi aile bizde kendimiz aileyiz dedim yarın bugün kendi evlerine gidcekler aile olsak bizle kalirlar flan atistik için 

33 Cevaplar

+8 oy
(13,843 puan) tarafından
Iyide evinde misafir varken seni tek çağirmaz heralde. Sende evindeki misafiri tek birakip başka yere mi gittin. Kusura bakma ben bu durumda kocana hak veriyorum. 
tarafından
Gayet de dikkat ettim.  Her yoruma cevap vermemissin. Onları evde bırakıp nasıl gidersin yorumları hep cevapsız mesela ??
(10,329 puan) tarafından
Ben de baktım sonradan onlar da dışarı çıktı yazma ihtiyacı duymuşsun bunu posta onlar dışarı çıktı biz de oraya gittik diye yazabilirdin. Ve evet eminim.
tarafından
Evet bence de . Haklıymış gibi bı de üste çıkmaya calisiyo .
(703 puan) tarafından
En sevmedıgım şey zaten detayları sonradan veriyorlar tepkiyi alınca tabiki ne kadar dogru o detaylar bilinmez
tarafından
Aynen. Ne kadar doğru bilemiyoruz
-Reklam-
+2 oy
(703 puan) tarafından
Evdeki insanları bırakıp baskasına iftara gitmek evet hoş olmamış yani geçici bir durum madem bu idare edebilirdin yengen aradığında eltınlerınde sızde oldugunu onları bırakıp gelmenin ayıp olacagını soyleseydın zaten yengen de onları da davet ettıgını soylerdı dıye dusunuyorum
+1 oy
(1,408 puan) tarafından
Çok ayıp etmişsin 15 günlük için gelenleri evde bırakıp gitmişsin bence sen eşinin dediğine takılmada yaptığına bak çok ayıp
+1 oy
tarafından
Sen her şeyi bırak bir kenarı evde misafir varken onları bırakıp başka misafirliğe gidilmez ya beraber gidersin ya da hiç gitmezsin. Bir de eşinin kardeşi yani her şeyden herkesten önce onlara ayıp etmişsin. Ettiler için çok üzücü bir durum bu. Kolay kolay hiç bir şeyi takmayan kasti yapılan kötülükleri bile görmezden gelen bir insan olarak bana yapılsa bu muamele bir daha asla görüşmem.
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Eltinle  bir mi yaşıyorsunuz
tarafından
Hayır canm 15 günlüğüne bizdeler
(890 puan) tarafından
E bacı soraydin hani onlarda bizde ya onlara da diyimmi deseydin
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Eltinler sizdeyse abinin onları ayirmayacagini tahmin etmen lazımdı aslında ama olan olmuş yani tamam ayrı çekirdek aileler olabilirsiniz de sonuçta ailesiniz kötü bı durum olmuş birazcık 
tarafından
Tahmin edemedim işte cnm bn direk bizi çağırıyor sandım
Tabikide aileyiz tmmda cnm abimin eşi öyle dedi diye öle dedim eşime ailece diye yazması sadece bizi çağırıyor sandım
(1,640 puan) tarafından
Saçma olmuş öyle anladıysan misafirim var gelemem demem lazımdı ozman onlar da gelsin derlerdi sen direk onların evde kalmasını istemiş gibisin
(4,430 puan) tarafından
Yani istemiyor gibi olmuş cidden ama olan da olmuş
0 oy
tarafından
Ailece demiş tabikide onlar da aileden. Ben olsam götürürdüm yanımda zaten gideceklermiş. Eşin haklı geldi açıkçası bana
tarafından
Tmmda cnm bn hiç öyle düşünmedim işte napim
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Eğer bir evdeyseniz siz şuan bı ailesiniz zaten yok ayrı eve felan onlar sonraki iş bence ayıp olmuş ve şuan eşin haklı gibi geldi olan olmuş ama uzatmakta olmaz ayrı olmuş olsanız pek sıkıntı olmazdı birde abinler çağırmış neyse hayırlısı olsun bakalım 
0 oy
(5,606 puan) tarafından
Ayrı ayrı aile olabilir siniz ama onları evde bırakıp misafirliğe gitmek ayıp olur bence bide abin ailecek demişse hepinizi kastetmiş zaten evinizde kalıyorlar sonuçta tatsız olmuş biraz 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Yani düşüncesiz davranmissin sncta senin evindelermis ablan cagirmasa bile senin durumu güzel bir şekilde hıza etmen lamzdi abla işte bndeler eltimler  biz tek gelsek olmaz derdin ablamda ztn derdi hepiniz gelin
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Genelde sen dogru dusunuyosun ailece denilince sen, esin ve cocuklarin olur ama evinde misafir varken de ailecek dedi siz gelmeyin demekte kaynina ve esine ayip olmus. Anliyorum habersiz misafirini de pesine takmak istememis olabilirsin, burda abinin esi eltinlere de soyle hep beraber gelin deseydi sende bu sanriya dusmeyebilirdin ya da sen eltimlerde bizde diyebilirdin. Ben olsam yengeme soylerdim, kaynim ve eltim bizde hep birlikte gelecegiz diye. Burda esin alinmis olmasi normal.
0 oy
tarafından
Yani misafirini koyup nasıl gittin bir ev çağırıldi ise o evde kim varsa o gider sen otur bizi çağırdılar denir mi
tarafından
Canım der insan yarın akşam abim iftara davet etti bende tamam dedim der bı eltisine eltisi gitmek istemezse siz gidin canım biz gelmeyelim der gelmek istemese zaten demi
(1,408 puan) tarafından
Aynen bak şimdi istediklerini söylemedik diye saldırmaya başlardır
tarafından
Kim kime saldırmış ki hsnrmysa
İymisin düzgün konuş saldırma nedir terbiyesizlik yapma
(1,408 puan) tarafından
Terbiyesizin kimin olduğu ortada canım
tarafından
Senin gibiler uğraşmam cnm bn başka posta hadi
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Aile konusunu bilemicem.ama evde insanları bırakıp.yemege gidilmez ki. 
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Yani sizin evde olmasa haklısın da evindeyken gittiğin yere teklif edersin tabiki 
0 oy
tarafından
Eşin haklı daha onlar gelenden evden çıkmaması gerekiyordu seninde davet edilince ailecek dedin ama benim misafirim var onlarsiz gelemem kabul edersen etmezsen başka sefere nasip olursa der geçersin yani baya ayıp olmuş esinede eltinede 
0 oy
tarafından
Evinde misafir varken onları bırakıp yemeğe mi gittin eşin yine iyi bence kalkıp gelmiş sen yengene misafirim var gelemem deseydin oda onlar da gelsin derdi böyle olmazdı 
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Ben evde kalan misafirine ne dedin onu merak ettim.  Eşin az bile demiş. Yerinde olsam gitmezdim bile. 
tarafından
Biz abimgile gidiyoz tek bizi çağırdılar siz oturun dedi ne diyecek
0 oy
(380 puan) tarafından
Eltingile nededinde evde bıraktın. Ben izine gittimizde bile kaynanamgildeyken annem veya teyzem cagirsa kaynanamida alıyorum ayıp olur onu goturmezsem diye. 
0 oy
tarafından
Cok domuzlar yapmışsın saf ayağına yatıyorsun birde
0 oy
tarafından
Evde misafir varken misafirliğe gidilmez ya da misafir olarak görmüyorsan o da götürülür biz öyle gördük ablana sorabilirdin abla görümce var nasıl yapalım deseydin hatalı sın 

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 1,230 göst.
0 oy
42 cevap 869 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Pakize333 (1,003 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 866 göst.
22 Şubat 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 750 göst.
9 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu