+1 oy
656 göst.
Diğer kategorisinde (915 puan) tarafından
Es selâmu aleyküm. Ben çarşaf-ı şerife girdim ☺️ tam bugün 8gün oldu ☺️ 

17 Cevaplar

0 oy
(551 puan) tarafından
Maşallah Rabbim daim etsin. :) 
(915 puan) tarafından
Esselâmu kablel kelâm ☺️amiiiin
-Reklam-
0 oy
(7,895 puan) tarafından
Hiç yapamam ben. Senin için hayırlı olsun 
(915 puan) tarafından
Sen nefsinle savaştasın hem ne dedin bacım diye suâl ediyorsun açıklama yapana ben ebleh değilim herhalde anladim diyorsun ben açıklama gereği duymadım zaten çok açık olduğunu beyân ettim. Konuşma üslubumda zorlama ile değil fakat senin nefsine dini çağdaştıran normal bir kelâm duymak dahi nahoş geliyor olabilir ki kendince bununla mizâh yaptığını sanıyorsun bol istiğfâr çek ve İhlâs oku.
(915 puan) tarafından
Kaldi ki kimse zaten illâ çarşaf giy demiyor sen bir yemeni tak bir bol etek giy bakalım nefsin buna müsaade edecek mi hadi giy de ondan sonra nefisle alâkası yok de ☺️ sabah öğle ikindi üç namaz arka arkaya kilmayani şeytan dahi terk edermiş benim belam bana yeter diyerekten ben bir secde etmedim başıma gelmeyen kalmadi sen namazlarini terk ediyorsun. Seni müezzin mi çağırıyor huzura saniyorsun Allâh çağırıyor dermiş. Yani nefsin 72bin şeytandan daha şerlidir. Şeytanı euzü besmele ile kovarsın ama nefsin hep seninledir.
(7,895 puan) tarafından
Whiteswan sonradan da anladığımı cümle dolambaçlı oldugundan dolayı dediğimi demişim dimii ay darlaman beni bayram bayram herkese ayrı ayrı laf anlatamam :D
(7,895 puan) tarafından
Leylakkokusu çok uzun anlatmışsın ya inşallah okuyan arkadaşlara motive olur
tarafından
Hahah. Dark arkadasa katiliyorum bu kadar uzun uzun yazmana gerek yok. Senin yukarıda ne dediğini anladık zaten ama lafları çevirip yazmana gerek yok dedik. Sen dahada uzun uzun yazmışsın. Neyse dark arkadasin dediği gibi okuyan motive olur ins ☺️
0 oy
tarafından
Ayyy çok sevindim senin adına hayırlı olsun rabbim hakkı ile yapmayı nasip etsin inşallah ❤️❤️

Bende çok istiyorum ama cesaret edemiyorum 
tarafından
Okurken bende duygulandım benimde bejarlığımdan beri isteğim var inşallah nasip olur banada ☺️☺️
(915 puan) tarafından
İnşaAllâh olur çokça tefekkür et vakti saati elbette vardir ama hâyr olani ertelememek lazim ☺️
tarafından
Bu aralar sürekli dini kitaplar okuyorum ilmi sayfalar takip ediyorum araştırıyorum sürekli çaba sarf etmeden sonuca ulaşamam☺️
(915 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bitanem☺️
tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(1,336 puan) tarafından
Benim eşimin ailesi hep çarşaflı bir kac kere düşündüm ama yapamam ne yazık ki 
(915 puan) tarafından
Kız benim kimse de yok olsa ne güzel olurdu asrı saadet gibi☺️
0 oy
tarafından
Bende 1 ay oldu canım giyelim hayırlı olsun canım 
(915 puan) tarafından
Sana da hâyırlı olsun maşaAllâh ☺️☺️
0 oy
(1,797 puan) tarafından
Ve aleyküm selam kardeşim Allah mübarek etsin bende 1 senedir giyiyorum elhamdülillah Allah isteyen herkse nasip etsin çarşafini ilimle fıkıhla taclandirirsan tadına doyum olmaz yorumlardan okuduğum kadarıyla mahmut efendi cemaatinin içindesin bu ilimlere ulaşman çok kolay Rabbimin izniyle
(915 puan) tarafından
maşaAllâh maşaAllâh ben de onu istiyorum ilmen donanımlı olayım☺️
(1,797 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
tarafından
Ablam 3 4 aydır çarşafta onun sadece göz bebekleri görünüyor seninde öyle mi hayırlı olsun bu arada
(915 puan) tarafından
Delikli mi ki burka tarzi mi giyiyor. Benim gözlerim açık burnumu ve ağzımı iç peceyle kapatiyorum. İğneli çarşaf diye geçiyor.
tarafından
Valla o kadarını bilmiyorum da onunda peçe sadece gözbebekleri görünüyor dur bakayım googleden bulursam atarim
tarafından
Foto ekledim canım
(915 puan) tarafından
Benim biraz daha açık ona göre
0 oy
(9,665 puan) tarafından
Annemde carşafli ve dersli Rabb'im hakkıyla giymeyi nasip etsin daim olsun inşallah 
(915 puan) tarafından
Ohh maşaAllâh ben de ders alacağım nasipse bakalim bir ümreye gidip gelelim ☺️
tarafından
Ne dersi
(915 puan) tarafından
Zikir, rabita-i şerif.
(9,665 puan) tarafından
Allah kabul etsin inşallah bende çok istiyorum umre ye gitmeyi her isteyene nasip olur inşallah
(915 puan) tarafından
Amin amin İnşaAllâh ☺️
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Mübarek olsn cnm cok sevindim adina bende tam 9 senedir giyiyorum :)
(915 puan) tarafından
MaşaAllâh ah ah çok geç kaldim yaş 29keske ilk kapandığım gibi giyeydim 13yasinda kapandim.
(2,041 puan) tarafından
Ben 27 yaşındayım cnm 18 yasmdn beri giyiyorm
(915 puan) tarafından
MaşaAllâh maşaAllâh râbbim mükâfatını versin ☺️
(2,041 puan) tarafından
Amin cümlemize insAllah cnm
0 oy
(49,852 puan) tarafından
hayirli olsun nurayim❤️
(49,852 puan) tarafından
bizde chp zihniyeti yok kiz ☺️ dogru carsaflilari yadirgiyorlar ama eskiden buranin halkida carsaf giyermis babannemler falan oyle tam kapatmasalar da
(915 puan) tarafından
Evet köyde benim babannem de dediğin gibi peler takiyor etek giyiyor kara iki parça ☺️
(1,527 puan) tarafından
Chp zihniyeti ibadet yapmıyormu sanıyorsunuz acaba benim annanemde çarşaflı ve chp liler bence insanları kutuplaştırmayın herkesin ibadeti kendine hayırlı olsun tabiki her insan kendinden sorumludur bunları siyasete başlamamak lazım
(49,852 puan) tarafından
canim oyle bir hal aldi ki chp lilet dinsizmis gibi algi yaratıyorlar muslumansan chp ye oy vermezsin diyeni duydum Nuray icin demiyorum ama bu algi var ne yazık ki
(1,527 puan) tarafından
Maalesef ki öyle çok yanlış siyasetle din aynı kefeye konulmaz ikisini aynı kefeye koyanlar insanlar yüzünden insanlar artık birbirine düşman oldu benim annemin tarafı chp li babamın tarafı saadetci düşünün iki ayrı düşünce ama kız vermişler kız almışlar eskiden böyle ayrım yoktu şimdi nedense chp ****** diğeri dinci
0 oy
(828 puan) tarafından

Hayırlı olsun öncelikle :)Affınıza sığınarak art niyetsiz soruyorum  çarşaf giyince ne oluyor tam olarak.. ben de ferace giyiyorum BANA GÖRE tesettüre daha uygun daha az dikkat çektiğini düşünüyorum ama reklam yapmıyorum bir de merak ettiğim neden kutsallaştiriyorsunuz merak ettiğim için soruyorum mesela niye başörtü şerif değil ya da pardusei şerif degil de çarşafı şerif  ..

Çarşaf kutsal olmaz ki tesettüre uygun olarak giyerseniz kutsallaşir bazi şeyler bence .

Lincleyecekler önce derin nefes alın öyle yazın:)

(1,797 puan) tarafından
Neden carsafi şerif deniyor şöyle bir yorumla izah etmek istiyorum çarşaf kuran-i kerimin ahzap suresinin 59. Ayetinde geçmektedir direk bizim turkcemizdeki gibi çarşaf olarak değil arapça ismiyle geçer cilbab diye üstelik bu ayet inince sahabe annelerimiz hemen itaat etmişler ve ordaki görüntü ummu seleme annemizden nakledilene gore başlarında tıpkı bir karga görüntüsü oluşmuş. Çarşafı şerif giyince tam manasıyla ayete tabi oluyorsun Rabbim her manada tabi olmayı nasip etsin
(828 puan) tarafından
Amin.açıklamaniz için teşekkür ederim:)
(1,797 puan) tarafından
Rica ederim
(1,358 puan) tarafından
Tam da sormak istediğim buydu. Allah hakkıyla tasimayi nasip etsin
(1,797 puan) tarafından
Amin.
0 oy
(435 puan) tarafından
Aleykümselam maşaallah rabbim kabul etsin feraceliyim bende banada nasip olur inşaallah
(915 puan) tarafından
İnşaAllâh cânım İnşaAllâh râbbim giyince asıl tesettürün çarşaf-ı şerif olduğunu anlıyor insan ☺️
0 oy
(1,132 puan) tarafından
Masallah ne güzel

Ve aleyküm selam 
(915 puan) tarafından
Allâh razi olsun ☺️
0 oy
tarafından

image

bak canım soldaki gibi görünüyor gözleri

Bende geniş ferace büyük eşarp takıyorum 

(915 puan) tarafından
Tamam cânım bu burka tarzında ☺️ peçeli
tarafından
Kız o ne。⁠◕⁠‿⁠◕⁠。
(8,029 puan) tarafından
Peçe kız bu
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Ve aleyküm selam ❤️ maşallah Rabbim daim etsin canım. Bende çok istiyorum ama çevre faktörü çok etkiliyor şuan ama hep aklımda. Çarşaf değil ama ona benzer ferace eşarp yapıyorum Rabbim bana da nasip etsin ❤️❤️ isteyen herkese nasip etsin 
(915 puan) tarafından
İnşaAllâh cânım büyük boy eşarp ve bol ferace de tesettür ☺️❤️❤️
0 oy
tarafından
Ya çok güzel hayırlı olsun inşallah bana da nasip olur;(
(915 puan) tarafından
İnşaAllâh nasib olur ben de hep böyle duâ ediyordum☺️
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Çok istiyorum ama Cesaret edemiyorum 
(915 puan) tarafından
İnşaAllâh nasib olur ☺️