0 oy
170 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (97 puan) tarafından
Akşamdan ıslatmayı unuttum ıslatmadan yapan varsa nasıl yaptığını söyleyebilir mi market alışverişi yapmadım evde yapacak başka bir şey yok 

17 Cevaplar

+1 oy
(634 puan) tarafından
O fasulyeyi 15-20 dakika kaynatıyorum kapağını da kapatıyorum Bir saat kadar suyun içinde dinleniyor sonra süzüyorum soğanla beraber kavurup pişiriyorum hem güzel lezzetli oluyor hem de hızlı pişiyor
-Reklam-
+1 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben hiç islatmam aksamdan  normla Bi tencere de şu koyup kaynatirim kapamaya yakın iki şu bardağı soğuk su koyar kaparım aksamada düdüklü yapar geçerim 
+1 oy
tarafından
Kaynar su ile 2 saat ıslatın düdüklü de 10 dakika pişsin lokum gibi olur. Ben hiç geceden ıslatmam
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Kaynatirken içine bir çay kaşığı karbonat atın pişer 
(97 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bakkaldan Karbonat alayım bari
tarafından
Karbonat tad. Vermez mi acaba mesela keke çok kötü tad verdiğini duydum burdan
(1,211 puan) tarafından
Yok hiç tat vermiyor az yapacaksa çay kaşığından az da koyabilir. Çok az yapacaksa kaşığın ucuyla atabilir. Karbonat hemen pişiriyor
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Düdüklüde bir saat pişirirsen güzel olur niye olmasın evinde varsa eğer fasulye şuan suya koy akşama kadar Islansın  
(97 puan) tarafından
Akşam yapmayacağım şimdi yapacağım 2 tane çocuk oldu mu akşama yemek yapma işini bırakmıyorum benimkilere ikindiden sonra bir şey oluyor çok azıyorlar
tarafından
Düdüklüde yap o zman canım önce haşla sonra yemeğini yap
(97 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım öyle deneyim
0 oy
(240 puan) tarafından
İslatmsanda tencerede fasulyeyi 15 dakka haşla sonra bir saat kadar dinlensin öyle yap ben hep öyle yapıyorum 
(97 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(758 puan) tarafından
Yağı salçayı kizart etnini ekle  jkaristir fasulyeni ekle baharatlarını at  kapat kapagi . Pişer  hep böyle yaparim
(97 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım önceden bir boğaz haşlamıyormusun
0 oy
(168 puan) tarafından
Ben sabah su ekleyip biraz bekletip kaynatıyorum sonra dinleniyor.
0 oy
(551 puan) tarafından
Canım tencerede 15 20 dk kaynat o gazı VS. Gitsin hem yumuşasin. Sonra süz nasıl pişiriyorsan aynı pişir ama düdüklüde olursa daha güzel olur. Düdüklüde de yarım saatte çok bile pişer. Düdüklü soğuyunca açtın diyelim kapağı açık yine bir 15 dk kaynasın özleşsin afiyet olsun 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Ben hiç ıslatmıyorum . Önce başka bi tencerede haşlıyorum. Kaynayınca biraz daha soğuk su ilave edip biraz daha kaynatıp süzüyorum üzerine soğuk su ekleyip bekletiyorum 15/20 dk sonra normal tarife göre düdüklü de pişiriyorum. Pişince kapağını açtıktan sonra 5 dk ağzı açık kaynatıyorum çok güzel kıvam alıyor 
0 oy
(970 puan) tarafından
aşko ben hep biraz pişiriyorum altını kapatıyoruz yarim saat o susuyla bekliuo sonra su ekleyip pişiriyorum pamuk gibi oluyo 
0 oy
(386 puan) tarafından
Tabiiki canım karbonata gerek yok. Direk kaynat, sonra pişir 
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Hic islamam pisirmeden önce 20 dk filan kaynatıp sari suyunu dokerim sonra duduklude pisiririm
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ben hic islatmiyorum islatinca dagiliyor tencereye koyuyorum suyunu falan orta ateste uzun sure pisiriyirum
0 oy
(5,457 puan) tarafından
Ben bir kere kaynar su ile 2 3 saat beklettim ondan sonra yine kaynar su ile ocağa pişmeye koydum gayetye güzel olduydu 
0 oy
(688 puan) tarafından
Herkes düdüklü demiş ben kullanamıyorum mesela şöyle yapıyorum fasulyeyi koyuyorum tencereye kaynamaya başlayınca 15 dk sonra kapatıyorum sarı suyu çıkıyor hem 1 saat bekletiyorum suyunu döküp tekrar pişmeye koyuyorum mis gibi 1 saate hazır oluyor hemde o şekilde gaz yapmıyor. Tabi fasulyenin cinside önemli 
0 oy
(252 puan) tarafından
Hiç ıslatmadan  bir buçuk saate pişiyor benimki

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 62 göst.
22 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 160 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 148 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 211 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı