0 oy
714 göst.
Diğer kategorisinde (640 puan) tarafından

image

image

Selam kızlar bu seccadede ilk defa namaz kıldım ama sanki bi şekil bi siluet var gibi hissettim yoksa bana mı öyle geldi bilmiyorum. İki resim attım ilki yakından ikincisi seccadenin tamamı. İlk niyet ettim ve burası gözüme çarptı ve namaza odaklanmadim. Sizce de böyle bi sey var mi yoksa bana mj öyle geldi umarım görünüyordur. Seccadede genelde şekiller oruntulu olur genelde her yerinde aynı şekil olur ama bu sadece isaretledigim yerde var başka yerde yok 

24 Cevaplar

+2 oy
(36 puan) tarafından
Hz Peygamber (sav) : Ebu Cehm in kendisine getirdiği yünlü ve nakışlı siyah elbise ile namaz kıldıktan sonra onu çıkardı ve bunu Ebu Cehm e götürün de onun işlemesiz olan kaba elbisesini bana getirin, çünkü bu işlemeli elbise namazda huzurumu bozmuştur. Buyurmuşlardır. (Ebu Davud) 

Ben de namaz kılarken çok karışık desenli elbise ve seccade kullanmamaya çalışıyorum namazda huzur ve huşû kayboluyor çünkü dediğiniz gibi beynimiz onunla meşgul olabilir Peygamberimiz (sav) gibi kaçınmak en güzeli. 
-Reklam-
+2 oy
(191 puan) tarafından
Banada suliyet degilde kollarını bacaklarini açmış memeleri ve çiçekten göbeği olan kadın vücudu gibi geldi ilk bakışta 
+1 oy
(211 puan) tarafından
Git dışarı çık hava al biraz
(640 puan) tarafından
Çıkarım canim sagolasin
(4,176 puan) tarafından
Bu sekilleri birseye benzetmenin bir adi vatdi pskjide ya neydi hatirlayamadim
+1 oy
(1,798 puan) tarafından
Sadece tek yerde bunun kullanılıyor olması garip geldi bana sekli bir şeye benzetemedim ama içine sinmediyse Bence bir daha bunda namazını kılma
+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Desenli seccadelerde namaz kılmayın diye senelerdir söylüyorlar. Onlar bile tehlike saciyorlar. At onu. Ben kırk yama seccade kullanıyorum. Muş gibi oluyor. İnsanı namazda bile rahat bırakmıyorlar
+1 oy
(21 puan) tarafından
İllüminati canım. Sübliminal mesaj. Ben de görüyorum şeytani bir silüet. Kullanma bu seccadeyi. Bilerek yapılan bir şey. Böyle desenli seccade kullanmayın. Sadece seccade değil her şeye yapıyorlar. Halılarda da oluyor. Giydiğin kıyafette de. Dkkat etmek gerekiyor.
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Sana öyle  gelmis canim. Ben pek göremedim. Ama baya karışıkmiş
(640 puan) tarafından
Belki de. Aslında bütününü yakinlastirabilsek orda daha da belli oluyor ama sanırım bana öyle geldi
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Boyle desenli seccadeler namaza odaklanmaya engel oluyor ters tarafıni kullan bende öyle yapıyorum desenlerde bir sıkıntı olmasa bile beynimiz şekilleri birleştirerek ortaya birşey çıkarıyor 
(1,351 puan) tarafından
Birde namaza başlamadan önce 1 Fatiha üç ihlâsı şerif okuyup peygamber efendimizin mübarek ruhuna bagislarsan namazda vesvese gelmesine engel olur
(640 puan) tarafından
Haklısın mesela namaz kılarken karskmizda resim, siluet olmaması lazım ama seccadelerde çiçekler veya başka şekiller oluyor ve biz secde ediyoruz hep aklıma takılır aslinda
(640 puan) tarafından
Bilmiyirdum çok teşekkür ederim bundan sonra okuyacağım insallah
(1,351 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Evet bazı seccadelerde gariplik olabiliyor ama ben pek bisiy göremedim bunda canım. 
(640 puan) tarafından
Sagolasin canim
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Öyle gibi duruyor değilse bile içine şüphe düştü madem kullanma namazda kafanı dağıtmasın. Ben genelde dğz seccadeleri tercih etmeyi daha mantıklı buluyorum ki en azından nedir ne değildir derdine düşmüyor insan.
(640 puan) tarafından
Haklısın çok tesekkur ederim
0 oy
(3,902 puan) tarafından

image

bak benim seccadeler hep boyle nerdeyse. Anam ördü:)
(640 puan) tarafından
Masallah ne güzel emek vermiş
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Yok kuzum bişi yok banada bazen öle olur çockların bataniyelerin de özellikle namazına odaklan kıl Allah kabul etsin :) 
(640 puan) tarafından
Amin çok çok resekkur ederim
0 oy
(995 puan) tarafından
Şimdi saçmalama falan diyecekler ama değil işte. Çoğu seccade de maalesef farklı farklı görüntüler oluyor kiminde inek kafası ****** kafası gibi şeyler kiminde başka suretler . Ben kaç tane kullanmadıgim seccadem var üzerinde suretler var diye.  En iyisi tek renk. Eşarplar da beni üzen bir nokta da ,arkadaşım hediye etmişti etiketinde made in chine yazıyordu. Çok üzülmüştüm. O yüzden herşey beklenir 
0 oy
(2,266 puan) tarafından

Birde burdan bak 

.

image

(2,266 puan) tarafından
Hatta üst taraflarına da bak aynı hizaya
(640 puan) tarafından
Bunu şimdi fark ettim canım zaten kaldırdım direkt bi daha onda odaklanamam çünkü. Kaynanam umreden getirmis hep bunda kılarım dedim ama ilk namazda dikkatimi cekti
(2,266 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın seni huzursuz edeceğine kaldır gitsin
0 oy
(7,740 puan) tarafından
Insanın dikkatini dağıtmak için yapıyor pislik kafirler 
(640 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(782 puan) tarafından
Bı ara ablamda diyodu seccadede bı silüet görüyorum diye inanmadik bı bakalim dedik gerçekten korkunç görünüyordu dikkatli bakınca buda öyle 
(640 puan) tarafından
Bir de bi kere fark edince hep göze çarpıyor
0 oy
(880 puan) tarafından
Bana boyle yuz ifadesi var gıbı geldi ben de olsam kılamzdm canm ilgimi cektı bence degstr duz sade varsa onu kullan canm namzlıkları neden suslerler anlamyrm oyuncak mı bu yaa
(640 puan) tarafından
Zaten hemen kaldırdım canim
0 oy
(63 puan) tarafından
Seccadelerin üzerlerindeki subliminal mesajlar artık bizi paronayak etti bende anlamsız anlamsız benzetmeler yapıyorum sonra bakıyorum yok yaa temiz. Şu an bu seklde karışık desenleri olmayan bir seccade kullanıyorum mümkünse düz bulabilirseniz daha mantıklı ne diye bu desenlileri almışız bilmiyorum insan şüpheye düşüyor ya
(640 puan) tarafından
Bir de inanmayıp sizi paranoyaklikla suçlarlar ama bu bariz bir gerçek. Turk malı olması da ayrıca üzdü. Kaynanam umreden getirdim diye vermisti
(63 puan) tarafından
siz yine de düz bir seccade kullanın derim desenlilerde illa ki şüpheye düşüyoruz
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Şeytan namazını bozmYa çalışıyor birsey yok seccade de
(640 puan) tarafından
Vesvese de olabilir haklısın ama bi kere aklıma düştü
(5,406 puan) tarafından
O zaman değiştir farklı seccade kullan zor birsey değil
0 oy
tarafından
Benim seccadem de baykuş resmi var ve bu sekilde insan kafası artik kilmicam onun üstünde cok severek almıştım halbuki;(
(640 puan) tarafından
Bence de kilmayalım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 328 göst.
23 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 373 göst.
0 oy
4 cevap 239 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nazz (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.
14 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...