0 oy
514 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar bazen okuyom kocam benm icin soyle annesine davrandi boyle babasini sildi ama kizlar sunu unutmayin bugun sizin icin annesini siliyosa yarinda baskasi icin sizi siler yani sevinmeyin bu duruma adam olan karisiyla annesi arasinda dengeyi kurar bir tarafi ezmez haa katlanilmayacak seyler olur o baska onda bile yani arar sorar bence sormali bizde evlat yetistiriyoruz ne olacagimiz hic belli degil ben karisi icin veya baskasi icin anne babanin verdigi emegi silmesine kesinlikle karsiyim siz ne dusunuyonuz

22 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Genelleme yapmayın her anne baba aynı değil sana oturup anlatsam ağzın açık kalır alkışlarsı n 
(1,235 puan) tarafından
Ben ne olursa olsin diyom eger bir annenin babanin cocugu uzerinde emegi varsa silinmemeli
tarafından
Ne olursa olsun diyemezsin iste neler var bu hayatta haberin yok sanırım canım senle özelden bi konuşalım anlarsın o zaman genelleme yApmamak gerektiğini öğrenmiş olursun ;)
(1,235 puan) tarafından
Yaa ben araya mesefa konulmasi taraftariyim ne olursa olsun silinmemeli diye dusunuyom  evet bazi istisnalar var ama gormek zorunda deglsin merb merb olur
tarafından
Sen daha hayatta hiç bişey görmemiş hiç bişey tecrübe etmemişsin bu konuda ondan böyle konuşuyorsun sen öyle yap o zaman canım baban sapık olursada böyle yap baban eziyetçi işgenceci olursada aynısını yap
(14,032 puan) tarafından
Kader e katılıyorum ben neler yapıyor millet öylesini Allah'a havale edip yoluna bakacaksın annedir babadır silemem diye bir şey yok sana öyle şeyler yapana dönüp nasıl anne baba diyeceksin
-Reklam-
+3 oy
(7,121 puan) tarafından
Oğlum kızım evlensin diye kırk takla atıyorlar . Sonra geleni kendine uymadı diye begenmiyorlar . Sonra huzursuzluk da huzursuzluk . 

Vallah şimdiki nesil herşeyde den.gesiz ama evlilikte bilinçli evlenmiyorlar erkeklerde öyleeee kalıyor ortda ohh iyi oluyor :) 
(119,343 puan) tarafından
slm  bebek
tarafından
Ağzından yine bal damlamis bal böreğim ❤️
(7,121 puan) tarafından
Seymam ❤️❤️❤️❤️ .

Sevda napiyon kuzum nasılsın aleyküm selam
+2 oy
(398 puan) tarafından
İyi aileye denk gelen iyi kocaya denk gelen ne kadar da rahat konuşuyor davulun sesi uzaktan hoş gelir her anne baba bir değil bazıları bırak anne baba olmayı insan yerine konulmayı bile hak etmiyor 
(1,235 puan) tarafından
Aynen bu yoruma cok katiliyom ama bu konuda katilmiyom anne baba emek veriyo buyutuyo silmesi bana anaormal geliyo tmm mesafe koysun ama silinmemeli bnce
(398 puan) tarafından
Yani bu göreceli bir kavram siz böyle düşünüyor sunuz bende yanlış buluyorum ama gel gör ki gerçekten hak ediyorlar ama ne olursa olsun Allah rızası için yapmamak gerek
+1 oy
(369 puan) tarafından
aslında çok haklısın evet dinimizce anne baba naparsa yapsın kusmemek lazım

ama ben muge anliyi izlemeye başladığımdan belli bu düşüncem birazcık değişti çocuklarını bırakıp başka adama kaçan var mesela 

bebeğini doğurup çöpe atanlar !!!!!

yani o değişir yaşanılan olaylara karşı ama tabiki yok bana laf soktu kocama annenle konuşma dedim SACMA !

Yok kocam annesine çok dusgun fazla gidip gelmek istemiyorum buda salaklık!

annem kardeşime daha fazla yakın Bi ayrımcılık hissediyorum küsüm cahillik !

yani bunlar Bi kactane örnek saydığım 

bazen evet anne baba hakkı diyoruz 

ama hepimiz şunu unutuyorum anne baba hakkı olduğu kadar evlat hakkında vardır kardeşim şimdi biz iyiyiz diye herkese onyargili davranamayiz herkesin anne babası ayni değil maalesef buda doğanın kanonudur
(1,235 puan) tarafından
Doguran degilde buyuten anneler
(369 puan) tarafından
aynen öyle
+1 oy
(2,300 puan) tarafından
İyi o zaman anne babayız diye her zulmü, her hakareti yapalım. Gelinde oğlanda hak var diye sussun. Zaten Allah korkusu olsa yapmazsınız. İletişimi kesince yine çocuklar suçlu. Allah sizin gibilerin evlatlarından bizim çocuklarımızı korusun. Bizde büyütüyoruz, milletin çocuguna evlenince zulüm edelim diye değil. 
(1,235 puan) tarafından
Yani su konuyu evlada getrmene hic gerek yoktu gercektn daha kucucuk cocuklara bulasmadan yorum yapmasaniz olmaz demi allah herkesin karsisina kendi gibilerini cikarsin
(2,300 puan) tarafından
Evlat iyi bile olsa aile sıkıntılı ise sizin gibi bizimde evlatlarımız yanıyor. Mümkünse evlendirmeyin, kimsenin başını yakmayın.
(1,235 puan) tarafından
Gercekten incitmemek insanlari bu kadar zor olmamali bnm ailemi bnm cocugumu bu kadar on yargiyla karsilaman ne kadar insanca bir düşün
(2,300 puan) tarafından
İnsanların fikirleri kendini ortaya koyar, bu paylaşımı yapıyorsanız düşünceniz ortada. Siz insanları tanımak için ne gibi şeyler uyguluyorsunuz bilemem ama ben sizin düşünce ve fikirlerinizden ne olduğunuzu çözdüm.
0 oy
silinecek insan var hakedene hakettigi gibi davranacaksin 
(1,235 puan) tarafından
Arkadaslar o ayri bir konu ama bn anne babanin cocuga verdigi emegi hice sayip silinmemeli diyom
iste sen emek veriyo saniyosun belkide emek vermedi sevgi sevkat vermedi cocuklar ap.tal degil biriktirir herseyi buyur eli ekmek tutar yuvasini kurar silceni silip atar
(1,235 puan) tarafından
Yaa hic emek vermediyse bile bi anne olarak bi cocugun kendinden buyuyemeyecegini biliyoruz
(1,279 puan) tarafından
Dünyaya gelen bir şekilde büyüyor.. çocugun altını akşama kadar değiştirme pişik olsun, karnını doğru düzgün doyurma ver eline bisküvi at çocuğu sokağa büyür tabi büyür de nasıl büyür..  
ben çocuklarını para için kullanan insanları da gördüm. Çocugunun saçında bit var annenin haberi yok,çocuklar ağlıyordu ya bizi annemiz babamız sevmiyor diye.. veliyi davet edersin veli derki hocam biz ondan zaten bir şey olmayacağını biliyoruz biz bisverdik siz de boşverin...
kız çocugunu dost hayatı yaşadığı adamlarla aynı ortamda bırakanı da duydum.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. Beş parmağın beşi bir değilken bana her anne babanın hakkı vardır saçma geliyor. İnsanlar iyi olsa zaten toplum bu kadar yozlaşmaz. Her anne baba emek veriyor diyemeyiz sen emek vermeyenlere nasıl denk gelemedin şaşırıyorum..
2 kisi 5 dk sec yapti cocuk oldu dogurdu diye ana baba hakkimi oluyo hemen hak dedigin dogurmakla olmuyo bakcaksin buyutuceksin egiticeksin yemeyip yediricek giymeyip giydireceksin saldim cayira mevlam kayira diyen den ana baba olmaz insan bile olmaz vallaha coxuk oyle kendi kendine buyurki aklin almaz hasta olur dr goturmezler ayagi ciplaktir corap ayakkabi almazlar cocuk buyur eli ekmek tutar eee ana baba hakki der mamussuzlar
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Bence bir adam anne babasına nasıl davranıyorsa eşine cocuklarinada aynı şekil davranıyor annesine sevgisi saygısı olsunki esinede olsun 
(1,439 puan) tarafından
Biraz fazlasını davranıyor esine kotu yönde
(1,235 puan) tarafından
Aynen oyle kac yildir emek veriyo o anne baba nasil o emekleri hice sayip siliyosa karisinada deger vermez bnce
(7,300 puan) tarafından
Meva annesine kötü davraniyorsa bir sinir yokki azzi çoğu her türlü kötü davranabilir

Ayasa bencede canimm
0 oy
(968 puan) tarafından
+++ kimseye güven olmaz bu devirde ben kendime bile güvenmiyorum artık 
(1,235 puan) tarafından
Aynen Allah'tan baskasina guvenmeyeceksin dogurdugun cocuk seni siliyo
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum gelini eziyorlarsa ezdirmeyecek ama silmek bana da fazla geliyor babaannem neler yapıyor neler diyor kim bakıyor gene annem bakıyor babamı gözü görmez amcamı sayiklar durur yani onların ettiğini biz etmemeliyiz
(1,235 puan) tarafından
Bnmkide oyleydi ve annem bigunden bigune karsilik vermedi buna ragmen babam surekli annemi ezdi ben iki tarafta ezilmesin yani ne karisini ezsin ne annesinden vazgecsin
0 oy
(8,935 puan) tarafından
Silinecek durum var silinmeyecek durum var örneğin annesi karısına eziyet ediyor dövüyor sövüyor evden kovup aç açık bırakıyor hamileyse bebeğine kastediyor vs.vs. kaynana kaynanaligini gelin gelinliginj koca kocaligini bilse zaten bu kavga gürültü silme vs olayları olmaz bazı durumlardada kusura bakmasın kimse çoğu kaynana silinmeyi sonuna kadar hakediyor
(8,935 puan) tarafından
Annede este silinecek durum var kesinlikle eş dengeyi kurduğu halde kaynana yada gelin çizgiyi geri dönülmesi imkansız şekilde asıyorsa eğer silinmeyi hakediyor ama bu silmenin ne olduğuda onemli
(1,235 puan) tarafından
Bn her gelin kaynanasiyla konussun demiyom ama anne baba silinmemeli ne olursa araya mesefa koysunlar ama silinmesin mesela erkek veriyo bazilarina o cesareti erkek kadini eziyo kaynana ordan yuz buluyo kendine
(8,935 puan) tarafından
Mesela sana soyle Bi örnek vereyim kaynana gelinine eziyet ederek çocuğunun düşmesine sebep oldu ortada resmen cana kasıt var bu durumda eş annesini silmeli mi silmemeli mi
(1,235 puan) tarafından
Silmemeli kadin o eşi silmeli yani o kadina eziyet yapana kadar nerde o koca musfettesi
(8,935 puan) tarafından
O an ortada olmadığından ogrenmemistir hastanede öğrenmiştir olayı istisnai durumlar her zaman vardır hayatta cana kasıt kesinlikle çok haklı Bi gerekcedir tabi herkesin fikri görüşü kendine
0 oy
(7,254 puan) tarafından
Ara bozan ayırmaya çalışan insanı neden silmesinnn
(1,235 puan) tarafından
Hani simdiye kadar emek verdi buyuttu kendinden ornek ver kac kere uyaniyon gece cocuguna zaten o annenin yaptiklariyla yuva yikilacaksa yikilsin adam olan o dengeyi kurar
(313 puan) tarafından
Aman adam uçkuru için kendi çocuğunu hem annesiz hemde babasız bırakmış cocukk onun bunun  elinde büyümüş yıllar sonra çıkmış ben babayım hadi ordan babaymis ne saygı duycam böyle bir adama ne anneye veriyor nede kendi alıyor babannenin umuduna bırakıyor çocuğu benim kocamda baba diyor işte ben olsam yüzüne bakmam büyük konusmuyim kinamiyorum da ama her anne her baba bu sevgiyi saygıyı hakketmiyor
(7,254 puan) tarafından
Gelinin karnındaki çocuğa iftira atıp başkasından diyeni duydum bunun adam neresinj dengelesin iğrenç bişey ben olsam bende silerim. Çok haksizsin anne olan evladı mutlu olsun ister yuva yıkmaya çalışmaz. Böyle şeyler yapıyorsa anne olamamış demektir. Öyle anneyede denge falan kurulmaz
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Katılıyorum bu posta 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Her anne babanın emek verdiğini kim söylüyor? Evladının sırtını bir kere olsun sıvazlamamış insanları ebeveyn olarak göremem. Nasil ki sadece dogurmakla anne olmuyorsa karnını doyurmakla da baba olunmuyor. Sen aldıgın çiçeğe sadece suyunu toprağını verdin diye uzun yıllarca yaşamıyor. Çiçeğin bile ilgiye ihtiyacı olduğu şu dünya da herkesi anne baba diye atfetmek gerçek anne babalara haksızlık olur..
0 oy
(3,523 puan) tarafından
Yani ben de her olayda ana baba silenlere tuhaf bakiyorum ama su programlarda bile goruyoruz anne baba cocuklari ortada birakip baska insanlara kaciyolar mesela o cocuklar ne sekilde buyuyor umrularinda bile degil veya baslarinda duruyolar ama siddet sevgisizlik ne ararsan var bizler duzgun ailelerde buyuduk diye herkes ayni degil maalesef 
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Bazı ebeveynler sorunlu ama bosan diyen bile var napsın uzak tutmazsa evliliğine zarar 
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Valla canm öyle olmuyor o işler senin tuzun kuru tabi...

Ağzına geleni sayan, saygısız ne evliliğine ne eşine saygısı olmayan bir ailede olmak çok zor.

Her tartışma uzar gider. Senin bir lafın bin oldu mu. 

Bilemezsin! Karşı taraf istediğini yapar söyler uyarır.sen yanlış birşeye hayır dediğinde kıyamet kopar.hakaret küfür duydun mü hiç sen.

Velhasıl kelam yaşayan bilir bazı şeyleri.
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Haklısın kuzum. İnsan silmek kolay. Hele eşinin ailesini silmesini istemek daha kolay. İnsan olan insana yarış şekilde sabretmeli. İyiye her iyidir kötüye er kişi iyidir. Önemli olan kötülerle gecinebilmek. Ha bana sorarsan ben gecinebildim mi hiç sanmıyorum :D ama ne eşimi doldurdum ne saygıda kusur ettim. Ne de yüzlerini yere egdirdim. Evlerine gittiğimde gelin olarak yapabileceklerimi yaparım. Ama yaşanan sıkıntılardan sonra istesemde yakın olamıyorum. Onlarda bana uzaklar. Kayınvalidem hamile kaldigimi öğrendiğinde beri yani yaklasik 2 aydır her gün ağlıyor. Sırf onun dediği gibi olmadım diye. Önemli degil. Ben dediğim gibi ahlak olarak onları üzecek bişey yapmadım. O sevmedi sadece. Ama ben böyle idare eden biri olduğum için eşim bana sımsıkı sarıldı. Anneme bu kadar tahammül ettiğin için sana minnettarım diyor. He bunu demesi de evliliğimizin 5. Senesini buldu. Sabreden derviş muradına ermiş hanımlar. İnsanlarla kötü olarak kimse bir yere gelemiyor. Geldiğini sanan da manevi çok büyük kayıplar veriyor haberi yok.
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Hiç de öyle bir şey yok. Genelleme yapma canım. Sana burda kayınbabamın yaptıklarını anlatsam uzaya yol olur. Kimin ne yaşadığını bilemezsin. Evlendiğimizden beri hayatımızı zehretti yalanlar iftiralar. Eşimin üzerinde gram hakkı yok. Eşim ona babalık etmiş. Evimizin huzuru bozulacağına görüşmeyiz olur biter. Ki ben engelledim görüşmüyorum ama bayramda eşimle yine gidip bayramını kutladık. Bazen bazı insanlar iyi niyet hak etmez. Babası diye ömür boyu kahrını günahını çekecek değil ya. 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Çok yanlış bi düşünce herkesin ailesi mükemmel degil ne yazikki 
0 oy
(48,693 puan) tarafından
bazi annr babalar da sevgi gostermiyo çocukluğu yaşatmiyo çalıştırıp parasini yiyo evleniyo oglu geline kuma zannediyo kendini hakediyorlar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 154 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Dilankaya (941 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 278 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 282 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 150 göst.