0 oy
311 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Benim bir kızım olacak 8 aylık hamileyim. İsim konusunda kararsız kaldım. Eşimle araştırıp bı isim bulmuştuk "Ahsen Vera". Bu süreçte çevreden annemin adını koyman dogrultusunda bir beklenti gelişti. Ailenin son çocuğum babamın kayınpederinin kaynanamın adı hep konulmuş. Annemin adını koyan olmadı bende son çocukları olduğum için beklenti içinde olmuşlar ve bu bilgi bana geldi çevreden ablalar vs koymam gerektiğini dile getirdi "Meryem"annemin adida. Annemde çok vefalı ve maddi manevi eşimle bize destek olan birisi. Bizde daha isme karar veremedigimiz için toplumda isim konusunda sessiz kaldık hep. Bu beklentiyi sanırım yükseltti. Bir yanım koymak istiyor bir yanım kararsız. Eşim anlayışlı bu konuda ikimizde seçim yapamadık anlayışlı olacaktır tercihlere karşı. Ama ne yapmalıyız bu konuda 

28 Cevaplar

+1 oy
(1,539 puan) tarafından
Ben çocuklarıma ne istiyorsam onu koydum kendiniz karar verin sizde 
-Reklam-
+1 oy
(1,230 puan) tarafından
Veradansa Meryem daha güzel bence. Ahsen Meryem koyabilirsin.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sen bilirsin de isimler benim hoşuma gitmedi 
0 oy
(2,909 puan) tarafından
Kendiniz neyi istiyorsanız onu koyun o beklenti içine giren çevrenizin neyi istediğiyle hareket etmeyin
0 oy
(618 puan) tarafından
Bende bu olayı anlamıyorum bana da çok dediler koy diye koymadın ismini koyunca noluyo onuda anlamıyorum 
tarafından
Aynen öyle onun ismini koysan ne olur. Yani koydu diye ne degiscek
Banada babanemin ismini koymuş annem. Babanemi çok severim ama ismimi hiç sevmiyorum. Ne gerek vardı yani
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Meryem Ahsen koyun çok yakışır 
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Çok gereksiz buluyorum ben büyüklerin isimlerinin koyulmasını. Bir sürü isim varken neden olan bi isim olsun ki. 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Bence içinden ne geliyorsa onu ver baskılar insanın kafasını karıştırıyor 
0 oy
(480 puan) tarafından
Diğer çocuklardan beklemeyin sizden niye bekliyorlar anlamadım. Ama Meryem güzel isim Ahsen yerine Meryem Vera çok daha güzel oluyor :)
0 oy
(313 puan) tarafından
Ne niyetle koyarsanız o kişinin de kaderini yaşarmış derler ne bilim çeker yani birde niye yani ben Erzurumluyum bizde büyüklerin adı konulmaz çünkü onların yanında isimle seslenmek ayıptır o yüzden kimsede koymaz yani bana saçma geliyor mesala Hande Erçelin annesi kanserden öldü yigeninede annesinin ismini verdiler ve küçük kızda kanser hastasıydi ne bilim gercekcikligi nedir hani kader nasip ama yinede ben hoşlanmıyorum bu tarz büyüklerin isimlerinin konulmasi konusunda
(374 puan) tarafından
Bende tam bu yorumu yaptım gerçekten kişi ismine çekermis bu yüzden koymadım isim
(313 puan) tarafından
Aynen canım bende böyle düşünüyorum gerçekten çekiyor kaderleri sanki
0 oy
(7,759 puan) tarafından
Hepsini okumadım ama Ahsen Vera dan ise Meryem çok güzel 
0 oy
(137 puan) tarafından
Meryem ismi bence çok güzel canım ne koyarsan koy inşallah gönlüne göre olur ♥️
0 oy
(48,735 puan) tarafından
ablan cok biliyordu madem kendisi koysaydi 

kim olursa olsun aileden birinin isminin koyulmasina karsiyim sizin tercihiniz elbette ama ben olsam koymazzdim
0 oy
tarafından
Ben sevmiyorum aile üyelerinin isimlerini vermeyi. Eşim çok istedi kardeşinin adının olmasını bir eve bitane yeter diye. Kayınvalidem de kardeşinin adını vermiş kızına. Dedim ben annen değilim. O yüzden kendi istediğim adı verdim
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ahsen ismindense meryem ismi daha guzel vera ismini begeniyorum zaten saglicakla gelsin
0 oy
(169 puan) tarafından
Hayırlısı ile bebeğini kucağına al 1 buçuk yaşindaki kızımın adı Meryem çok tatlı oluyorlar 
0 oy
(1,054 puan) tarafından

Yanlış anlamayın ama cidden 

Vera ne yani nedir anlamı ne 

Meryem güzel dinen de uygun 

0 oy
(350 puan) tarafından
Eşinle konuşun anlaşın ne istiyorsanız onu koyun
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Meryem ler çileli olurmuş derler. :) Benim kardeşimin adı Eda Meryem 

Gorumcem Meryem

0 oy
(374 puan) tarafından
Benimde annemin adı Meryem eşim aile ismi olmasın dedi kendi annesi de benim annemde vefat etti dedi güzel şeyler yaşamışlar gerçekten çok çekti annem bende yani kişi ismine çeker diye gerçekten korkuyordum farkli isim koyduk kızıma ama çok merak ettim keşke koysaydim diye

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 128 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nur3850 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 301 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mustafatma (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 244 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 20022018 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 221 göst.