0 oy
626 göst.
Aile kategorisinde (1,663 puan) tarafından
Ailemin evine geldim bir bayramlık istedim param  yok ben bile alıp giymiyorum dedi eyvallah dedim doğru meğer parayı çeyrek yapmış kardeşinin doğumu için bütün heveslerim yarım bırakıyor sorsam abur cubur unu eksik etmiyorum nankör bu diyip dolaşıyor suçu kendimde arayıp çözmeye çalışıyorum çenen durmuyor diyip duruyor bıkmış istemiyormuş git diyen hep o oluyor ben gidinceye suçlu oluyorum hiç sevmemiş özlemiyor beni geçtim iki kızımız var onlar için bile kılını kıpırdatmıyor benim yüreğim yanarken o mışıl mışıl uyuyor yalan yok söylenirim çünkü yaptıklarımın bir karşılığı olsun isterim aslan burcunun bir özelliği pohpohlansın yaptığı görülsün ister elimde değil bu nasıl boğa burcu yemeyi sever başak temizliği bende bunu tek taraflı konuşmam Allah korkusu var ama söylediklerim yalan değil hepsi tek tek çıktı yiğeni bir haltlar yiyo dedim için fesat dedi ortaya çıktı başına kalktım benim içim fesatı bak çıktı diye beni insanların içinde rencide etti bağırdım yalan yok haketmediğim şeyleri yaptığı için o kadar profesyonel bir insan ki kendi sessizce yapıp uzaklaşıyor ben o olayda boğuluyorum şimdi arayıp sormuyor ailem sanıyo ki gelip alır gelmeyeceğini bile bile beklemek ağır geliyor ee bir süre sonra kızlarım özleyince ben arayınca köpek gibi geri döndü olacak hep ben bir şeyleri düzeltmek zorunda kalıyorum bugün uyku bile tutmuyor bu kadar kötü çirkin bir insanmıyım ki düne kadar aynı yastığa baş koyduğum adam beni yaşadıklarımızı çöpe atıyor aklım kalbim paramparça onada bir sürü şey yazmak istiyorum ama bu sefer ondan gelsin bir adım sevdiğini göstersin istiyorum ama yapmayacağından da eminim dua edin bana Rabbim şu kalbimi beynimi temizlesin bende sabırla bekliyim bu işin sonunu

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kuzum bırıncısı kardesının dogumu ıcın ceyrek yapması ve bu yuzden sana bayramlılık alamaması kadar normal dogal bırsey yok, kıstas yapılacak sey degıl bunlar, bana gore herkeısn esınden beklentısı esıne gore olmalı, ona gore hareket etmelıyız, sonucga 2 cocuk yapmıssın bu adamdan cok da memnun olmasan 2 tane evlat vermezdın dıye dusunuyorum, ondan beklemek soylemeden yapmasını ıstemek yerıne soyle bence gel de al de gıdelım de
tarafından
Sovmemek dovmemek zaten ınsan olanların yaptıgı seyler, bunlar olmuyor dıye rahat oldugun anlamına gelmez kı, bır kere eşin maddı olarak senı rahat ettırmıyorsa ki bu karnım tok demek degıl o zaman cok sey eksık demektır ha bunu gercekten parası olmadıgı ıcın yapıyorsa ona bırsey dıyemem ama parası var da sana vermıyorsa evlılık bu degıl
(1,663 puan) tarafından
Ayda yılda bir yapar onu şaka olarak demiş gibi gösterse de ciddi anlamda söyler önümüzdeki bir yıl sana bunu almam ve işin kötüsü artık alıştım mesela birşey çok beğenip aldıramam ihtiyacım varsa ancak ısrar ederim mesela yazlık ayakkabıya ihtiyacım olduğunu kıştan beri söyledim alırdım alırken çocuk gibi tembihler düzgün kullan seneye al dersen almam ve bunu ciddi söyler ve ben artık yadırgıyorum bunları babam duysa evi başına yıkar ama bunlar benim gerçeğim ve ben bu gerçekten kızlarımın hayatı düzeni için vazgeçmiyorum çünkü yaşadım daha 4 yaşındaydım annem babam ayrıldı 4 sene dedemlerde kaldım bir patates kızartmasının nasıl boğazımda kaldığını hüngür hüngür ağladığımı biliyorum mevzu çalışmak maddi de değil ama manevi olarak ya çocuklarıma o hale gelirse benim yüzümden benim gibi bir insan olurlarsa diye çok korkuyorum
(330 puan) tarafından
Onceligi esi ve cocugu olmaliydi kardesine ceyrek alacagina karisinin gonlunu hos etmeliydi. Ona cocuk veren o kadin. Kardesi degil ha kardesinede asla yapmasin diyemem. Ayreten bi 300 400 bi kiyafet alacak parasi vardir. Almamak için tamamen bahane.
Normalde sizin yorumlariniza kayilirim ama bu sefer hic katilmadim
tarafından
Valla katılmayabılırsınız sorun degıl, dogum yapan kardes varken bayramlık alınacak es mı oncelık? Karıstırıyosunuz bazı seylerı, bana gore de once karısı ve cocugu oncelık olmalı, bana gore de onların gonullerı yapılmalı ama dogum olum vs zamanlarında kıyafet dusunulmez bu bencıllık
(1,663 puan) tarafından
Olay hiç o değil arkadaşlar dese böyle bir düşüncem var çeyrek yapıcam bende deli değilim öyle tepki vermem habersizce yapmış param yok diyor bende para var biliyorum sorun bu
-Reklam-
+2 oy
(228 puan) tarafından
Allah rızası için şu çocukları bahane etmekten yeterin artık ya çocuklarım babasız kalmasın çocuklarım babasız büyümesin ya ben esimsiz hayatta alışamam demiyorsunuz da çocuklarım özlerse babasını arayacağım diyorsunuz sakina sakın aramayın bırakın böyle adam ne aranır ne sorulur sabırla bekleyin baktın olmuyor çocuklar mutlu anneyle hayatlarına devam eder mis gibi..
(1,663 puan) tarafından
Bende onsuz mutsuzum yerimde çokta rahat sayılmaz bir oda bir salon evde 7 kişiyiz heran bir şey olacak diye korkuyorum kavga gürültü olmasın diye kalkıyorum hemen evi sofrayı topluyorum benim bugün kolum kanadım kırık gibi buna rağmen hepsinden önce kalktım sahur hazırladım yattı demesinler bir kötülük olmasın diken üstündeyim ama sevmeyen bir adamda zorla kendimi kabul ettiremem kan içsem kızılcık şerbeti diyip yoluma bakıcam
(228 puan) tarafından
Allah içine ferahlık versin insan evini düzenini özler bilirim çok iyi bilirim ama bir kaç gün bekle hiiiccc bir şekilde o adama yazma arama eninde sonunda gram sana karşı çocuklarına karşı özlem varsa zaten yazar arar ha baktın yok bu adam sizsiz gayet mutlu mesut yaşayabiliyor bismillah diyip yoluna bakacaksın kendini Mutsuz etmekle olmuyor bu işler mutsuzum kocam aramıyor mutsuzum kocam özlemiyor deme bırak kafa tatili gibi düşün bu olayı biliyorum çok zor aynı şeyleri yaşamış bir jnsan olarak benim eşim kadar inatçı Bir adam daha yoktur ama ona rağmen o çocuk bahanesiyle yazardı ben cevap verirdim derken illa ki barışma oluyordu sen beklemede kal sessiz bir sekilde
(1,663 puan) tarafından
Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bakalım Allah razı olsun bugün bana nefes ve can oldunuz anlattım rahatladım kimseye diyemediğimi dedim
(228 puan) tarafından
Öyle oluyor insanın boğazında düğümlenme oluyor inşallah esinde sizi onu çok sevdiğin kadar seviyordur su bayramda anlarsın bayramdan önce gelip sizin gönlünüzü eder umarim
(1,663 puan) tarafından
Amin inşallah
+1 oy
(1,824 puan) tarafından
Nasıl bu kadar alttan alabiliyorsunuz anlamıyorum ki peygamber sabrı gibi. Adam kaş bıyık parasını vermiyor tüm yorumları okudum o yüzden rahat konuşuyorum kaynana evinde iş yapmana mecbursun falan diyor. Kızlarını baba gibi sevmiyor belli ki göstermelik sarılıp geçiyor. Şimdi bu adam koca olamamış ekonomik psikolojik şiddet gırla zaten baba da olamamış insan evladını merak eder insansa tabi. Sende hala arasam falan diyorsun neden yani neye mecbursun canım sen babanın evine gönderip arayıp sormayan adam sen arayınca düzelecek mi 
(1,663 puan) tarafından
Küçük kızım 1 yaşında bana muhtaç emziriyorum 5 dakika bırakmak bile canımı acıtıyor şimdi ailemin evindeyken çalışmak zorundayım nasıl olacak hiç bilmiyorum büyük kızım 4 yaşında bir düzler var Dı benim yüzümden bu haldeler psikolojisi beni bitirdi
(1,824 puan) tarafından
İşte sorun orda zaten sneşm yüzünden değil ki. Sen yapan gerekenden fazlasını yapmışsın adam hala istemiyor zorla eve de dönemezsin ki ya eve bile almam derse bilmiyorum eşinin ruh halini ama anladığım kadarıyla gözden çıkarmış
(1,663 puan) tarafından
Aynen bende susup bekliyorum koyun gibi ne karar verecek diye o diyo ki bana karışmayın yiyeceğiniz yiyin aldığımla oturun beni tvyle bırakın ben yoruluyorum herkes yoruluyor herkesin bir derdi var ama bizimki en baştan ben buyum diyip beni gözden çıkarıyor belkide bunu bilmek canımı acıtıyor geri dönsün üzülsün istiyorum sevsin sevdiğini göstersin ama sevmiyor herkesi silip atar evlatlarını bile siniriyle
+1 oy
(590 puan) tarafından
Ben böyle bir adamı tekrar arayacağım girer ise çalıştım.bu kadarda kendini onun gözünden muhtaç yapma.cocugum 1 yaşında demişsin Bn 2 aylıkken bırakıp ise gttim herseyi bahane etmeyin.bnce psikoloji bozuk bi ortamda mutsuz bi anneyle bulunmaktansa,annenle Dede herneyse akşama kadar onla durup akşam maddi özgürlüğü elinde olup herseyini alan mutlu annenin gelmesi de çocukları mutlu edecektir.boyle huzursuz bi ortamda o çocukların psikolojisi ne olacak yine mecbur kalacak diyorsun.

Bi silkelen bi kendine gel.çocuğun da çok küçük dgl biz 2 aylığı bırakıp ise gdioz...herkesin kocası mükemmel  degil ..kadınlarda çalıştığı için çoğu evde sorun çıkmıyor...çalışmasam büyük ihtimal sabah akşam bnde burda soru sorardım.yani azcık güçlü olun.ona mecbur değilsin gir çalış.ise.bi kas ağda parası vermeyen adamı adam yerine koyup arama..

Ha bide bnm cocuguma para karşılığı bakıcı bakti
(1,663 puan) tarafından
Ben elimden geldiğince babam harçlık verir yada çocuklara verirler götürür alırım markete sokarım al parasını ver öğren ama babaları ben zaten markette yim getiriyorum ne gerek var alışmasın gözlerimiz açılmasın annesi gibi evde olalım derdinde valla baktı bu aralar dilim çıkıyor resti çekti ki ger vites yapiyim bende yapmadım oda yapmaz böylece bir yuvayı yıkarız zararı ona olur ben gider dilemirim çalışırım devlete başvururum Bir şekilde idare ederim ama o elindeki ailesinden olur kimsede karısından diyemez herkes ne olduğunu görüyor benim üstümde bile kardeşinin eski montu var yırtıldı benimki bir senelikti küçük kızım sarılık oldu fototerapi ye süt götürürken can havliyle takıldı yırtıldı almadı ben gocunmadan giydim ama ben kötüyüm keşke edepsizlik le aldırsaydım bu kadar değer vermeseydim düşündükçe şu kadar yaptığım şeye karşılık hala benim bir çenemi çekmemiş ya dahada ne diyim Rabbim evlatlarıma merhamet etsin bir yol çiz iyim bize
(590 puan) tarafından
Bncede geç kalmışsın yolunu çiz.. resti çek.bakalim.adam seni adam yerine koymuyor
(1,663 puan) tarafından
Aynen haklısın Rabbim evlatlarının masumiyetin merhamet etsin bana güç versin ki artık bazı şeylerin karşısında olayım
(590 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun güç kuvvet versin.o yalvarsin ezilip bozulup dönme ewe
(1,663 puan) tarafından
İnşallah sağ ol Allah razı olsun bugünü buradakiler sayesinde içimi döküp rahatladım aileme anlatamıyorum bir çoğunu başıma kalkarlar diye burda nefes aldım Allah herkesten razı olsun
0 oy
tarafından
Ayrılmak için mi ailene yolladı senı
(1,663 puan) tarafından
Yorulmuş sıkılmış çenemdem ben nankörmüşüm insanlar bana neler yapıyormuş ben yapınca söyleniyormuşum söylediğim şeyler ve onun lanse ettiği kendini akladığı şeyler çok farklı mesela ben dedim ki kaş aldırıcam para ver yok dedi bir hafta önce ama gidip çeyrek yapmış diyo nankör kardeşim sana neler etti mevzu kardeşine çeyrek yapması mı bana param yok diyip arkamdan çeyrek alması mı sen düşün bir ramazan boyunca gittim ayaklı bulaşık makinesi annesigilde iftar ettim yıkadım temizledim yoruldum diyince nankör oldum ya kaç kişi giderde bunu yapar burda okuyorum çoğu misafirim ben niye yapiyim diyo bizimki mecbursun yap şimdi mecbursun diyince de ben çıldırıyorum deki Allah razı olsun ne güzel yapıyorsun uslup farkından dolayı çenem açılıyor haksızmıyım
tarafından
Haklısın valla nıye mecbur muşsun senı gelın olarak aldılar hizmetçi olarak değil.Ama nankör insana ne yapsan yaranamazsın Allah hakkını sorsun senı eksık bırakıp bacısına ceyrek alamaz önce eşinin çocuğunun. İhtiyacını al kalırsa alırsın altın
(1,663 puan) tarafından
Onun parası kıymetli hep bu böyleydi benimde parayla alakalı büyük beklentilerim olmadı şükür kimseye muhtaç etmedi dedim ama herşeyi söyler oldu çorap alır sana aldığım çorabı kimse almıyor çamaşır alır sana aldığım çamaşırı kimse almıyor ben sürekli yıkıyorum artık deforme oluyor mecbursun yani ama hep söyleniyor sonra ben çıldırın a sen edepsizin baş edemiyorum onun laflarıyla gezmeyi çok iyi biliyor
0 oy
(8,914 puan) tarafından
Sen arama.kendisi kızlarını özleyip aramiyo mu.
(1,663 puan) tarafından
Yok aramıyor normalde de öyle pek baba aşkı olan bir insan değil eve gelir bir öper sarılır o kadar o yüzden 1 haftaya mı gözlerde arar 10 güne mi merhametine kalmış onda da merhamet yok
0 oy
tarafından
Kaç senelik evlilikte 500 TL harçlık vermemiştir diyorsun gidiyorsunuz ikinci çocuğa cesaret ediyorsunuz yada daha ilkini yapıyorsunuz çok garip geliyor bana ben evlenmeden önce 5 sene ya sürekli inceledim her yönüyle denedim nasıl geçim olur diye sonra 2 sene baba olsa bı tartışmada bir konuda çocuğa maddi manevi destegi nasıl olur diye sorguladım eş olarak bi tek şeyini görseydim çocuğu düşünemezdim çünkü hayatımı zorlaştırmak istemiyorum üzülmek istemiyorum hayat planlarla geçmez insanın başına herşey gelir ama yapmayın gerçekten bu kadarda değil herşey size bir ağda almak istemeyen adamlara vermeyin adam çocuk  hak etmiyor sen hak etmiyorsun böyle değersizleştilmeyi insan seçimlerini yaşar bazı istisnalar hariç tabiki ama insanız hersey olabilir asla dememek gerek göre göre belki düzelir bilmem ne diye hayatınızı dahada çıkmaza sokuyorsunuz yazık bir kadın olarak böyle şeyleri kendine reva gören kadınlara o kadar kızıyorum ki çünkü o kadar değerlisiniz böyle değersiz adamlardan medet umuyor üzülüyorsunuz
(1,663 puan) tarafından
Çünkü çocukluktan psikolojimize bunu işlediler düzeltemedik göz göre göre yaptık şimdi altında eziliyorum
tarafından
Şimdi farkındasınız gidin çalışın çocuğumu bırakamam diye birşey yok çocuğun önce güçlü anneye ihtiyacı var kendinize bunu yapmayın yaptırmayın bugün çekersiniz yarın  ama illeki biticek bı yerde bende olduğum hayata kolay gelmedim baştan mi çekeyim sonradan mı dedim kendime 18 yaşımda baştan çekmeyi tercih ettim bedel ödemeden kimse vermiyor hak ettiğiniz hayatı sorsan burda 10 kişiden anca 3 tanesinin aile şartlar yönünden şansı kısmeti tamdır kolaylıkla sahip olmuştur oturup ondan bundan demeye vaktin yok iki çocuğun var Allah ne kadar güzel vermiş annesin sen tahmin edemediğin kadar güçlüsün emin ol çalışıp bir adamın vicdanına hayatını bırakmamak daha kolay bu yaşadıklarının yanında
(1,663 puan) tarafından
Öyle yapıcam sular durulsun iş bulup çalışırım
tarafından
Şansın bahtın açık olsun en kısa sürede feraha erersin inşallah
(1,663 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Gerçekten eşine bir elbise almayıp kardeşine çeyrek takacaksa o adamdan hayır gelmez sen önce kendi sorumluluğun altındaki insanı düşün sonra kardeşini düşünürsün gerçekten eğer benim eşim böyle cimri pinti olsaydı hiç cekemezdim 
(1,663 puan) tarafından
Ama yine nankör olan benmişim
0 oy
(6,334 puan) tarafından
Canım senin düşüncen bence şu. Evi terk ettim belki düzelir huylarindan vazgeçer ilgi alaka değer gösterir falan

Sana tavsiyem şu ki eğer kocanın sana değer göstermesini istyorsan kesinlikle ve kesinlikle o seni aramadan sen arama. Çocukların baba baba diye aglasalar bile aslaaaaa arama. Eğer kocan size değer veriyorsa kaybetmek istemiyorsa zaten sana ulaşacak ve evimize gidelim diyecek. Bunları yapmazsa zaten istemiyor demektir zorlamanın anlamı yok geri adım atma. Ayrıca gelse bile şart koş şu şu huyunu değiştir de. Biraz zorla. Gelir gelmez tamam diyip gitme. Şu dakkadan itibaren senin yaptığın her hareket kocanın gözünde seni ya çok önemli ya da çok önemsiz biri gösterecek. Gururlu ol, değerli olduğunu, insan olduğunu ona göster. Taviz verme. Şu an kendini düşün çocukları değil. Çünkü anne mutlu olursa çocuklar mutlu olur. 
(1,663 puan) tarafından
Haklısın bakalım gelmeyecektir o huyunu biliyorum ama bu sefer bende gitmiyicem inceldiği yerden kopsun
(6,334 puan) tarafından
Evlilik. İki kişi ile yapılır bir elmanın iki yarısı. Hep sen adım atamazsın hep sen alttan alamazsın hep sen idare edemezsin o da bunu yapmaz zorunda. Gelmezse keyfî bilir. Sizi kaybeder. Boşver belki de bu senin için daha hayırlı olanıdır.
(1,663 puan) tarafından
Aynen öyle Rabbim neylerse güzel eyler bu sefer bende hiçbir şey yapmıyıcam
(6,334 puan) tarafından
Canım gelişme olursa piste aç merak ederiz
(1,663 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(583 puan) tarafından
Bacım hiç takma sen peşinden koştukça o daha da gotu kalkacak bir zamanlar ben öyleydim eşim beni bı tartışmayla terk edecek diye ödüm kopardı ama şimdi hiç takmıyorum tam tersi oldu çok şükür inşallah seninki bin pişman olurda sissiz yapmaz da gelir alır dua et. VE HUVEL KAVİYYUL AZİZ duayı sürekli eşinin seni sevmesi seni gelip alması için oku tesiri çok 
(1,663 puan) tarafından
Hayırlısı olsun Sağ ol canım
(583 puan) tarafından
Ne demek amin fakat ayet olduğu için özel günlerde okunmaz Bilgi.  Es gecme canım oku hic bı yuva yıkılmasın inşallah eşinde çok iyi birine döner Rabbim merhamet vicdan versin ❣️
(1,663 puan) tarafından
Tamda o zamana gelmesi şansım yok işte
(583 puan) tarafından
Kız sen de hep böyle dersen zaten olmaz biraz olumlu düşün güzel şeyler aklına getir birşeylerlw oyala eşin aklına gelmesin seni çok iyi anlıyorum bende öyle eşime bağlıyım ama kendimi değiştirdim önce değeri verdim şimdi alıyorum verdiğim değeri bak göreceksin sende alacaksın aeninde gözün açılacak
(1,663 puan) tarafından
İnşallah canım sağ ol Allah razı olsun
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Madem herseyi yakip gittin simdi niye aramasını gelmesini bekliyorsun 
(1,663 puan) tarafından
Haklıyım çünkü insanlar suçluyken arar özür diler normali bu diye biliyorum suçum kendi hakkımı aramak mı
0 oy
(13,034 puan) tarafından
Sevdiğini göstersin diyorsun ama eşin seni sevmiyor olabilir mi ? bunu düşünmen lazım temelinde sevgi olmayan bir evlilik yürür mü peki ? 

Sen yuvam bozulmasın diyorsun belki başka çaren yok onda da haklı olabilirsin o zaman mecburiyetten devam eden bu evlilikten beklenti içinde olma ekstra çaba da harcama ömrüne yazık 
(1,663 puan) tarafından
Haklısın bende artık böyle düşünüyorum artık sevmiyor sevse kıyamazdı o sözlerle canımı acıtmaya şuan tek önceliğim kızlarım gerisi boş
(13,034 puan) tarafından
Rabbim canlarını sağ etsin bu hayatta vazgeçilmezim dönüp sırtımı gidemeyeceğim tek insan evladım bir oğlum var benim de güven problemi maddi sorunlar yaşıyoruz eşimle evliliği gözden çıkartmak zor değil ama daha üç yıl olmadı evleneli :( şu an bitse ki gidişat öyle görünüyor er ya da geç bitecek oğlumun varlığına şükür edip yoluma bakarım
(1,663 puan) tarafından
Hep biz dara düşüyoruz erkekler rahat
0 oy
(497 puan) tarafından
Bende aslan burcuyum çok net anlıyorum seni. Kolay kolay insan sevmem ama sevdiğim insanlara tabiri caizse dünyayı sererim iki elim kanda da olsa mutlu edecek biseyler yaparım. Karşılığını da görmek isterim göremezsem kimse susturamaz beni. Bizim evde de var bu dert ne sevgisini ne ilgisini hissedemiyorum değerli değilim onun gözünde olarak hissediyom hep. Erkek adam gostermeden sever diyor bu adamlık değil diyorum kim öğrettiyse onun ben....  allah cümlemize iç ferahlığı huzur versin bacım 
(1,663 puan) tarafından
Amin şuan beni anlamana çok sevindim bu burcunda en kötü huyu ben yapıyorsam oda yapar yada bunu söylesin yapıyor desin takdir etsin olmayınca şartaller atıyor benim en kötü huyum bu
(497 puan) tarafından
Benimde bacım benimde ama en kötüsü eşimde aslan burcu ve beni gram anlamamasi :(
0 oy
(302 puan) tarafından
Kendi boynuna tasmayı takıp kocanın eline yularını vermişsin. Bütün yazılarını okudum iyice anlayabilmek için. Baştan sona yanlışlar içindesin. En başta sen kendine değer vermiyorsun ki karşındaki sana değer versin. Dışarı çıkınca karnım acıkıyor açım yemek yiyelim demiyorum ne demek. Ayakkabıyı iyi kullan seneye yok ne demek. Bilmem kaç senedir herşeyi idare ederek fedakarlık yaparak kendi sonunu kendi ellerinle yazmışsın. Seninki fedakârlıkta değil enayilik..İyi niyetli olmakla*****l olmak arasındaki ince çizgiyi birbirine karıştırmamak gerekir. Ben dir dir ediyorum diyosun hala kendini yeriyosun hiçbirseye ses etmemissin neye dir dir ettiğini çok merak ettim. Sen kendi kendini hiçe saydirmissin. Bu evlilik değil insanın kendi kendine eziyet etmesidir. Sen çok seviyosun diye kocana ağzını açıp gel kocacım sç demedigin kalmış. Şimdi sıra onda herhalde. Azıcık kendine değer ver kendine önem ver. Bende sorunlu kavgalı ailede büyüdüm keşke ben ufakken bosansalardi onlarin kavgalari geçimsizlikleri ev icindeki huzursuzluk bütün hayatımı mafetti. Ben 24 yaşına gelince bosanacaklari tuttu. Ondada bi hayrinj goremedim çalışıp ev gecindirmek zorunda kaldım hep. Cocuklugunda anne baba ayrılığını senin psikolojin kendine nasıl yansıttı cocuklarindads aynisi olacak dye birşey yok. Benim babamda alkolikti eve hiç bakmazdi bize hiçbirsey almazdi annem sürekli bizim için katlandı katlanmasaydi daha iyiydi. Ezik bir annedense kendi ayaklari uzerinde duran dizini kırıp anasının evinde oturup çalışıp çocuklarını okutan bir anneyi tercih ederdim. Menfaat ve çıkar için çocukları öne sürmeyin. Benim anneminde gtne zor geldi annesiyle yaşamak gezip tozamicak rahat hareket edemicek diye bizim hayatımızı yok saydi senelerce alkolik babayı çektik annemin keyfi yüzünden. Çocukları bahane etmeyin. Hicbir çocuk kavga eden gecinemeyen sevgisiz bir evde büyümek zorunda değil. Herşeyden önce sizin kendinize saygınız olsun , önce siz kendinizi sevin. Bir adama sigara bağımlısı gibi bağımlı kalmayın. 
(1,663 puan) tarafından
Haklısın ben hep azla yetinince fazlasını isteyince hop orda dur dedi bende nasıl olsa yazıda bana yetiyor diye ses etmedim şimdi bir dönüm noktasındayım bunu iyi değerlendirip kendim için ayaklanınca çok haklısın
(302 puan) tarafından
ALLAH yâr ve yardımcın olsun. Sen kendini degistirmedikce hayatinda değişmez. Sana boşan diyemem ama en azından kendinden ödün verme. Burnu sürtsün. Senin degerini kiymetini anlasın. Herşeye bu kadar kolay tamam deme. Hep kendini suçlu hatalı görme. Sende bi insan evladisin senide bi ana doğurdu canını sokakta bulmadın ağaç kabuğundan çıkmadın. O can sana Allah'ın emaneti. Emanetine sahip çık. Hor kullanma degersizlestirme.
(1,663 puan) tarafından
Allah razı olsun çok haklısın bu seferde nerde bitecekse bitsin diye sabredicem sevilmiyorsam peşinde olmanında bir anlamı yok

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 432 göst.
9 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 527 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kumrru (137 puan) tarafından soruldu
+3 oy
5 cevap 249 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,611 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 928 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,741 soru

11,368,039 cevap

34,850 kullanıcı

...