0 oy
67 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Merhaba anneler. Bu gün doktor sütüm yetmediği için ek gıdaya başlattı bir kaç tarif verdi ama farklılık güzeldir elinizde tarifler varsa benimle paylaşır mısınız ? Şimdiden teşekkürler :) 

4 Cevaplar

0 oy
(2,476 puan) tarafından
Sütun yetmediğini nasil anlıyorsun kilo alımı mi yeterli değil 
tarafından
Evet o şekilde anladık tabi bu benim kendi anlayacağım bişey değil doktor kontrolünde
-Reklam-
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Evet ya sutun yetmediği nasıl anlaşılıyor 
tarafından
Doktora gittik bu gün kontrolümüz vardı kilo alımı yeterli değildi birde çiş rengi kokusu
(1,091 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler
0 oy
(3,737 puan) tarafından
Daha çok küçük yaa şu an ek gıda doyurucu olmucak zaten tadımlık olacak bence mama başla bebeğine. Desteksiz oturabiliyor mu
tarafından
Ek gıda derken yanlış telafuz etim galiba işte yulaflı muhallebi meyveli yoğurt avokadolu bilmem ne havuçlu yulaf vs vs  bu şekilde devam sütü emmiyor biberon reddimiz var kaşıkla da şırıngayla da tükürüyor mama  demedi ama yarın bir mesaj atar sorarım
(3,737 puan) tarafından
Yok canım bahsettiğin şeyler zaten ek gıda ama ilk aylarda tadımlık oluyor mesela 3 gün kuralıyla tattırman lazım her besini sabah çay kaşığı öğlen tatlı kaşığı akşam yemek kaşığı falan ne bilim doktor daha iyi bilir ama bana çok küçük geldi
tarafından
Bana dedi ki şuan senim bebeğinin günde 1000 ml alması gerekiyor ve anne sütü yetersiz bu tariflerden günde 3 öğün bile verebilirsin dedi siz hangi mamayı önerirsiniz peki onu da danışsam ?
(3,737 puan) tarafından
Ben mama hiç kullanmadım canım bebeğimin gelişimi iyidi hatta ek gıdaya başlayınca emzirme azaldığı için sütte azaldı 5.5 aylıkken tadımlara başladım yavaştan sonra 6 6.5 aylıkken normal senin dediğin şekilde beslenme devam etti ama 7.aydan sonra diş çıkarmayla birlikte iştahı çok azaldı. Şu an 17 aylık 10 kg tombul bi bebek değil yani ama iyi kötü yemesi düzeldi diyelim. Doktorlar mesela 2 yaşa kadar emzirin diyorlar ya mama için de aynı şeyi söylüyorlar. Yani bizim doktorumuz bu şekilde ilerletti. Bana garip geldi bu tarifleri günde 3 defa yiyen bebek sindirim sorunu yaşar bence
tarafından
Çok bilindik ve dalında uzman yaşı da baya ileri bir doktora götürüyorum sanmıyorum ya zararlı birşey yapacağını verdiklerinin yaparsa da başka çareler ararız artık napalım
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Neden mama ver demedi doktor sasirdim mama takviyesi et ek gıda Versende tatimlik vere bilirsin simdi
tarafından
Ben yanlış telafuz ettim galiba ek gıda derken meyveli yoğurt muhallebi tarzı yulaflı vs bu şekilde mama demedi bilemiyorum mamanı kendin yap dedi galiba bana :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 98 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
13 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde bbsradrkk (1,634 puan) tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...