0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (262 puan) tarafından

image

düzensiz regl oluyorum. Ovulasyon testi yaptım ve sanırım 13 nisanda yumurtlama olmuş. En son ilişkim 14 nisanda oldu. Ovulasyon sonrası kaç gün daha yüksek oluyor ihtimam bilgisi olan yardımcı olabilir mi 

2 Cevaplar

0 oy
(2,210 puan) tarafından
13 14 15 16 canım 
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Kız bu ne için nasıl yapılıyor bı ben anlamadım bilgilenmek.isityorjm.benimde adetim düzensiz şimdi hepsi iki çizgi çıkmış 
(262 puan) tarafından
Bu yaptığım ovulasyon testi. Yani yumurtlama oluşumunu gösteriyor. Evet iki çizgi fakat dikkat ettiysen ilk başta ki çizgiler birbirine daha yakın belirginlikte diğerleri yavaş yavaş silinmeye başlamış. Yani 13 nisanda yumurtam oluşmuş hamilelik için 2 gün öncesi 2 gün sonrası ilişki olması gerekiyor diye biliyorum. Ama yine de burada da sormak istedim. Çünkü son ilişkim 14 nisanda olmuştu. Tereddütte kaldım
(384 puan) tarafından
şimdi şöyle anlatayım canim normal adet gören insanlar yani 28 günde bir oluyorsan mesela adet olduğun gün ilk gün sayılıp 14. güne denk gelen gün ovulasyon gunu oluyor yani doğurganlık yüksek oluyor eger hamile kalmak istiyorsan yumurtlamadan 1 2 gün öncesi birliktelik yaşıyorsun veya yumurtlama olduğu gün
bu testleri bende çok kullandım adetim bittiği günden 1 gün sonra yapmaya başlıyorsun taki iki çizgiyi ayni koyulukta yakalayana kadar ozaman yumurtlama gunu oluyor
herzaman ovulasyon testinde iki çizgi çıkıyor ama normal günlerde yani yumurtlama olmadığı günlerde biri koyu diğeri silik şekilde çıkıyor insallah anlata bilmesidir:)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
20 Ocak 2023 Aile kategorisinde Melda85 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 113 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Tavsan (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
0 oy
3 cevap 66 göst.
9 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (262 puan) tarafından soruldu