0 oy
531 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Kızlar vajinal doğum yapanlar

Dogum sanciniz, adet sancısı gibi mi ya da adet sancısının kaç katı?

Epiduralli vajinal dogum yapanlar, epidural sancıyı azalttı mi?

Sezaryan yapanlar, o dikiş canınızı acıtıyor mu?

Yatıp kalkmakta zorlanıyor musunuz ya da ayıptır söylemesi wc ihtiyacınıza?

44 Cevaplar

+2 oy
(7,706 puan) tarafından
Eğer bı sıkıntı yoksa en doğalından normal doğum tavsiye ederim epidural filan da değil 
(81 puan) tarafından
En doğalindan diyorsun.
O ağrı sancı...
Korkutucu geliyor biraz
(7,706 puan) tarafından
Allah yardım ediyor ya
(8,908 puan) tarafından
İyide cnm doğum bu normalde olsa sezeryanda olsa epidural suda vs olursa olsun her doğumun o anı öncesi yada sonrasi acisi vardir hamile kalırken bunu göze alarak hamile kalinmasi gerekiyor acısız doğum mümkün değil ki... ben suda doğum yapacağım inşallah gün sayıyorum inan ki hamileligimdrn önce doğumdan öylesine korkan ben şuan o anı yaşamak için sabırsızlanıyorum kendini korkutma öyle olcak böyle olcak diye
(7,706 puan) tarafından
Benim doğum da suda gibi birşey oldu suya girince sancılar hafifliyor sanki çok güzel hele doğumdan sonra Sanki bebek değilde anne doğmuş gibi kuş gibi hafifliyor insan muhteşem bir duygu(⁠◕⁠ᴗ⁠◕⁠✿⁠)
-Reklam-
0 oy
(8,995 puan) tarafından
2 sezeryan doğum yaptım ilk gün biraz aciyo ama sonra o kadar çok acimiyo benimki zorunlu sezeryandi normal doğum yapmak çok isterdim 
(81 puan) tarafından
İlk gün zaten hastanede ilaç falan veriyorlar.
Eve geçince nasılsın hissettiniz.
(8,995 puan) tarafından
Her işimi kendim yaptım ben açıkçası. Sadece oturup kalkarken biraz sızlama oluyodu birde guldugum de
(81 puan) tarafından
Maşallah barekallah
0 oy
(985 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı ama önce Allah’ın sonra bebeğin elinde evin arkadaşım gelinimiz normal doğum yapcaz dediler son ana kadar ama sezaryen oldular bana da sen normal doğum yapmazsın diyip ben kendi sancımla doğurdum wc de önden arkaya doğru dikişleri temizliyorsun sezeryan da bikaç dikişi vardı arkadaşımın hiç ağrısı yok ama benim makatta yere oturmada oluyor üşütünce mesela kızımı ayağımda sallarken falan şimdiden geçmiş olsun yeniden
(81 puan) tarafından
Her iki doğumda kişiye özel
İyi de olabilir, biraz sıkıntıda olabilir yani
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Normal bekledim sezeryan oldu canımdan can gitti 19 ay oldu hala acıyor kesik isşte nekadar iyi olabilirki
(81 puan) tarafından
Allah şifa versin  Rabbım yardımcınız olsun
0 oy
(398 puan) tarafından
Sezaryen doğum oldum ben dikişler hiç rahatsız etmedi beni lazer dikiş ti zaten ameliyat olduğu için normal olarak sancı oluyor ilk üç gün daha sonra hafifliyor zaten. Lavabo ihtiyacına gelince onda da hiç zorlanmadım şükür sürekli hoşaf komposto içtim çorba içtim bol bol su tükettim kabızlık olmasın diye kabızlık olmadığı sürece her iki doğumda da zorluk çekmezsin 
(81 puan) tarafından
Lazer dikiş daha mi iyi oluyor?
Üç günün ilk günü hastanede diğer ikisi evde değil mi?
(398 puan) tarafından
Yani normal dikiş nasıl bilmiyorum ama lazer dikiş te hiç rahtsız olmadım ben dikiş açma derdi yok mesela iz yok denilecek kadar belli etmiyor. 48 saat hastane de geçiriyor sun sezaryen doğum da ama ben 24 saat kaldım çünkü lavaboya çıktım hemen gazımı ve büyük abdestimi yaptığım için istersen taburcu olur sun istersen Bi gece daha kalırsın dediler ben çıkmayı tercih ettim
(81 puan) tarafından
Maşallah o zaman daha erken iyileşme sürecine girmişsiniz.
(398 puan) tarafından
Zorluk çektim ilk bir hafta sancı oluyor ama ilk 3 gün çok zorlandım ben
0 oy
(253 puan) tarafından
yani sezaryen doğum yapanlar için sadece dikiş ağrısı yok ki. sonrasında bir çok ağrı çekiyorsunuz üstelik rahim sezaryen doğumda da toparlanıyor o aşamada ağrı çekiyorsunuz. 
(253 puan) tarafından
ameliyattan sonra rahmin toparlanması için serum yapıyorlar. var tabiki
(81 puan) tarafından
Ben bilmiyordum
Bunun için serum yapılıyor demekki
(253 puan) tarafından
aynen. ama genel itibari ile ağrı sızı 1-2 gün sürüyor. sonrasında çabuk toparlıyorsunuz. korkulacak bişey yok
(81 puan) tarafından
Allah razı olsun.
(253 puan) tarafından
ama hiçbir engeliniz yoksa normal doğumdan vazgeçmeyin. sonuç itibari ile fıtratta olan normal doğum.
0 oy
tarafından
Valla ben suni sancı sonrası sezeryan oldum mahvoldum. Hiç hatırlamak bile istemiyorum o gunleri
(81 puan) tarafından
Rabbım tüm kadınların yardımcısı olsun.
O çocuk dünyaya geliyor ama nasil
tarafından
Kesinlikle. Cook zordu ve bütün bu birikimler insanı yıpratıyor
Hamilelik doğum bebek bakımı biriktikce insanda artık sinir harbiyeti oluyor
(81 puan) tarafından
Bir de buna ek manevi yıpranma süreci.
Elalem örgütü.
Başta siz olmak üzere Allah tüm kadınların içi sıra benimde yar ve yardımcımız olsun
tarafından
Aynen öyle bebek sadece annenin ürünü olarak görülüp anneye her türlü bakım ve büyütme sürecinde müdahale edilmesi,
Aminn Allah sabrını ve sevgisini veriyor bir şekilde. Yoksa bir insanın sorumluluğunu almak çok zor
0 oy
tarafından
Sezeryan yaptım çok rahattı çok iyiydi 3 gun normal doğuma zorlandım saat başı 10 kişi Ebe ve stajyerler gelen giden güya açılmaya baktılar çektirmedikleri eziyet kalmadı normal doğumdan nefret ettim 3. Gun sezeryan olunca nefes aldım ohh be dedım kurtuldum sezeryan yarası ılk 24 saatte kaynıyor bir kaç günde iyileşiyor bişey kalmıyor ama normal doğum dikişi daha uzun sürede iyileşiyor herkes dürüst olsun ıslak bölge geç iyileşiyor kuru bölge çabuk iyileşiyor ikinciyi istiyoruz zerre doğum korkum yok rahatım mutluyum sezeryan olcam tekrar işgence çekmicem  diye 
tarafından
Bu arada lazer kesim ve yapıştırma oldu dikişim yoktu şimdi karnım dümdüz doğum yapmamış gbı
tarafından
Mantığın yolu bir canım eskiden ınsanlar çaresizlıkten hep normal doğum yapmışlar ve normal doğum yapmaZsan kadın değilsin dendiği için O baskı yüzünden normal doğum yapmış eziyet çekmişler bana göre tam.bir işgence
(81 puan) tarafından
Ay maşallah
Bir de sezeryan göbeği kalır diyorlardi
tarafından
40 ım çıkmadan o sezeryan göbeği dedikleri şeyden eser kalmadı ama bir çok normal doğum yapan ınsanlarda normal doğum göbeği kaldı ahahha
(81 puan) tarafından
Ay gerçekten doğru.
Normal yapanlarda var artik bsezaryanlarda yok
0 oy
(3,394 puan) tarafından
Sezeryan dogum yaptım zaten agri kesici vuruyorlar sonrada hap veriyorlar iyilesene kadar kullaniyorsun benim hatam fazla yurumemekti ne zaman herkes gitti ben yurumeye basladim o zaman rahatladım sezeryan olcaksan ilk kalkis birqz kotu sonra yurudukce acılıyorsun birde bir kac gun sonda acısı cekti klozet kullaniyordum zaten yurudukce topladım ben 
(81 puan) tarafından
Herkesin sezaryan için söylediği şey
Kayısı komposto gaz için
Yürü
Ve ilk yuruyur sizinde dediğiniz gibi mide bulantısı baş dönmesi yapıyormuş
Sonda acısını ilk kez duyuyorum ama...
Yürüyerek çok önemli demekki
0 oy
tarafından
Acıya dayanıklıysan normal doğum yap ben en fazla 3 saat sancı çekebildim sonradan sezeryan oldum komple uyudum ben 20 gün tek başıma kalkamadım birilerinden destek alıp kalktım wc de sorun yaşamadım 
(81 puan) tarafından
Ben regl olurken dahi mutlaka ilac alıyorum.
İlaç içmediğim akşama kadar banyoda sıcak suyun hatta kaynar suyun altında midemin bulantısı da ek, oluyorum resmen.
Acı eksiğim düşük.
Kalkmak dışında ağrı sizin oldu mu
tarafından
4 ay oldu doğum yapalı şuan bir agrım yok 20 gün sadece zorlandım ağrı konusunda bende senin gibi regl ağrısını yatarak ağlayarak geçiririm
(81 puan) tarafından
20 gün sonra agri yok diyorsun
Maşallah
Ya sorma iste ondan normal doğum zor geliyor bana
0 oy
(6,316 puan) tarafından
Sezeryan doğum yapmış biri olarak kesinlikle farklı farklı doktorlara gidip normal doğum için cabalasaydim keşke diyorum. 11 ay oldu hala daha ağrım var. Keşke normal doğum yapsaydım da bir kaç gün sancı cekseydim. Bana da korkutucu gelmişti. Ama geçecekti bitecekti keşke korkmasaydim. İkinci çocuğum olursa kesinlikle normal doğum istiyorum. 
(81 puan) tarafından
Neden bu kadar acılı dönem yaşadınız?
Sezaryanda ters giden biseyler mi oldu?
Hastane doktor vs bi sorun mu oldu
(6,316 puan) tarafından
Hayır herşey normal seyrinde oldu. Ama azıcık üşüteyim ağrım olur, sezeryan ağır kaldıraym ağrım olur. Sezeryan izi var. İlk zamanları hiç demiyorum zaten uzun süre iyilemedi yaram. Normal doğumun gözünü seveyim. Öldürmüyor süründürüyor ama doğum bitti mi rahatssin. Çevremi dinlemedim ben doktorum sezeryan dedi hemen kabul ettim s alak gibi. Canım sana tavsiyem korkma inan acını dibine kadar yaşasanda 1 gün sadece.
(81 puan) tarafından
O da doğru acı sadece o anlık
Bebek doğunca hersey bitiyor
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Normal doğum öyle bir an ki doğum yaparken Allah'ım bu nasıl bir şey diyorsun ama bebek gelince tüm acıları unutuyorsun.  Benim doğum biraz değişikti. Son anda şehadet getiriyodum düşün. Allah'ım yardım et Allahu Ekber nidaları getiriyordym. Rabbim sana kolay doğum nasip etsin ama ben yine olsa yine normal doğum isterdim
(81 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
Son dakika bile o sancı var demekki ama sonrasi rahatlık..
(7,704 puan) tarafından
Sancı sadece ara ara giriyor. Ikınırken gidiyor zaten ama beni çok susuz ve aç bıraktıkları için zorlanmıştım. Ama öyle olmasa çok güzel bir duygu emin ol
0 oy
(2,223 puan) tarafından
40 hafta sezaryen yaptım bebek doğum kanalına inmemişti yapılan muayeneler sonrasında çatımın dar olduğu kanaatine varıldı ve sezaryene karar verildi 40 haftaya kadar hep normal diye adapte etmiştim kendimi ama sonuç olarak sezeryan oldum bünyeden bünyeye değişiyor tabii ki benim sadece ilk ayağa kalktığım zaman çok ağrım oldu onun dışında devamlı yürüyüp hareket ettiğim için çok fazla sancım olmadı 3 günün sonunda hiç ameliyat olmamış gibiydim çok az sancım oluyordu kızım şu an 14 aylık sezeryan yerim hiç ağrımadı hiç bir sıkıntı çekmedim herhangi bir bel ağrısı da çekmedim tabii ya doktorunla ortak karar verirsin ama normalde onu daha sağlıklı yani sonuçta sezeryan ve ameliyat bıçak altına yatıyorsun ama doğumun çok kolayi olmuyor iki türlü de acı çekiyorsun yani
(81 puan) tarafından
3 sonunda iyileşme maşallah barekallah
Tabikide acı çekmeden sefa olmuyor
(2,223 puan) tarafından
Tabiki canım ama şuna anladim ki hareket etmezsen ve yatarsan çok geç iyileşiyorsun. Eşim sağolsun devamlı ayağa kalkmam yurumem için telkin verdi. İkinci gün merdiven inip ciktim. o çok rahatlattı. Eve gelince ağrım oldu tabi ama ağrı kesici iğne oldum geceleri rahatladim
(81 puan) tarafından
O iğneleri eve gidince doktor mu verdi yoksa siz gastaneye gidip durumu anlatınca mi size yaptilar
(2,223 puan) tarafından
Doktor bize yazmıştı reçete olarak eczaneden aldık eşim iğne yapmayı biliyor o yapmıştı
(81 puan) tarafından
Anladim
Teşekkür ederim  
0 oy
tarafından
Ben sezeryan oldum dikiş acısı var tabi tuvalete bile annem götürüp getirdi beni eğilip kalkmak işkence gibi 
(81 puan) tarafından
Allah şifa versin
Rabbım biz kadınların yardımcısı olsun
tarafından
Gecti gitti çok şükür
0 oy
tarafından
Ben sezeryan oldum benı dıkıssız normal dogum yaptım sandılar hıc agrım olmadı sukur normal dogumdan cok korkuyordum mumkun degıldı
(81 puan) tarafından
Hay maşallah
Hiç ağrın olmadı demekki Allah in sevgili kuluyum demekki
0 oy
(969 puan) tarafından
Sezeryan olmuş biri olarak normal doğumda o anlık ağrın acın oluyor benimle doğum yapan kadın vardı ben sezeryan o normal doğum ben yataktan kalkamiyordum o bebeği kucağında geziyordu düşün yani o an dayanicaksin sonrası kuş gibisin ben çok kolay topladigim halde öyle diyorum egerki sezeryan istiyorum korkuyorum dikiş izin oluyor en fazla 2 güne ayaklandim ben ama yanında biri olmak zorunda hayatta kalkamiyorsun sezeryanda bir süre oran yanıyor yani kısacası normal doğumda anlık sezeryanda 3 4 gün acı oluyor sen seç 
(81 puan) tarafından
Rabbım hangisi olursa olsun sağlıkla sifayla ve kolaylıkla nasip etsin hepimize içi sıra bana da
(969 puan) tarafından
Amin canım benim sen şunu bunu istiyorum desen de Allah neyi nasip ettiyse o oluyor 42 hafta bekledim normal doğum için sezeryan oldum ciktim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Normali bilmiyorum canım ama genel anestezi ile sezaryen oldum 2 gün sonra 2. Yi olcam bu sefer epidural istiyorum. Sezaryen de ilk yürüyüş çok zor baş dönmesi vs yaptı ama ondan sonrası sürekli yürüdüm kimyon çayı hoşaf kahve içtim ne gaz ne baş ağrısı şükür sorun olmadı. 2. Gün evime merdivenle çıktım 1 hafta sonra tek başıma bakıyordum çocuğa. Kişiye göre değişiyor ikisinin de zorlukları var illa ki. Allah en kolayını nasip etsin herkese 
(81 puan) tarafından
Amin Rabbım hepimize en kolay en sağlıklı şekilde nasip etsin.
2. Doğumunuz kolaylıkla sıfayla olsun
0 oy
(3,640 puan) tarafından
Sezaryen doğum yaptıktan 2 gün sonra 15 dakikalık hastane mesafesini günde 3 kez bebeklerimi emzirmek için 7 hafta yürüyerek gittim geldim. Aylarca ayağa kalkamayan da var. Sezaryen de ne kadar erken kalkarsan o kadar çabuk iyileşirsin. 
(81 puan) tarafından
Ama o kalkmak da zor galiba
(3,640 puan) tarafından
7 hafta değil, 7 gün olacak. Yanlış yazmışım.
Herkesin acı eşiği farklıdır. Ben hemen kalktım çok zordu ama acı değil cesaret ağır geliyor insana.
(81 puan) tarafından
Bu sözünüz çok doğru, acı değil cesaret ağır.
Rabbım yavrusuna hayırlı bereketli ömür cersin
0 oy
tarafından
Alttan dikisde zormus Sezeryan daha zor bence 

Ins normal olur swninki korkutma kendini 
(81 puan) tarafından
Evet vajinal olursa dikişsiz olan doğum daha iyi diyorlar normal doğumun dikisindense sezeryan dışı diyorlar
0 oy
(1,924 puan) tarafından
Epiduralsiz normal doğum yaptım. Adet sancısı yanında halt etmiş. Adet sancısı 1se doğum sancısı 10 korkutmak için demiyorum. Allah güç veriyor bi şekilde. Doğurduğun an bir anda bitiyor hersey. Unutuyorsun çektiğin sancıyı diyolar ama ben hiç unutmadim bir buçuk sene oldu. Benim için zordu ikinciyi yaparsam kesinlikle epidural isterim. 
(1,924 puan) tarafından
Her adet dönemini iğne ilaçla gecirirdim bende. Doğumda dedim ki o günler hiç biseymis. Kendi sancimla açılmam olmadi suni verdiler o yüzden zordu benim dogumum travma olarak kaldi bende. Belki kendi sancım olsa bu kadar olmazdi
(81 puan) tarafından
Belkide , o suni sanciya bzaten olum gibi birsey diyor cevrem
(1,924 puan) tarafından
Bütün hastane duymuştur heralde bagırmalarimi
(81 puan) tarafından
Ah ah çok geçmiş olsun
Rabbım evladına hayirli bereketli ömürler versin
(1,924 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 197 göst.